Къде да отседнем в Родопите и какво трябва да се види непременно - 4

  • 108 746
  • 767
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 61
Нямаме време и за двете,но собственика на хотела,в който сме отседнали и той ни каза,че Ягодинската е по-красива.Така,че решихме да посетим нея,а Дяволското гърло ще остане за следващ път.

# 751
  • Мнения: 6 647
Здравейте , ще бъдем два дни в Златоград ,какво има в близост което бихме могли да посетим?

# 752
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 918
Здравей, ние сме в момента в Златоград. Наоколо няма кой знае колко забележителности, но самото градче, не е лошо. Интересен е Етнографския комплекс с работилничките и старите къщи. Въртяното кафе в Кафенето в началото на комплекса е много добро, както и баклавата с локум. В самия град има голям хранителен магазин в началото /ако идвате откъм Кърджали/, след Семеен хотел Алекс вляво по моста - пише S Mall. Пиша за него, защото ние доста обиколихме, докато намерим нещо по-голямо от Минимаркет. Места за хранене не мога да препоръчам, ние хапваме в ресторанта към хотела. Евтино е и не е лоша храната.

# 753
  • Мнения: 599
А в кой хотел сте и какви са цените в Златоград?

# 754
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 918
Цените в заведенията и магазините са нормални, дори сравнително ниски.

# 755
  • Мнения: 6 647
Ние ще спим в Етногравския в х-л Александър .На път към Златоград мисля да посетим Перперикон  ,на ще имаме време и за други места .

# 756
  • от Луната
  • Мнения: 1 753
Искам да благодаря на всички тук за препоръките и помощта, която ми оказаха, за да организирам почивката ни, която беше невероятна.   bouquet Тръгнахме си удовлетворени, отпочинали, а някои и с голям плач  Mr. Green
Бяхме отседнали в х-л Орфей с ваучери и сме много доволни. Обслужването, детската анимация, храната, стаята прекрасни. Ако някой има въпроси ще отговоря.
Посетихме Планетариума в Смолян, Обсерваторията в Рожен, еко-пътека Невястата с возене на алпийския тролей каньона на водопадите, който изминахме не за 4, а за 6 часа  Mr. Green, кулата Снежанка, където хапнахме. На отиване минахме през Банковски манастир, но нямахме време да се разходим до клувията и само до Костницата се качихме. Хапнахме в Синия хан, прекрасна градина, обслужване и кухня. Отново благодаря за препоръката   bouquet. Минахме и през Чудните мостове, като слязохме до долу и до където можеше да се ходи, страхотно изживяване, не съм ходила там от дете. На прибиране минахме през Широка лъка, покрай Девин и Кричим. Красота!!! Много места не успяхме да видим и посетим, но пък имаме повод да се върнем отново там  Mr. Green

# 757
  • Асеновград
  • Мнения: 3 143
Здравей, ние сме в момента в Златоград. Наоколо няма кой знае колко забележителности, но самото градче, не е лошо. Интересен е Етнографския комплекс с работилничките и старите къщи. Въртяното кафе в Кафенето в началото на комплекса е много добро, както и баклавата с локум. В самия град има голям хранителен магазин в началото /ако идвате откъм Кърджали/, след Семеен хотел Алекс вляво по моста - пише S Mall. Пиша за него, защото ние доста обиколихме, докато намерим нещо по-голямо от Минимаркет. Места за хранене не мога да препоръчам, ние хапваме в ресторанта към хотела. Евтино е и не е лоша храната.
Около Златоград има поне 20 интересни обекта за посещение. Ако попрочетете 15тина страници назад ще ги намерите обсъждали сме ги подробно. https://www.facebook.com/groups/728029057323374/
Тук има качени два видеоклипа за Златоград и околностите в които са включени някои от обектите.

# 758
  • Мнения: 294
Минахме и през Чудните мостове, като слязохме до долу и до където можеше да се ходи, страхотно изживяване, не съм ходила там от дете.

как е пътя до там след отбивката от главния път Бачково-Пампорово?

# 759
  • Sofia
  • Мнения: 580
Минахме и през Чудните мостове, като слязохме до долу и до където можеше да се ходи, страхотно изживяване, не съм ходила там от дете.

как е пътя до там след отбивката от главния път Бачково-Пампорово?
Не съм Виктоалиа, но да отговоря Wink Не е много хубав, има си дупки, тесничък , завои доста. Но, съвсем нармално си се взима.

# 760
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Здравейте, бих искала да питам дали някой има пресни впечатления от Главатарски хан?
Има ли много външни посетители през седмицата и вечер шумно ли е от ресторанта до късно  Confused Благодаря Simple Smile

Последна редакция: пт, 28 авг 2015, 02:15 от дада

# 761
  • Мнения: 646
През седмицата на Главатарски хан е спокойно-особено в края на август не са много външните посетители. Музиката вечер не мисля, че е силна, но сигурно си зависи от стаята-иначе комлекса е голям и има доста отдалечени от ресторанта стаи.

# 762
  • Мнения: 294
Обмисляме 1 маршрут от последния ни ден,но не знаем дали ще ни достигне времето.
Нощувката ще е в Пампорово ,оттам след закуска искаме да посетим Триград,Ягодинската пещара,двете ждрела съответно и Орлово око и оттам да се приберем за Пловдив същия ден вечерта през Девин-Кричим.Ще ни стигне ли времето и как да ги комбинираме ?,ако има и други интересни неща наоколо бихме ги добавили .

И някой с мнение за пещерата Ухловица ? струва ли си да се бие пътя от Пампорово или не ? Евентуално ще  я посетим в някой от предишните ни дни

Последна редакция: пт, 28 авг 2015, 11:37 от davidorentol

# 763
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Обмисляме 1 маршрут от последния ни ден,но не знаем дали ще ни достигне времето.
Нощувката ще е в Пампорово ,оттам след закуска искаме да посетим Триград,Ягодинската пещара,двете ждрела съответно и Орлово око и оттам да се приберем за Пловдив същия ден вечерта през Девин-Кричим.Ще ни стигне ли времето и как да ги комбинираме ?,ако има и други интересни неща наоколо бихме ги добавили .

И някой с мнение за пещерата Ухловица ? струва ли си да се бие пътя от Пампорово или не ? Евентуално ще  я посетим в някой от предишните ни дни
не знам дали ще успеете. Подобен маршрут имахме миналата година. Сутринта рано тръгнахме от Пампорово- Ягодинската пещера- Орлово око- Дяволското гърло- Триград и обратно в Пампорово. Отне ни цял ден, а вие имате още път до Пловдив. Помислете за друг вариант  Wink

# 764
  • Асеновград
  • Мнения: 3 143
Обмисляме 1 маршрут от последния ни ден,но не знаем дали ще ни достигне времето.
Нощувката ще е в Пампорово ,оттам след закуска искаме да посетим Триград,Ягодинската пещара,двете ждрела съответно и Орлово око и оттам да се приберем за Пловдив същия ден вечерта през Девин-Кричим.Ще ни стигне ли времето и как да ги комбинираме ?,ако има и други интересни неща наоколо бихме ги добавили .

И някой с мнение за пещерата Ухловица ? струва ли си да се бие пътя от Пампорово или не ? Евентуално ще  я посетим в някой от предишните ни дни
Миналата събота бях в Ухловица, определено пещерата си струва .Влиза се на кръгъл час. Изкачването до нея е между 30-50 мин. Ако имате време посетете и калето при с.Кошница.

Общи условия

Активация на акаунт