Искам да кажа ... (2)

  • 31 062
  • 801
  •   1
Отговори
# 315
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Май и тази година ще "спестя" от шлифер и есенни обувки....Направо с галошите....
Тъпо време... Заради дъждовното лято се надявах на есенно море, ама...нъцки. Sad

# 316
  • София
  • Мнения: 10 825
Много ме е яд на голямото ми момче.  Twisted Evil Така "обича" да разказва какво е правил и какво се е случило. Никога нищо не научавам. Вчера след празника в училище се седнахме с няколко майки на съучениците му и разбрах разни неща, които са новост за мен, а старо инфо за останалите. И сега като се прибра от училище го питам как мина денят му, всичко необходимо ми сме приготвили, трябват ли други неща, пък какво каза госпожата за това и онова.... толкова едносрично и с такова подчертано нежелание ми отговаряше, че просто няма накъде повече Tired
Сестра му е съвсем друга бира. С нетърпение чакам и тя да тръгне на училище след 2 години та да държи и брат си под контрол и да ми докладва подробно  Sunglasses

# 317
  • До морето
  • Мнения: 7 079
Нещо набързо направи, че почва ВБ:) Аз наготвих вече, пиле с ориз и супа топчета, ще имат за два дни.
Аз бавни манджи рядко се хващам да правя. Много ясно, че ще е бързо. Оф, досега гладих.
А утре и в четвъртък и родителски срещи ме чакат. Ще готви някой друг май или ще търся готово.

Как гладите, бе хора? Ето, това за мен е китайско мъчение  Naughty Ненавиждам го това нещо, мъжът ми, горкия, се научи всичко сам да си глади  Rolling Eyes

# 318
  • Мнения: 4 785
Ми и аз не го обичам гладенето, обаче и да ходим в стил баница, не става.

Значи едва се прибрах - до трамвая имам около 15 мин. пеша, срещнах сумати хора, изпусах няколко трамвая, портиера ни долу не спира да ме занимава с глупости от блока, очаквам след малко и да ми потропа на вратата, нещо му стана навик - да ме осведоми за нещо си... ама аз 100 пъти му казах, че не съм човекът и да не ме занимава, ама...  Rolling Eyes Та прибирах се доста време, исках да купя нещо, ама имах точно 1 лв. на стотинки, а и карта чийто ПИН код не знам  Mr. Green Казах си, че само хляб мога да купя, а той нямаше цени, но се оказа точно лев, защото аз и лев и 3 ст. нямаше да мога да платя... къде и кога съм свършила парите не знам! И чистих един час, а да кажеш че изчистих, не съм, по-скоро поразтребих, как правим кочина за един!!! ден, никой не знае, а мъжът ми е сравнително подреден  Rolling Eyes

Та готвене ли... само го чакам да се прибере и имаме два пътя - да поръчаме нещо или да направя миш-маш, ама от буркан, аз само яйца и сирене следва да му сложа  Mr. Green Егаси му и седмицата започна, а още колко има....

# 319
  • Мнения: 1 749
Искам да кажа, че съм бясна. Б-я-с-н-а! Просто не мога да си намеря място от БЯС. Цитирам се от другата тема, че силите ми няма да стигнат да се цензурирам, ако трябва да обяснявам случката пак.

Цитат
Аз искам да кажа, че съм втрещена!
Бяхме приготвили тетрадки с тесни и широки редове за БЕЛ и такава с големи квадратчета по математика. Подвързани, с етикети. Детето се връща без тези тетрадки, и носи други - едната на ПИБ, другата - на Happy.BG. Shocked Shocked Shocked Г-жата взела нйените тетрадки и почнала урока в другите две. На всичкото отгоре онази от занималнята ни казва, че малката нямала подготвени тетрадки за занималнята (с тесни и широки ред. и квадратчета).
Сериозно се вбесих. Ако тази г-жа ми беше пред очите, направо не знам!
Просто не знам! Сериозно, иска ми се да я набия в момента!
БЯСНА СЪМ!

Определено бих се радвала на съвет. Особено от теб, Лиляна. Много ще бъда благодарна на всякакъв коментар.

Когато свържа мислите си в подредени, лицеприятни изречения и успея да измисля заглавие, ще пусна отделна тема.


# 320
  • София
  • Мнения: 2 734
Снощи от толкова занимавки така съм се ошашкала, че не си бях навила алармата. Сутринта се събудих в 7.17, а в и половина трябваше да сме излезли. Идеален старт на учебната година направихме!

# 321
  • София
  • Мнения: 12 374
На късмет сте ми, ей   bouquet Интервюто мина много добре и октомври започвам. Не мога да повярвам, че ме харесаха още на първото място  bowuu

Скин, пробвай да отидеш и да говориш с госпожата, явно е разсейка някаква и е направила глупост.

# 322
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 188
Таис, късмет с новата работа!

Скин, как така и е взела тетрадките и е дала други? На всички деца в класа ли се е случило? Споделям съвета на Таис.

# 323
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Да си кажа за тръгването в първи клас на 6 г. ... ами факт е.
В началото на февруари е родена, скучно `и беше в подготвителната,
а и едва я изтърпяваха заради щуротийте. Още една година там не си
го представям, затова на "есен с песен", като е казъл народът.
Големи иновации ме чакат...  въвеждат ClassDojo от другата седмица
Скрит текст:

# 324
  • Мнения: 1 749
За мен няма значение дали се е случило в целия клас.
"Разсейването" е голямо - написала е името на детето и класа му отпред на всяка тетрадка, с червен химикал. Вътре - датата и чертичките, които трябва детето да напише по н-на брой пъти (отново с червен химикал). Нашите подвързани и етикирани тетрадки ги е взела тя.

Утре се опасявам, че няма да съм в състояние да говоря спокойно, така че ще оставя тази работа на мъжа ми - той е по-добричък. Зависи, всъщност - ще преценя на сутринта, след като се наспя.

A тетрадките ще останат в мен!

# 325
  • София
  • Мнения: 10 825
Skin, аз не схванах каква е драмата, честно. Госпожата ви е дала други тетрадки? Ми голяма работа пък. При нас в ПУК всички тетрадки им ги даваха учителите. А чертичките са написани в червено за да се открояват и отличават просто.


Таис, супер! Радвам се за теб, дано всичко да е наред!

# 326
  • Мнения: 6 604
Скин- и нашата госпожа пише с червен химикал. Днес, на родителската среща, е подчертала,че това ще бъде " нейния" цвят.
За тетрадките- бих те посъветвала първо спокойно да попиташ каква е причината. МОже да има съвсем просто обяснение. След това, в зависимост от отговора, да преценяваш как да реагираш. Peace

# 327
  • София
  • Мнения: 9 517
За мен няма значение дали се е случило в целия клас.
"Разсейването" е голямо - написала е името на детето и класа му отпред на всяка тетрадка, с червен химикал. Вътре - датата и чертичките, които трябва детето да напише по н-на брой пъти (отново с червен химикал). Нашите подвързани и етикирани тетрадки ги е взела тя.

Утре се опасявам, че няма да съм в състояние да говоря спокойно, така че ще оставя тази работа на мъжа ми - той е по-добричък. Зависи, всъщност - ще преценя на сутринта, след като се наспя.

A тетрадките ще останат в мен!

Не пали толкова бързо - не е ясно, какво точно се е случило - не бих повярвала безрезервно на първокласник във втория учебен ден - те са толкова ошашкани, че не се знае, какво е станало и т.н. Повече ми прилича детето да не е намерило тетрадките и госпожата да му е дала от резерва... мога да развия и още от случката, базирайки се на моя опит с първокласник, но ще се въздържа - съветът ми е - спокойно питане към госпожата, какво се е случило. Може отговорът й доста да ви изненада  Peace

ПП Прост пример - 3-ти учебен ден в първи клас, моичкия се прибира без коса отпред на темето. Какво стана? Едикойси ми отряза косата с ножицата. И аз подпалих моторетката - звънях на госпожата и беснях. На следващата сутрин се засичаме с госпожата и няколко майки на двора и госпожата ми казва - ето това е майката на едикойси - говорете с нея по въпроса. Обяснявам аз, какво знам, а тя ми обяснява, как и тя яхнала метлата, щото моето синче златно обезобразило нейното като му изрязало косата на темето - голям майтап, после станаха първи приятели

# 328
  • София
  • Мнения: 12 374
Благодаря, момичета! И аз се надявам да се адаптирам бързо и качествено  Simple Smile

Скин, нещата може наистина да са невинни, а не от зла умисъл.

# 329
  • Мнения: 1 749
Г-жицата (щото е млада и ми е неудобно да я наричам г-жа) от занималнята като е видяла, че няма тетрадки, е дала на малката "дежурни" и после ни откъсна листа и ни го даде.
Детето може да е малко, но не е тъпо, нито си забравя нещата. Напротив.
Но, разбира се, ще питам какво се е случило първо и според това, което ми каже, ще действам. Планът в крайния случай (самоцитирам се от другата тема за първолаци):

Цитат
Няма подходящо обяснение, което да ми предложи.
Приготвила съм на детето за утре наши тетрадки. Колкото мога по-любезно ще й кажа, че НЕ искам детето ми да пише в други тетрадки и ако има рекламни тетрадки от спонсорите,които да иска да предложи, може да ми ги даде и ако аз преценя, че искам, ще ги сложа в чантата на детето.

А ПИБ и Хепи, както и Комисия за защита на потребителите,  ще получат чудесно писмо с цветничко копие на двете тетрадки с искане на обяснение.

А ако за първият урок на детето имат някакви претенции, ще изпратя до д-рката хартиено подписано обяснение с входящия номер на писмата си до горепосочените компании и институция.

Благодаря ви за съветите! Хубаво е някоя спокойна глава да помисли трезво върху случая. Ще ви послушам и ще й дам шанс да ми се оправдае и да ме убеди, че това е недоразумение, което няма да се случва повече.

Наистина, благодаря ви. Направо ми стана лошо преди малко - толкова много се ядосах.

Общи условия

Активация на акаунт