системно събуждане на 5 месечно бебе през нощта

  • 6 665
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 48
Здравейте! Детето ми е след по-малко от седмица става на 6 месеца и от 3 4 месеца системно се буди през нощта. През втория месец и третия си спеше като заспи към 9 10 11 и се бъдеше 6 7 сутринта. А сега станели 2 часа през нощта и той започва да шава, да мънка и ако не му обърнеш внимание започва да реве и се събужда. Пробвах да му дам вода и биберона върши действие, но след около 30 минути, час същото пак и така до сутринта до като го нахраня. Мислела съм си, че може да е гладно но ако го нараня през нощта ще станат 7 хранения .. Не знам вече какво да правя и малкия сън,който имам вече го няма. 

# 1
  • Мнения: 2 755
Като станат 7 хранения какво те притеснява? Ти като си гладна, ядеш ли или броиш колко пъти си яла

# 2
  • Мнения: 48
Ние сме на сухо мляко каши и пюрета и кисело мляко (1 хранене) . Педиатърката ми каза 5 хранения, аз давам 6. Мислех си също, че може прекалено много да го оставям да спи и да се е наспало през деня и затова да не иска после да спи.

# 3
  • Мнения: 2 755
Ако дадеш мляко, през нощта и заспи, значи е гладно, опитай. Не можеш да го държиш насила будно през деня...

# 4
  • Мнения: 48
Давала съм му в 2 3 през нощта и се буди в 5 6 пак.

# 5
  • Мнения: 6 999
Нормално е. Моето е на годинка и почти и половина и се буди.
Имаше също такъв период на 3-4 месеца, когато спеше от 23 до 6 часа непробудно, но след 6 месеца пак се върна буденето.
Имат неща от деня, които си преживяват през нощта и се будят понякога. Може и да е гладно, разбира се. Според майка ми аз до 3 годишна възраст съм се будела през нощта да искам кисело мляко. Crazy
Аз кърмя и така го приспивам пак, та не знам какво се прави с некърмени бебета, но е нормално.  Peace

# 6
  • Мнения: 4 420
На тази възраст дъщеря ми имаше минимум 2 хранения през нощта. Опитай, може пък да е гладно.
А кисело мляко защо му даваш?
В колко часа му е последното хранене?

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Ние имахме такова бебе, само, че не просто бебе - нашето дете до 3 годишна се будеше, не беше гладна, защото ядеше по всяко време, просто свръх емоционална, преживява всичко, върти се, дори като голяма я завивам постоянно, с нея най-голям проблем е точно съня - иначе е толкова игрива, яшна и какво ли не.
Но някои бебета просто не спят и може би имаш такова. А може и зъбите да го тревожат, нищо, че не са избили, те така почват, виж има ли зачервено по венеца

# 8
  • Мнения: 4 708
Не съм броила колко пъти яде на ден на тази възраст, но помня, че я хранех като си легна - 23ч и до сутринта докато стане в 8 имаше още 2  хранения.
При нас проблема дойде след 9-и месец, почна да се буди по 5-6 пъти на нощ понякога реве и докато не я взема на спалнята не млъква. Тогава оцених 2-те ставания за хранене. Сега не яде през нощта, само един път към 6ч, но останалите ми ставания ме карат сутрин да се чувствам, като пребита. И през деня спи само по 1 час, ако извадя късмет ги докарва до към 1,5ч. Ето това вече е проблем, който обаче разбрах, че няма как да разреша, просто детето си е такова  Mr. Green  bouquet Така че успокой се, има и по-зле. Mr. Green

А погледни в темата за захранването, защото на тази възраст ми се вижда малко множко да яде каши, пюрета и КМ. Може и да си предизвикала дискомфорт на коремчето от бързото захранване.

Последна редакция: пн, 15 сеп 2014, 12:03 от AnMary

# 9
  • Мнения: 1 500
Ако до сега не си му давала мляко през нощта моят съвет е да НЕ започваш да му даваш . На първо място такова пиене на мляко посред нощите само ще ти докара автогол и ще продължи това дълго време , повярвай ми . Имам син на 1г и 8 месеца , будел се е поради много причини и продължава да го прави . Зъби , преживяно през деня , много сън през деня и не се е уморил достатъчно . Причини бол . По колко пъти на ден спи и по колко като време?

На тази възраст моят син имаше 5 хранения като последното винаги беше АМ . Кисело мляко педиатърката ли ти каза да включиш , защото ние чак бая след годинката го включихме та ми стана интересно ?

Последна редакция: пн, 15 сеп 2014, 12:04 от AnMary

# 10
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Опитай да му дадеш да яде. Ако се получи, значи това е бил проблема. Иначе може да го мъчи я зъб, я емоции.

# 11
  • Мнения: 2
Да не би да е от зъбките.....и моето бебче е на почти 5 месеца и от известно време ги прави същите номера!Вечер се буди и мрънка,..понякога се разплаква,..аз му давам да яде на всяко будено,но той е на кърма....и му давам колкото да се оспи.....Консултирай се с педиатарката и му вижте венците на бебето....

# 12
  • Мнения: 6 789
И Карина след седмица става на 6 месеца, към 2ри-3ти месец беше спряла да се буди нощем, но пак започна. Като се събуди я кърмя и си заспива. Обаче ние нямаме заместено хранене, само на обяд хапва малко пюре. Аз съм сигурна, че се буди от глад, защото като я взема и посяга с устичка да търси да суче, като се нахрани и заспива. Ако не е гладен, вероятно са зъбки или просто се наспива бързо. Ти си решаваш дали да храниш нощно време или не, при другите варианти, търпение докато ги израсте  Peace

# 13
  • Мнения: 306
Пробвай да го преспиш 30 мин. по-късно например.
Но да ти кажа и ние бяхме така,от 4-я до 10-я месец ,докато не пробиха първите две зъбчета.После имах две седмици спокойствие,но сега пак сме така.
Може би са зъбки,но това не значи че ще се появят веднага...

# 14
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 764
Моят си се будеше често през нощта от новороден до 1г и 9м и пробвах какво ли не за да го приспя или да не се събужда, но без успех. Сам започна да си спи без да се буди. Винаги обаче съм се вслушвала в неговите нужди и съм го кърмила, после съм му давала АМ(когато спря да суче) или вода колкото иска. Така че пробвай с АМ, за да видиш дали ще заспи без да се буди след храненето.

Общи условия

Активация на акаунт