Къде да отседнем в Родопите и какво трябва да се види непременно - 4

  • 108 765
  • 767
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 21
Здравейте,има ли някой с впечатления от този комлпекс http://flora-eco.com/, ще ви бъда много благодарна ако споделите мненията си.Благодаря ви предварително.

# 721
  • Мнения: 122
Meggysan, точно по твоя препоръка в темата миналата година отидохме и ние в "Камелия", благодаря за което. Весело лято.

# 722
  • Мнения: 883
ewwa  относно Планетариума-бях през март тази година . Сеанса бе с т.н общо предназначение -без възрастови ограничения , но в самото начало дамата която го водеше обясни че при определен брой посетители - напр. деца или хора с по-задълбочен интерес има специализирани сеанси.Лично на мен този обобщен сеанс бе по скоро не толкова заинтригуващ защото общо взето представляваше  синтезиран филм  от поредицата Космос/но по-старата/ по Nat. geo .Продължителността е около 40-50мин, най добре се вижда когато си седнал най-близко до стената зад апаратурата

# 723
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Meggysan, точно по твоя препоръка в темата миналата година отидохме и ние в "Камелия", благодаря за което. Весело лято.

Радвам се, че съм била полезна.

# 724
  • Бургас
  • Мнения: 8
Здравейте. Планирам почивка в Родопите и съм малко объркана. Ще се радвам на малко помощ от вас. Ще тръгнем от Бургас и като първа спирка съм планувала Нареченски бани или нещо в района (евентуално да посетим Бачковския манастир, чудните мостове, Белинташ, Караджов камък). След това Смолян (Каньонът на водопадите, Снежанка, Планетариума, пещерите Ухловица и Голубовица). И последно Триград (Дяволското гърло, Ягодинска пещера, Триградското ждрело, Чаирски езера, музея на мечката и екопътека Струилица). Има ли нещо друго в районите, което да посетим и което пропускам. И също да ми препоръчате места където да отседнем, ще бъдем с дете на 6 години.

# 725
  • Мнения: 646
Белинташ и Караджов камък не могат да се съчетаят в един ден с Бачковски манастир и Чудните мостове. Караджов камък си е пешеходна дестинация, за която с почивките от с.Мостово трябва да си отделите 3-4 часа отиване и връщане. Белинташ е приятен преход за около 1-2часа, с разглеждането. Изходна точка-с. Врата. Бачковския манастир може да се съчетае за един ден с Асенова Крепост и Чусните мостове-и трите не са за пропускане. Тук бих добавила и Кръстова гора, но тя е на друг разклон -от Лъки, и там можете да си отделите още поне половин ден. Към Пампорово и Смолян-продължавате смело, там има много за разглеждане. Аз бих ви препоръчала и екопътека Невястата-по пътя от Пампорово за Смолян, спира се до един параклис.

# 726
  • Бургас
  • Мнения: 8
Благодаря за насоките. Аз пропуснах да спомена че и на трите места ще отделим по 2-3 дни.

# 727
  • София
  • Мнения: 23 146
И последно Триград (Дяволското гърло, Ягодинска пещера, Триградското ждрело, Чаирски езера, музея на мечката и екопътека Струилица). Има ли нещо друго в районите, което да посетим и което пропускам. И също да ми препоръчате места където да отседнем, ще бъдем с дете на 6 години.
Трето лято поред сме в Триград във вила Радост. Изключителни хора са домакините, а храната, която приготвят е мммм.  Grinning Ходили сме на всички места, с изключение на Чаирските езера. Бях планувала да ги посетим това лято, но от къде можех да зная, че пътят до там е повече от 3 часа, а не някакви си 15 минути, както си мислех. Иначе до езерата от това лято се ходи с джип, както до Орлово око и Вълчи скок ли беше, нещо с Вълк, но не се сещам.
Еко пътеката е страшно живописна!
А в района на Триград може да посетите и конната база примерно. Там има един бар, казва се Самар.  Grinning

# 728
  • Асеновград
  • Мнения: 3 151
http://www.asenovgrad.net/news/197802/Zapochva-ukrepvane-na-svla … ovgrad---Lyaskovo      Информация която е добре да се знае.
За тези които са решили да посетят Асеновата крепост ,започването на ремонта на пътя ще създава неудобства , а възможно е и на моменти да бъде спирано движението към обекта.

# 729
  • Мнения: 151
toni_81, местата, които си избрала, са едни от най-красивите! Чудните мостове са ми любимо място - бих се връщала пак и пак... Към Смолян има много за гледане - имайте предвид, че Каньона на водопадите ще ви отнеме около 4 часа. Пещерите Ухловица и Голубовица ги съчетайте в един ден, защото са близо една до друга. На отиване за тях ще минете през с. Смилян - можете да опитате боба, малко по-надолу е с. Могилица с Агушевите конаци... Много неща  Simple Smile При Ягодинската пещера е и Орлово око - много хубаво преживяване си е.  Hug

Пускам пътеписа ми от тази година - цък

# 730
  • София, България
  • Мнения: 5 616
Здравейте!
Върнах се от страхотното ни пътешествие из Източни и Западни Родопи - една седмица направо си скъсахме и обувките и гумите от обикаляне, имам много за споделяне, така че утре ще пиша подробно.
Само да спомена, че съм много доволна от букинг, сега си запазих за Видин пак през сайта, супер удобно е.
За Планетариума - не може много много да се избира, отиваш и каквото има - това. Интересно е, но не е нещо уау, срам не срам ще споделя, че гаджето ми заспа  hahaha  ( а не е тъп човек ...) после се кле, че е от жегата и умората, ама  hahaha
Случихме и невероятно време! Утре - детайлно.

# 731
  • при късмета
  • Мнения: 24 140
Бяхме в селище Романтика, в с. Кирково една седмица. Моите отзиви са добри. Назад имаше коментар, че къщичките вече се нуждаели от ремонт, нашата не беше така. И врати се затваряха/ отваряха и прозорци. Работеха си перфектно и хладилник и климатика.
Кухнята ни хареса също. Вярно, момчетата са малко заплеснати и понякога позабравят някоя поръчка, но пък изпълняват всякакви капризи. Обяснявам си го с възрастта им, но се стараят и са много отзивчиви и любезни.
И за мен най-дразнещото (всъщност единственото дразнещо нещо там) е, че в ресторанта наистина се чува само турска реч. По-дразнещото е, че идва от уж българи тази реч. Но това е само в ресторанта, не в целия комплекс. Почиващите там за повече време си говореха български.
Риба не хванахме, че само веднъж се опитахме да ловим, а не бяхме подготвени предварително със стръв и докато купим.
Басейна се хлорираше всеки ден, единствено имаше в него разни листенца последните 2 дни, но беше обяснимо, излезе силен вятър. За седмица 2 пъти видях лично, че се влиза сутрин в шахтата и се пускат филтрите на по-силна мощност и после се намаляват като започнат да влизат хора.
Ходихме до Златоград, на път минахме и през тракийския скален комплекс крокодила след с. Бенковски. Особено второто беше много интересно.
В Кирково има конна база и последните 2 дни сме направили 3 разходки. На детето много му хареса, от второто качване вече инструктора го оставяше да управлява коня сам. Много обясняваше и се съобразяваше, като предупредихме, че на всички ни е за първи път. Аз имам голям страх от коне, дори да ги доближавам, инструктора успя да ме качи. Мисля, че няма друга конна база в селото, казва се Лина.
Страхотна почивка изкарахме.
На отиване минахме през Асенова крепост (на пътя наистина има знаци, че е затворен, но беше проходим. Имаше само едно заградено място от няколко метра, но едната лента беше напълно свободна и проходима. Местните явно го знаят защото коли минаваха, ние спряхме преди знака и ходихме пеша до крепостта, не беше много). И там много ми хареса.
На връщане минахме през Перперикон и пак през Асеновград палеонтоложкия и историческия музей.
Мислехме на връщане да минем и през Бачковския манастир или направо към Чудните мостове, но приятелка от Асеновград ни предупреди, че задръстванията за манастира започват от там и се отказахме.
Следващия план през мостовете към Смолян, да видим кога

# 732
  • Мнения: 883
ма ко  радвам се че нещата в Романтика Кирково са се подобрили и са ремонтирани тези неща които бодяха очите. Относно басейна забележката ми бе връзката основен /детски басейн - недопустимо е преградата да е въже -тогава бе такава, а за филтрация и т.н на басейна няма да коментирам тъй като професионално се занимавам с това и винаги мога да намеря пропуски. Сега въпросът ми е по скоро има ли нещо друго в региона /не се интересувам от морето на Гърция/ за което си струва да се отседне там

# 733
  • Мнения: 520
Здравейте, може ли да ми препоръчате хотел в Пловдив - смятаме една нощ да преспим там на път за Родопите....с две деца сме на 7 и 9 г

# 734
  • при късмета
  • Мнения: 24 140
ма ко  радвам се че нещата в Романтика Кирково са се подобрили и са ремонтирани тези неща които бодяха очите. Относно басейна забележката ми бе връзката основен /детски басейн - недопустимо е преградата да е въже -тогава бе такава, а за филтрация и т.н на басейна няма да коментирам тъй като професионално се занимавам с това и винаги мога да намеря пропуски. Сега въпросът ми е по скоро има ли нещо друго в региона /не се интересувам от морето на Гърция/ за което си струва да се отседне там
Не, няма никакви въжета в басейна. Детския е отделен от дълбокия с метален парапет и няма връзка м/у тях. Т.е. детския си е ограден отвсякъде с парапета и няма "дупка" към големия. Парапета лесно се прескача от по-големи деца, на моя му е на нивото на дупето и откъм големия не е сложен плътно по ръба и може се стъпи, получава се нещо като стъпало ръба.
Сигурно професионалист може да намери кусури, но аз като лаик забелязвах само, че водата при преливниците започваше видимо да се движи, като се пъхнеше някой в шахтата до басейна.

Забравих да добавя, че говоря за басейна до ресторанта. Другия ни беше по-далеч и не сме го ползвали. В сайта пише, че другия е за гостите в големите къщи при настаняването ни казаха, че можем да ползваме всички басейни, включително закрития в хотела. От закрития съседите по къщичка бяха много доволни, ходеха там, че бях с много малки дечица. И фитнес има вече при закрития басейн

В самото село Кирково, в конна база Лина, споменаха, че ще предлагат помещения за преспиване. Показаха ни отвън едната стая, която е над закритата тераса и доколкото разбрах е готова. Не разбрах от кога, нито цени, за сега има само масички отвън, много хубаво направен от трупи с битови покривки и автомат за напитки. Предния двор на базата, където са масичките има и езеро, даже водни лилии са развъдили, много е приятно. Мога да дам телефон да си питаш лично.

За други места за отсядане не съм се интересувала, че ние си бяхме настанени. За конната база случайно стана въпрос, че ходихме да яздим няколко пъти

Последна редакция: ср, 19 авг 2015, 11:34 от ма ко

Общи условия

Активация на акаунт