Тренировки в домашни условия и здравословно хранене - Тема 56

  • 30 504
  • 744
  •   1
Отговори
# 60
  • UK
  • Мнения: 1 924
Здравейте момичета, записвам се и нямам какво да отчета, освен доста плуване всеки ден в морето. Две седмици никакъв зор не съм си дала, храна в изобилие без свинства, но вече ми липсват моите си манджи и шейкове. Днес се прибираме в София от Гърция, а в петък газ към Англия с колата. От понеделник мисля да съч твърдо на линия, а сега отивам за последно да закуся в хотела, грух  Blush

# 61
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз искам да се включа по въпроса с калция и по-специално неговото отлагане където не трябва.
Само по себе си пиенето на калции е безсмислено, ако нивата на вит. Д в организма са ниски, тези, които четат ВМ темата знаят.
За да се усвои калцият и по-важно - да отиде там където трябва, а не например в урината, трябва да има достатъчни нива на вит К2 и Д. Нито само единият, нито само другият, а в комбинация. Също така, при усвояването на вит. Д се използва магнезий, затова е хубаво и той да бъде включен в коктейла от витамини/минерали.
Само по себе си приенето на калции е безсмислено, ако не приемате Д + К2 и то в достатъчни количества.
Линдс, помисли дали това не е причината, а не нещо друго. Самата минерализация на урината и неусвояването на калция е симптом.
Ако искаш ще попитам в ВМ темата, за повече инфо или най-добре ела ти и попитай лично, разкажи конкретно какво е положението и откога датира. Аз лично много се интересувам от отговорите, които ще получиш. Но не бързай с купуването на витамини и на калции, по специално, защото можеш да задълбочиш проблема, ако не пиеш вит. Д+К2.

# 62
  • София
  • Мнения: 6 010
Привет, привет  Laughing

Миналата седмица съм навъртяла 42 км за 5 дни бягане + 4 тренировки БР (кардиото го пропусках). В понеделник също врътнах 10 обиколки на стадиона + workout 3 от БР, вчера - почивка  Shocked Просто така се получи, че нямах време за нищо и не съм тренирала, странно ми беше.

За днес съм замислила workout 4 и ако остане време пак да ида до стадиона.

Вода пия главно минерална от години, последните два месеца обаче... от чешми, поточета, реки, изворчета и т.н. из планините  Flutter

Стъклени бутилки има освен в Икеа, Джъмбо, домашните потреби и като опаковка на всичките морковени сокове.

И аз нещо варирам с килограмите в последно време +/- 2, но много се поотпуснах. От днес вече съм по-сериозна, ха дано  Mr. Green

Много сладки първолаци видях - да са ви здрави и ученолюбиви!   bouquet
Също ми е интересно всичко, което разказвате от чужбина. Не знаех примерно, че може да намериш мин. вода "Пирин" извън България. Аз пък съм виждала изворна "Девин" в Талин, ей така останах  Shocked

# 63
  • Мнения: 5 405
Много интересна тема сте подхванали, донесете информацията от ВМ тема и тук Grinning

Аз пия главно бутилирана вода (изворна или трапезна), не знам грешно ли е. От чешмата пия само ако съм си наляла на момента. А ако нямам вода пред мен, ме мързи да отида до чешмата и мога цял ден да не пия вода Grinning

Много е интересно, че винаги когато започнеш да се грижиш за себе си и да променяш начина си на живот, да внимаваш, без да се вманиачаваш и т.н. започват да ти намират някви кусури, а ти правиш всичко, както ти казват, че трябва да е? Може ли това да е остатък от "предишния" ти живот и толкова трудно да се откъсваш от него?

# 64
  • София
  • Мнения: 10 858
И аз многократно съм се канила да си купя няколко стъклени бутилки за вода в къщи, но все се чудя, как ще ги почиствам отвътре?  Добре, ще бъркам с четка за шишета, но дали това ще почисти достатъчно добре? Знаете как се замърсява повърхност, в която стои вода, става една лигава такава ... Та досега само това ме е спирало.
Иначе пия само чешмяна вода, от водопровода в къщи, пълня си пластмасово шише, което сменям често  newsm78 Мисля, че бутилираната е по-лош вариант, защото не се знае колко време е стояла в бидона/бутилката, както и колко слънце/топлина  я е нагрявало през това време  newsm78
Абе водата определено си е проблем, много пъти съм го мислила и аз, но честно казано не искам да задълбавам и да се вманиачавам дотолкова.

Вие как си почиствате стъклените бутилки, за тези, които ползват такива?

# 65
  • Мнения: 5 776

Вие как си почиствате стъклените бутилки, за тези, които ползват такива?

С четка или направо в миялната  Peace
За днес беше седмичното предизвикателство и теглене. Разочароващо, че снощи пак нападнах плодовете  Blush Сега ще метна и една зумба  Grinning

Пия само изворна, тук водата е отвратителна, не мога даже миризмата да понасям и твърда, твърда Sick

# 66
  • Мнения: 5 405
Ама ние имахме предизвикателство бе, хорааааа... в понеделник! Тцтц, несериозна работа Grinning

# 67
  • Мнения: 1 541
В миалната, Вив.  Wink Вода в него не се задържа често, пълним постоянно и стои в хладилника, та от тази гледна точка няма много досег със светлина и топлина. И двамата се наливаме постоянно.  Laughing

# 68
  • Мнения: 452
Здравейте момичета , аз за сега само ви чета и се включвах един два пъти , много сте зареждащи Simple Smile Купих си топка за гимнастика , но още седи в кутията , няма кой да ми я на помпи  Joy Обещавам скоро да стане и това и аз мисля да се включа в предизвикателството на Руми , много добре звучи . а сега в поздравявам с едно клипче , като го гледах се сетих за вас Simple Smile Хубав ден и честит празник на именниците Simple Smile https://www.facebook.com/video.php?v=566420436793453&fref=nf

# 69
  • Мнения: 561
Extreme Circuit за днес. Целия ми екип беше прогизнал, отивам да си сипя вода и гледам тя спряла, а след малко трябва да излизам...безценно!

Реших да си карам Хибрида до 29-и и после се мятам на предизвикателството на Руми. Смятам, че ще ми помогне да си оправя храненето на максимум и да поизчистя някоя друга мазнинка. За тези неща се самопредизвиквам засега, дано да се стегна, това ми изглежда добър стимул. Пък Чалийн Екстрийм няма да избяга Wink

За водата - аз пия смесено. Най-често е от чешмата или ако има изворна вкъщи. На работа пиех филтрирана от кана, но сега като нямаме офис, това отпада. Шефът ми беше казал, че прибегнал до каната, когато синът му бил малък и получавал бъбречни кризи. Откакато си пие такава филтрирана вода, нямал проблеми.

# 70
  • Мнения: 5 776
Аз още не съм готова за предизвикателството на Бобчето  Blush

# 71
  • Мнения: 741
Ние водата си я пълним от княжево или горна баня - не купуваме. Не знам как я пиете тая чешмяна вода. Аз по принцип съм много чувствителна на тема вода различавам ги всичките. А чешмяната ми е отвратителна. Банкя също - горна баня, княжево, девин - тези са ми вкусни.

# 72
  • Мнения: 8 939
Нашата вода е чудесна на вкус и не купуваме бутилирана.
Ползвам една кана Брита и това е - на масата винаги имаме вода, така че пием доста

# 73
  • София
  • Мнения: 6 010
Вив, имам няколко бутилки и ги редувам. След хубаво измиване с четка бутилката задължително се оставя отворена, да се изпари всякаква влага. Запоти ли се значи има среда за всякакви организми  Peace

# 74
  • Мнения: 817
най-добре ела ти и попитай лично, разкажи конкретно какво е положението и откога датира.
То не е положение, нямам болки или дискомфорт. Просто ме озадачи в момента, в който ми каза "Има тук едни частици (сочейки нещо по екрана), за да ги изхвърлиш пий повече вода и чай от хибискус, може и друг чай с диуретичен ефект."
За мен е най-вероятно да е заради това, че пия двойно повече вода, предимно чешмяна. Ще пробвам месец-два с каната и ще отида отново на преглед.
И най-важното! Отчет - Beast abs.

Общи условия

Активация на акаунт