Тренировки в домашни условия и здравословно хранене - Тема 56

  • 30 521
  • 744
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 199
И на мен ще ми е интересно за витамин Д и калций ако се завърти дискусия. Откога се каня да поръчам витамин Д.

Аз купувам стъклени бутилки директно от магазина. Единственият им недостатък е, че тези са по 0.75л в касата вместо 1.5л и непрекъснато отварям нови бутилки.

Иначе имаме вкъщи и от тези красивите за олио или домашен сок. И аз бих ги мила в миялната.
Скрит текст:

Покрай обратната осмоза се зачетох в едно изследване. Аз поне разбирам, че пиенето на твърда вода може да доведе до 50% увеличение на концентрацията на калция в урината.
Скрит текст:
The role of calcium in the formation of kidney stones is controversial. Both amount and timing of dietary calcium intake influence the recurrence of renal calcium stones. Bellizzi et al (40) evaluated whether the hardness of drinking water modified the risk for calcium stones. The urinary levels of calcium, oxalate and citrate, i.e., the main urinary risk factors for calcium stones, were measured in 18 patients with idiopathic nephrolithiasis, in a double-blind randomized, crossover fashion. As compared with both tap and soft water, hard water was associated with a significant (50%) increase of the urinary calcium concentration in the absence of changes of oxalate excretion; the calcium-citrate index revealed a significant three fold increase during ingestion of hard water as compared with respect to soft water. This study suggests that, in the preventive approach to calcium nephrolithiasis, the intake of soft water is may be preferable to hard water, since it was associated with a lower risk for recurrence of calcium stones (40).

# 76
  • Мнения: 8 163
За бъбреците  - една от причините за камъни в бъбреците е не пиенето на вода, друга причина е липсата на калции. Камъните в бъбреците са всъщност калции и се образуват от липса на такъв в организма. Ако сте пили или пиете кола и разни други такива, то те извличат калция.

Аз нещо не разбрах. Как така камъните в бъбреците се образуват от калций при липсата на калций?

Има много прични за камъни в бъбреците, като всяка от тях води до получаване на камък с различен състав. Повече информация - от Мейо Клиник.

***

Отчитам клубна тренировка с пудовка - 45 мин.

# 77
  • Мнения: 210
И аз да си кажа За калция в урината. Миналата седмица ми правиха рутинни кръвни изследвания и урина и излезна, че имам оксилатен калций в урината. Питах личната какво е това, а тя съвсем спокойно ми каза, че са песъчинки. Не трябва ли обаче друго изследване и какво да се направи, взех да се питам чак като се прибрах обаче. Дори не знам кой е лекаря специалист, че да си го преведа как е тук. Иначе водата е зверски твърда. Личната ми каза да пия повече вода и да намаля нивото на калция. Каза намали млечните, но аз млечни не ям. Иначе вит Д ми е перфектно, особено след морето....
Иначе отчет- тичане, времето е прекрасно, 25С и слънце, голяма рядкост, та няма как да пропусна спорта навън.

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Аник, Ако Пиеш чешмяна Вода И Тя Е твърда,  Значи В Нея има голямо количество Калций И Магнезий, то това значи твърда вода. Тогава трябва да я ограничиш и да пиеш филтрирана.  А специалиста сигурно е нефролог - по бъбреци.
Отчитам Сила Асайлъм и се усмихвам,  защото я обичам. Simple Smile
Вив, Оправяй се Hug
Мерида[/b, страхотна сладурана Имаш,  Да Е жива и здрава и много да те радва Hug
Тяна и на твоя син успех в живота и да е жив и здрав  bouquet
Изчезвам Heart Eyes

# 79
  • Canada
  • Мнения: 3 358
 Чудна темичка сте отворили. Да си дам и аз приноса. Вивиан е напълно права , че за усвояването на калция основна роля играе вит.Д, ако няма достатъчно такъв в организма, калцият се натрупва не само в бъбреците, но и по ставите например, предивиквайки образуването на т.нар. шипове. В зависимост от вида на песъчинките или камъните в бъбреците, се препоръчва и правилната диета - нископротеинова или нисковъглехидратна.

http://www.chudesa.net/p2032/

Последна редакция: ср, 17 сеп 2014, 16:46 от Polar bear

# 80
  • Мнения: 741
Фея - просто исках да кажа, че камъни в бъбреците може да получи от недостиг на калции и, че ако се изследва камъка или песачинката, то тя съсържа доста голямо количество калции.

Аз препоръчвам на д-р Олга  Бутакова книгата. Уникална е!

# 81
  • Мнения: 871
Също ми е интересно всичко, което разказвате от чужбина. Не знаех примерно, че може да намериш мин. вода "Пирин" извън България. Аз пък съм виждала изворна "Девин" в Талин, ей така останах  Shocked

аз съм шпионин от ВМ-НВХ темата  Laughing Вписвам се, за да допълня картинката от чужбина - пия Горнобанска вода в Монреал Heart Eyes Търговската й марка се нарича Тангра. Литър и половина ми струва 1 долар. Иначе и аз пиех само чешмяна, но тукашната е хубава. Все пак най-хубава си е горнобанската вода, дано да не спре вносът  baby_neutral

А иначе ви шпионирам, защото се чудя как да започна тренировка с тежести - никога не съм се занимавала и треньори не търпя, еле пък тукашни. От май до края на ноември съм на колело и може да се каже, че здраво тренирам - 250 км на седмица (отиване и връщане до работа), но нямам какво да ви се отчитам, защото е все едно и също. За разрообразие и раздвижване на други групи мускули правя три серии по 25 лицеви и малко клекове. Миналата година отчетох 5000 км, тази вече съм към 4500, но имам почти 2 месеца до края на вело сезона.

Но 5 месеца не може да се практикува колелото, мостовете ги затварят  Crazy Трябва да се науча да вдигам тежести. Мога да си купя за вкъщи, мога да ходя и на джим. Някоя добра душа да препоръча някакво начало за моята заблудена душа ? Витая из сайтовете, чета ви закодираните тренировки и нищо не разбирам  Embarassed

# 82
  • Мнения: 1 093
Отчитам със UFC.Fit - Striker Strength, 46мин., но не особенно въодушевена от която. По спомени Grapple Strength ми се бе понравила повече.

Връщам се да ви чета  Hug

# 83
  • Canada
  • Мнения: 3 358
greendream, аз бих ти препоръчала  P90X - прегледай я и ако ти хареса  я почвай.
Аз пия филтрирана чешмяна или изворна - Нестле Пюър Лайф от Бритиш Кълъмбия,  по-хубава е от същата марка с източник Онтарио.

# 84
  • Мнения: 2 883
greendream аз съм последния човек, който може да ти даде насоки за трениране, и не за това ти пиша  Laughing тия цифри в км. направо ме  Shocked УАУ! Браво! Тайно се надявам и тук при нас в БГ да успеят да изградят много велоалеи където хората да си ходят насам - натам с колелата, но едва ли ще стане скоро  Simple Smile Тук в Бургас помръднаха малко нещата, но основно в ЦГЧ и морската. Крайните квартали (където живея аз) ги има в план 2020г. за изграждане на велоалеи  Laughing

Отчет за днес - разгряване (така бил термина мернах в сайта на Руми, а не загряване, както го писах преди това  Grinning) с Румяна - 12 мин., кардио 2 (като дойде ден за кардио и голям мързел ме хваща  Tired тия подскоци хич не ги обичам) и завърших с 15 мин. абс на Джаки. Бях забравила колко ме мори тази Джаки  Wink Преди няколко години като тренирах пак в къщи правех основно кръговата и много ми допадаше. На интервали спирах да си почивам за по секунда - две  Blush Тръгнах да правя и стреч йогата, но телефона ми звънна и се отказах, и без това ме мързеше.

В момента йогата, която правя е тази Karen Voight - Full Body Stretch. Бихте ли ми препоръчали някоя, която да ми подобри гъвкавостта? На 1-ва страница видях, че има около 10-тина торента, но, за да ги видя трябва да ги изтегля и да ги направя всичките, за да преценя, и не бих отказала мнение от 1-ва ръка Simple Smile ако някой прави някаква такава в момента или е правил и му е допаднала. Благодаря  Hug

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
грийндрийм, Мечето ми взе думата от устата. Препоръчвам горещо Р90х, почти няма кардио в него - само 2 пъти в седмицата, от които само едното си е истинско кардио. Ефект ще видиш задължително. Успех Hug

# 86
  • Мнения: 871
Благодарско дами, просто кажете къде го гледате това Р90х и ще мога ли да нагодя тежестите ? Иначе съм спортно чедо, все ще схвана правилната техника, но трябва да я видя някъде  Hug

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
От рутракера на първа страница можеш да изтеглиш, има и линк, ама не знам дали е от рутракера линка, че от пират. Бей е проблемно май. А тежести те са по желание и възможност, техниката ти я показва чичо Тони Във видеата, също и според целите броя повторения казва всеки път -8-10 с големи тежести за размер, 12-15 с по-малки,  за дефиниция и стегнат вид. Като го свалиш, ще се ориентира.
Другата програма е Боди Пъмп на Лес Милс, но не я още не съм пробвала и нямам мнение, който е пробвал,  да сподели. До колкото знам, е супер. За нея трябва щанга.

# 88
  • Мнения: 6 387
Днес тази тренировка на Румяна х 3.
При набирането на маса направих едва 4 повторения при първи кръг, а във втори и трети замених с по-лесното гребане с тежест.
При лицева опора със скок до дланите, лицевите ми опори бяха само приблизителни...
Затова след края на тренировката направих тази кратка на Тифани за рамена, отново 3 пъти.

Като говорите за кардио, ако някой ден сте в по-така настроение, може да се пробвате с PUMP IT UP - пълната тренировка от видеото на Eric Prydz - Call on me.
Музиката е готина! Laughing

Скрит текст:

Последна редакция: чт, 18 сеп 2014, 16:31 от Barbabeau

# 89
  • Мнения: 2 883
Barbabeau само трябва да си намеря боди с прашка  Flutter  Joy
Спрямо този клип кардиото което правя от БР е пълна скука  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт