ДУБАЙ 7-ма тема

  • 77 993
  • 759
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 4 714
На нас пък таксито от Емирейтс Мол до Ситимакс ал Барша ни излезе 15 дирхама-за няма и 200 метра.
Имайте предвид, че има начална сума от 5 д + 10 задължителни, независимо от дистанцията.
По-нататък за същите пари /15 д/ се возехме по 5-6 км. Началната такса е 5 д. Така, че горещо препоръчвам да се ползва рейс 55 + метро поне на пристигане и заминаване.
Благодаря на stenk за поправката!!!

редактирах се. Извинете за допуснатата грешка

Последна редакция: вт, 16 дек 2014, 22:01 от MayyaI

# 616
  • Мнения: 437
Има минимална стойност на возене от 10 дирхама , ако ще и за 10 метра да е Simple Smile
За другите 5 явно ви е преметнал.

# 617
  • Мнения: 293
VT_mims,чудесен разказ изчетох с интерес. Simple Smile
Това за международна шофьорска книжка не го знаехме,а как се вади такава книжка?Бързо ли става?

# 618
  • София
  • Мнения: 4 714
Има минимална стойност на возене от 10 дирхама , ако ще и за 10 метра да е Simple Smile
За другите 5 явно ви е преметнал.

Да е жив и здрав бакшиша. Важното е, че изкарахме супер. Знам за 10-те дирхама вече сме 2-ри път. Преди 4 г нямаше начална такса от 5 д, само тази с 10-те. Дадохме му 20 д. Няма сравнение между нашите и таксим. шофьори в ОАЕ. Нашите още с влизането и ти скъсват нервите. Някои. Wink

# 619
  • Мнения: 437
Аз пък от спирката на метрото през мола до хотела пеш за няма и 10 минути
Само карта или GPS в телефона и всичко в Дубай е елементарно.
От Мол Емирейтс до Мадинат Джумейра например са 25-30 мин. бавен ход.
Имам проблем с килцата напоследък и 5-15 км . пеш дневно ми идват бонус Simple Smile

# 620
  • София
  • Мнения: 4 714
Аз пък от спирката на метрото през мола до хотела пеш за няма и 10 минути
Само карта или GPS в телефона и всичко в Дубай е елементарно.
От Мол Емирейтс до Мадинат Джумейра например са 25-30 мин. бавен ход.
Имам проблем с килцата напоследък и 5-15 км . пеш дневно ми идват бонус Simple Smile


Скрит текст:
Нас ни закара голям автобус от летището до Емирейтс мол, ама ММ като се опъна: "Как, Маци /т.е. аз/ ще се появяваме в хотела с багаж на ръце". Mr. Green Та Маци Wink т.е. аз се предаде. Че си е срамно, срамно си е. Да си носиш сам багажа hahaha Не беше до GPS, а да не направим лошо впечатление Joy И той има проблеми с кг, ама пуста суета. Mr. Green

# 621
  • Мнения: 437
Това не го съобразих , хеле пък в арабския свят мъжо да ти носи куфарите , дето по традиция кервана със съпругите върви покорно няколко крачки след съпруга и върши черната работа Laughing
Един местен да има и за него  ще минете в най-низшата човешка категория !

# 622
  • Мнения: 132
Знаете ли в петък дали Ферито работи нормално от сутринта или и то е от следобед като метрото?

# 623
  • Мнения: 437
За ферито не знам , но метрото в петък си работи не следобед , а след 10 часа сутринта до 2 след полунощ.

# 624
  • Мнения: 437
Сега поглеждам разписанието и явно при ферито няма значение кой ден е и разписанието е еднакво за 7 дни седмично.

To си пише " 4 sheduled trips 09am-09pm " . 7 days a week

http://www.rta.ae/wpsv5/eservices/PDF_Catalog/Water-Ferry-Brochure-english.pdf

Последна редакция: ср, 17 дек 2014, 14:47 от stenk

# 625
  • Мнения: 132
Мерси.Може ли да ми кажеш къде точно гледа,аз в сайта им видях разписанието и маршрутите,но не разбрах дали се отнася за всички дни.

# 626
  • София
  • Мнения: 168
В Дубай освен такситата пред нашия хотел (предполагам и пред всеки друг) имаше и шофьори с джипове,които Ви стават като персонални и Ви закарват, където си пожелаете. Ние бяхме 6 човека и това беше доста удобно и евтино за нас. Оставя ни някъде,  а когато искаме да ни пребере му звъним той ни затваря и ни звънва и ни казва след, колко време ще пристигне да ни вземе.
Ако искате да хванете такси от летището началната такса е 25 дирхама.

# 627
  • Мнения: 437
Мерси.Може ли да ми кажеш къде точно гледа,аз в сайта им видях разписанието и маршрутите,но не разбрах дали се отнася за всички дни.

Свали брошурката и я завърти за да прочетеш разписанието Wink

http://www.rta.ae/wpsv5/eservices/PDF_Catalog/Water-Ferry-Brochure-english.pdf

# 628
  • Мнения: 12
Има минимална стойност на возене от 10 дирхама , ако ще и за 10 метра да е Simple Smile
За другите 5 явно ви е преметнал.

Здравейте,
и ние се врнахме от прекрасния Дубай преди няколко дни. С нетърпение чакам да отда отново.
Оносно такситата - няма такава мнмална стойност от 10 дрхама. Първоначалната такса е 5 АЕД, след което е по 1,70 АЕД на клометър Simple Smile 

# 629
  • София
  • Мнения: 4 714
Мерси.Може ли да ми кажеш къде точно гледа,аз в сайта им видях разписанието и маршрутите,но не разбрах дали се отнася за всички дни.

stenk
weè ti e otgoworil, но да напиша и аз: Четвъртък и петък има намаление от 75 на 50 д за Дубай Фери за 11.00, 15.00, 16.00 p.m. oт спирката на марината. Peace


Има минимална стойност на возене от 10 дирхама , ако ще и за 10 метра да е Simple Smile
За другите 5 явно ви е преметнал.

Здравейте,
и ние се врнахме от прекрасния Дубай преди няколко дни. С нетърпение чакам да отда отново.
Оносно такситата - няма такава мнмална стойност от 10 дрхама. Първоначалната такса е 5 АЕД, след което е по 1,70 АЕД на клометър Simple Smile 
Има. Wink Грешката е в определенията. Peace Както писа има първоначална такса от 5 д, + минималната, която плащаш е 10 д . Общо 15. И аз се заблудих в началото. Преди 4 г не беше така.

Общи условия

Активация на акаунт