Къде да отседнем в Родопите и какво трябва да се види непременно - 4

  • 108 763
  • 767
  •   1
Отговори
# 735
  • у дома
  • Мнения: 7 204
Здравейте, може ли да ми препоръчате хотел в Пловдив - смятаме една нощ да преспим там на път за Родопите....с две деца сме на 7 и 9 г

В Бачково и Асеновград е по-евтино от самия Пловдив-разгледайте през деня града,но вечерта какво ви пречи да спите в по-малко градче  newsm78 - иначе препоръки не мога да дам...
Ако децата са момчета препоръчвам да минете през музея на авиацията в Крумово - ние уж минахме за малко само през него,а откарахме три часа някъде-уредникът разреши на децата да се качат на един от самолетите и те не искаха да си тръгват.

# 736
  • Мнения: 646
В Бачково и Асеновград е и по-прохладно. Аз не препоръчвам Пловдив за посещение през августовските жеги-много е тежко и задушно.

# 737
  • Асеновград
  • Мнения: 3 149
http://www.chiflika.---reklamen-spam---/
http://www.booking.com/searchresults.bg.html?aid=323176;label=fa … caAgCH8P8HAQ&
Чифлика и Двата бряста
Освен музея на авиацията и палеонтологичния музей много впечатлява децата.

# 738
  • Мнения: 520
Благодаря  Ви за предложенията

# 739
  • Мнения: 864
Ако някой се е насочил към язовир Широка поляна, да знае че е напълно източен. Голям Беглик също е в процес на източване, но все още има вода. Поне 4-5 метра от бреговата ивица обаче е оголена от отдръпналата се вода и тази зона ще продължи да се увеличава. Причината е някакъв ремонт. Това сигурно е известо на рибарите и къмпингарите, но ние не сме в тази категория и бяхме безкрайно изненадани от този факт преди 2 дни. Няма я водата, няма ги туристите, няма го чарът на района Confused но за това пък малини, къпини и ягоди в изобилие  Wink Тези които плануват да ходят на Беглика фест в края на седмицата да са потготвени за промяната на пейзажа.

# 740
  • Мнения: 82
Как така напълно източен?! Няма никаква вода ли?

# 741
  • Асеновград
  • Мнения: 3 149
Вчера посетих Агушевите конаци , за които толкова се коментира тук. За съжаление трябва да кажа ,че са огромно разочарование за мен. Посещавала съм ги преди години докато бяха музей и това което видях сега е отчайващо.Една празна сграда оставена да се руши.Достъпна е само сградата на главния конак с двора си , двата външни с дворовете с малките постройки не са отворени а те са неделима част от целия комплекс без която не може да се добие ясна представа за замисъла.В двете външни части са били всички помощни помещения , готварници , складове и стаи за ратаи и по далечни роднини заети в стопанството и живеещи около фамилията.  newsm78 Доколкото си спомням закона задължава собствениците на подобни паметници да ги поддържат, в случая това не е на лице.И все пак когато искаш да имаш частен музей е необходимо и да вложиш в него.Пример комплекса в Златоград. Отделно,че жената с която имахме договорка да ни чака и отвори ,цяла сутрин не с
и вдигаше телефона , накрая по бележка на вратата намерихме друг човек да отвори.
Мога само да поздравя водачите в Ухловица, влязоха ни в положение за загубеното време в чакане пред конаците и ни вкараха като междинна група .Пещерата е красива.За тези които имат трудности в изкачването до стълбите има възможност за ползване услуга Джип 10 лв. наем на колата в нея се събират 3ма възрастни.
В Смилям механа Аида има прекрасна обстановка и кухня. Но трябва да се отдели повече време за хапване, беше пълно и нещата ставаха бавно, което доста ни промени плана.
Така изглеждат конаците в момента https://plus.google.com/u/0/photos/110172922058676461628/albums/ … 86116700554217809

# 742
  • Мнения: 864
Как така напълно източен?! Няма никаква вода ли?
Широка поляна е напълно източен, прилича на пустинна територия, ама черна. Голям Беглик е с намаляла вода, но все още си прилича на язовир  Grinning  Казаха обаче, че продължава да се източва по малко, докато се открие някаква тръба между двата, за да се ремонтира (?!). Колкото още ще се изпразва  и как ще изглежда до фестивала, не знам. От юни месец е започнал процесът. Малкият Беглик беше пълен.

# 743
  • Мнения: 520
Здравейте отново, някой бил ли е в Евридика в Пампоро? Мнение...заслужава ли си или Орфей, или Мурсалица?

# 744
  • Мнения: 646
От Мурсалица нямам впечатление, но между Евридика и Орфей-определено Орфей.

# 745
  • Пловдив
  • Мнения: 576
Здравейте отново, някой бил ли е в Евридика в Пампоро? Мнение...заслужава ли си или Орфей, или Мурсалица?
има Евридика и Евридика Хилс Simple Smile Бях в Евридика хилс преди 2 седмици. Не е лош хотела, като минус не дават хавлии за Спа, но аз си исках  Wink и на закуската си купуваш кафе, чай, 3 в 1  Sad което мноого ме изуми... Иначе имаше прясно мляко, айрян, 2 вида сок.

# 746
  • Мнения: 61
Ние сме в Смолян от вчера в семеен хотел "Катерина". Хотелчето е чисто и приятно,в ресторанта към него менюто е богато и готвят много вкусно.Собственика е много любезен и приятен човек.Днес ходихме до Смилян и обядвахме в механа " Аида"-препоръчвам горещо,много уютна обстановка,любезен персонал,вкусни родопски ястия.Може би понеже отидохме около 11.30 нямаше хора и ни обслужиха бързо,но веднага след нас започна да се пълни.Утре отиваме в Широка лъка,Дяволско гърло,Долен и през Гоце делчев за Банско.

# 747
  • Мнения: 646
Ако сте отделили време само за една пещера-вместо Дяволското гърло, изберете Ягодинската-много по-красива е.

# 748
  • Мнения: 151
На Дяволското гърло пък е по-голям адреналина. На мен лично тя ми харесва повече. Най-добре и двете да се видят  Grinning

# 749
  • Мнения: 3 290
На Дяволското гърло пък е по-голям адреналина. На мен лично тя ми харесва повече. Най-добре и двете да се видят  Grinning
И за мен Дяволското гърло е в пъти по добро от Ягодинската пещера.Съвсем различни емоции за мен.

Общи условия

Активация на акаунт