Използвате ли топ матрак? Имате ли препоръки?

  • 36 875
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 64
Здравейте!
Не успях да открия отделна тема за топ матраците, затова се извинявам предварително, ако се повтарям.
От известно време със съпруга ми замисляме да си купим топ матрак, който да положим върху стария ни основен. Искаме с топ матрака да си спестим малко пари с надеждата, че той ще успее да покрие някои появили се вдлъбнатини или изпъкналости в стария ни матрак. Аз изпитвам съмнения, но съпругът ми ме убеждава, че мисията е възможна.
Много ще съм ви благодарна, ако се отзовете със съвет или споделите собствен опит с топ матраци, положени върху стари основни матраци. Не можем да се ориентираме и в многообразието от марки и видове... Благодаря ви от сърце!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 296
На вилата ползвам Сиена на Дормео. С надеждата, че ще можем да спим върху стар разтегателен диван, за който бяхме купили преди това матраче от дунапрен (защото дюшекът на разтегателния диван е в лошо състояние). За съжаление не помогна в нашия случай. Е, спи се една идея на по-меко, но точно неравности изобщо не може да обере. Самият топ матрак се мести и пързаля. Изобщо не бих оценила тази покупка като успешна.
На твое място бих търсила хубав матрак. Постоянно има намаления, гледам, така че ако не ти е спешно, ще успееш да купиш такъв, който е на прилична цена. Препоръчвам ти пенолатекс (не съм опитвала мемори пяна, затова се въздържам от коментар).

# 2
  • София
  • Мнения: 5 652
Старият ако е ползван към десетина години, по-добре го изхвърлете и купете нов нормален матрак. И аз препоръчвам пенолатекс.

Неравности няма да могат да се оберат само с топ матрак.

# 3
  • Мнения: 1 196
За вилата взехме топ матрак Dormeo Siena, защото стария матрак е на ТЕД и е супер твърд и неудобен. Определено има разлика, по-добре се спи. Но за неравности не вярвам да покрие, не е чак толкова дебел. По-добре си купете нов, вкъщи си бяхме взели преди 2 години матрак на Дормео, беше намален за Коледа от 850лв на 420лв с мемори пяна е  и дишащ от долната страна, супер удобен е. Мен ако питаш ослушайте се за промоции, ако взимате на Дормео, често пускат.. Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile
П.С. Моля, ако си купите ,,пенолатекс,, да споделиш впечатления, защото ми е интересно как се спи на такова.

Последна редакция: пт, 12 сеп 2014, 20:30 от AnnNikol

# 4
  • Варна, Пловдив
  • Мнения: 1 076
Здравей, моята препоръка е също да инвестирате в нов матрак. Имам едно наум относно мемори пяната, а и винаги сме спали на латексови матраци. Препоръчвам матраците на Екон, имаме 4 матрака, 2 от които са вече на 5 години и са си все същите, естествено при правилна употреба, обръщаме ги периодично и т.н.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 296
П.С. Моля, ако си купите ,,пенолатекс,, да споделиш впечатления, защото ми е интересно как се спи на такова.
Пенолатексът е суперудобен - едновременно е мек, но и дава опора на тялото, без да потъва. Но пак казвам - не съм ползвала мемори пяна и нямам представа дали не е още по-удобен. Притеснява ме потъването в него.

# 6
  • Мнения: 2 838
Ползвам топ матрак, защото в квартирата спалнята е с много твърд такъв. Аз съм доволна, защото ми е мекичко, но за неравности няма как да дам мнение Simple Smile

# 7
  • Мнения: 64
Момичета супер сте! Благодаря ви.
Знаех си аз, че стария матрак е за смяна. И аз се притеснявах, че ще се парзаля топ матрака. Ще поразгледаме всичките препоръчани и ще видим какво ще решим. Като вземем нещо ще ви пиша  Simple Smile. До скоро.

# 8
  • Мнения: 64
Проучването върви с пълна сила. Вероятно ще вземем нещо такова https://ekon-bg.com/bg/products/gotovi_izdeliia-10/matraci-12/st … _10_-184?ref=sale Но има още много да разглеждаме.

Ev_e и аз се притеснявам от мемори пяната - също не мисля, че ще се чувствам комфортно потънала в нея. Ще обикаляме и по магазините - око да види - ръка да пипне.
Лек ден, момичета!

 

# 9
  • Варна, Пловдив
  • Мнения: 1 076
Проучването върви с пълна сила. Вероятно ще вземем нещо такова https://ekon-bg.com/bg/products/gotovi_izdeliia-10/matraci-12/st … _10_-184?ref=sale Но има още много да разглеждаме.

Ev_e и аз се притеснявам от мемори пяната - също не мисля, че ще се чувствам комфортно потънала в нея. Ще обикаляме и по магазините - око да види - ръка да пипне.
Лек ден, момичета!

 
Здравей, според мен добре сте се насочили.  Peace За мемори пяната са ни казвали и то човек, дистибутор на матраци, че той лично не препоръчва мемори-то. Единствената ми препоръка е, ако има възможност да видите на живо от матраците на Екон и то не за друго, а за да си прецените коя твърдост е най-подходяща за вас. не са малко парите, все пак.
Нашите матраци са от тази серия https://ekon-bg.com/bg/products/gotovi_izdeliia-10/matraci-12/lu … s___cip___10_-120 върху тях сме си сложили надматрачна стелка, за да предпазим калъфката на матрака. Тя се сваля лесно, но е огромна и трудно се пере. Успех в търсенето.

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аз инвестирах в матрак с 2.5см мемори. Искаше ми се да взема с 5см, но много скъпо ставаше.

Спя в облак. Препоръчвам ти.
За жалост фирмата от която го купихме изчезна от БГ пазара... или аз не я откривам.
Та вземете си направо нов матрак със слой мемори. Само на чисто мемо на мен не ми е удобно.

матраците ми са подобни на тези, само че са 28см.
http://matraciparadise.com/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA% … 0%B0%D1%86%D0%B8/ 

Последна редакция: вт, 16 сеп 2014, 13:27 от Шани

# 11
  • Мнения: 64
jadi24, много благодаря за съветите! Ще ги имам предвид непременно!  Hug


Шани, никой около мен не е с мемори, нямам инфо от така да се каже очи в очи. Аз се притеснявам, че ще се чувствам все едно съм потънала в затвор. Има ли такова нещо? Може би това си е само в моята глава...  Thinking Благодаря за отговора!   bouquet

# 12
  • Мнения: 1 196
В мемори пяната не се потъва, просто идеята е да не хлътва на едно място като другите матраци,даже мога да кажа,че не е от меките матраци. Спя на такъв 2 години и не си го заменям за нищо на света  Laughing Преди все нещо бях схваната сутрин, все като се гушнем и потъваше по средата, а сега няма такова нещо. Мой съвет, да отидеш и де ги пробваш /дето се вика да полегнеш/  Wink Wink Wink Иначе за матрак съм с 2 ръце за Дормео, а от Тед - само лоши отзиви мога да дам. Този който си пуснала на линка, излиза колкото Дормеото горе-долу на цена, най-добре отидете и полегнете и така изберете. На картинка и описание всички са хубави..... ама дефакто така се излъгахме и на вилата имаме 3 матрака Тед и се чудим как да ги омекотим и как да спим на тях.... 

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани, никой около мен не е с мемори, нямам инфо от така да се каже очи в очи. Аз се притеснявам, че ще се чувствам все едно съм потънала в затвор. Има ли такова нещо? Може би това си е само в моята глава...  Thinking Благодаря за отговора!   bouquet

ако е с дебел слой МЕМО, доста потъваш... На татко взех със 5 (или 7) см. и наистина е доста меко.
Моят е само с 2.5см. и просто лежиш на меко. Но повярвай ми, на 28см матрак няма как да потънеш.

# 14
  • Мнения: 64
Шани, никой около мен не е с мемори, нямам инфо от така да се каже очи в очи. Аз се притеснявам, че ще се чувствам все едно съм потънала в затвор. Има ли такова нещо? Може би това си е само в моята глава...  Thinking Благодаря за отговора!   bouquet

ако е с дебел слой МЕМО, доста потъваш... На татко взех със 5 (или 7) см. и наистина е доста меко.
Моят е само с 2.5см. и просто лежиш на меко. Но повярвай ми, на 28см матрак няма как да потънеш.

  bouquet Благодаря! Тези три дни не успяхме да поразгледаме на живо  Sad но ще търсим време следващия уикенд. Ще ви споделя непреманно  Heart Eyes какво сме направили...
Лека седмица!

Общи условия

Активация на акаунт