Коремът вече се надува, АПРИЛче вътре ще лудува!

  • 27 295
  • 783
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 289
The Mum да не си посмяла да говориш така, разбира се, че тук е мястото където ще споделяш. Винаги можеш да разчиташ на мен. Стига да мога да ти помогна, знам какво е и ти стискам палци по-бързо да мине всичко днес  Praynig Praynig Praynig и те чакаме с нетърпение с хубави новини  Hug  Praynig Hug

Ох момичета , сигурно не му бях симпатична, че не му се явих на изпитите с разголено деколте, то него май това го интересува .... 80 годишен старец....  абееее   Whistling  Whistling  Whistling
Благодаря за съветите, аз че не бях учила не бях , миналата вечер след като ми казаха, ще трябва да се явявам прочетох Йовков 10 листа само от неговите лекции и анализи от негови разкази и произведения както и Далчев и Смирненски . И вчера ми се падна Йовков и за него твърдя, че го знаех и му разказах цели 3 разказа и още за биография и т.н. и накрая май бързаше да си ходи. А и обикновено дава по два въпроса на мен не ми даде и като му разказах по въпроса ме пита " говори ми по втория въпрос" като му казах , че не ми е дал втори въпрос ми хвърли книжката, се едно аз съм му виновна. А на една майчица с детенце на 9 месеца и се разкрещя, че е закъсняла и как може да не му чете на детенцето Дора Габе ...... просто нямам думи

# 751
  • Мнения: 289
А за моето АГ да се оплача вчера  Даскалов ме пита "ти пиеш ли фолиева"  и аз доволно му казвам "Да , моя  наблюдаващ лекар ми изписа Огестан( аз съм прочела, че съдържа фолиева колкото едно хапче (Neopholic) . И той пак , " а фолиева, аз му казвам, че само това ми е изписано и само това си пия ....... И сега ще  пия по 10  хапчета на ден Sad

А за Писанец , Даскалов каза, че те просто си въртят бизнес и нямат Генетик , който да им разчита изследванията и да им ги редактира, едва ли не те си пишат както им падне........ такива са за  fight


Съжалявам, опитах се да направя темичката ни , но не успявам Cry

Последна редакция: пт, 03 окт 2014, 13:16 от Nikol_1189

# 752
  • Мнения: 687
А за моето АГ да се оплача вчера  Даскалов ме пита "ти пиеш ли фолиева"  и аз доволно му казвам "Да , моя  наблюдаващ лекар ми изписа Огестан( аз съм прочела, че съдържа фолиева колкото едно хапче (Neopholic) . И той пак , " а фолиева, аз му казвам, че само това ми е изписано и само това си пия ....... И сега ще  пия по 10  хапчета на ден Sad

А за Писанец , Даскалов каза, че те просто си въртят бизнес и нямат Генетик , който да им разчита изследванията и да им ги редактира, едва ли не те си пишат както им падне........ такива са за  fight


Съжалявам, опитах се да направя темичката ни , но не успявам Cry
След като вече пиеш препарат, съдържащ фолиева киселина, няма защо да пиеш друг, който е моно. Камо ли пък по 10 хапчета на ден. Дългосрочното предозиране с фолиева киселина има рискове. Консултирай се с друг лекар първо, според мен.
Освен това си в 12 г.с. + 3 дни. По принцип фолиевата киселина е най-важна в първите 12 седмици, тъй като тогава се изгражда гръбначния стълб на плода. А и действа с натрупване. Затова и се препоръчва да се пие при планиране  на забременява още.
Потърси второ/трето лекарско мнение, преди да взимаш по 10 хапчета...

# 753
  • Мнения: 503
А за моето АГ да се оплача вчера  Даскалов ме пита "ти пиеш ли фолиева"  и аз доволно му казвам "Да , моя  наблюдаващ лекар ми изписа Огестан( аз съм прочела, че съдържа фолиева колкото едно хапче (Neopholic) . И той пак , " а фолиева, аз му казвам, че само това ми е изписано и само това си пия ....... И сега ще  пия по 10  хапчета на ден Sad

А за Писанец , Даскалов каза, че те просто си въртят бизнес и нямат Генетик , който да им разчита изследванията и да им ги редактира, едва ли не те си пишат както им падне........ такива са за  fight


Съжалявам, опитах се да направя темичката ни , но не успявам Cry
Не разбирам какво му е на огестан-а  newsm78 и аз го пия  Shocked от neopholic ми ставаше напълно зле и реших,че ще си пия Огестан-а ....... #Crazy

# 754
  • София
  • Мнения: 11 799
Момичета доколкото знам Никол има една неуспешна бременност с спина бифида, и за това е трябвало да е на високи дози най-вероятно на Фолиева киселина, но това е трябвало да стане на по-ранен етап. Аз примерно имам мутация на МТХР което е гена за усвояване на Фолиевата, и бях на 2X1 Неофолик Мета преди забременяването и 3X1 след забременяването, там според мен има грешка и Даскалов е бил прав.

# 755
  • Мнения: 180
The Mum  Много съжалявам  Sad Hug Hug Hug                                             Kalitarka е коли са ми открили, но са  малко и дори първият доктор, които беше гледал резултатите не беше назначил лечение, след това ми назначиха антибиотик доктора и сестрата която ми следи бременността. След седмица ще ми вземат секрет отново, дано всичко е Ок. Тук всички изследвания са безплатни и лекарствата през бременността, та няма причина да е грешен резултата, не че не може да убъркат в лабораторията.., След седмица ще видим.                                                                                                                            За стриите аз миналия път се мазах с обикновения ми лосион и нямам и сега така ще процедирам, купувам си по-мазно мляко за тяло и обилно се мажа.     Хубав ден на всички   bouquet     Винаги текста излиза неадекватно разположен, но това защото пиша от тел-а Shocked

# 756
  • Мнения: 503
Момичета доколкото знам Никол има една неуспешна бременност с спина бифида, и за това е трябвало да е на високи дози най-вероятно на Фолиева киселина, но това е трябвало да стане на по-ранен етап. Аз примерно имам мутация на МТХР което е гена за усвояване на Фолиевата, и бях на 2X1 Неофолик Мета преди забременяването и 3X1 след забременяването, там според мен има грешка и Даскалов е бил прав.
Така съм съгласна,извинявам се за невежеството,но и аз знам,че ФК не трябва да се предозира,а точно в тези два препарата има еднакво количество ФК  Hug

# 757
  • София
  • Мнения: 11 799
Karina81 с ФК не можеш да се предозираш, както и с витамин Ц, защото излишъка се изхвърля чрез урината. Аз като разбрах за мутацията ми четох доста и много мами имаше с дози по 10 Мета на ден  Peace

# 758
  • Варна
  • Мнения: 210
Karina81 с ФК не можеш да се предозираш, както и с витамин Ц, защото излишъка се изхвърля чрез урината. Аз като разбрах за мутацията ми четох доста и много мами имаше с дози по 10 Мета на ден  Peace
 
И аз така съм чела, фолиевата киселина не може да се предозира, организмът си набавя което му е необходимо и останалото се изхвърля чрез урината

# 759
  • Мнения: 503
"Прием на много високи дози фолат, по-високи от 1.000 - 2.000 микрограма може да активира същите видове симптоми, свързани с нервната система, за чиято превенция той обичайно се използва. "
 Не мога да споря тъй като не съм специалист,само чета и си набавям необходимата информация,но навсякъде попадам на едно и също мнение newsm78 точно като това,което цитирах по-горе. Лек ден от мен!

# 760
  • Враца
  • Мнения: 286
Здравейте от мен.
От другата седмица ще започвам консултациите, защото не се бях решила до момента кой ще ми ги води, дори продължавам да съм не сигурна, но вече не търпи отлагане, нито едно изследване не съм правила освен ФМ и БХС. Може ли да ми кажете какво трябва да изисквам от наблюдаващия лекар на тези консултации, длъжен ли е да мери обиколки и тегло, какви изследвания трябва да ми пусне и ако искам някакви допълнителни той ли трябва да ми даде направление. Извинявам се въпроса, но ми е първа бременност и искам да съм подготвена  Rolling Eyes

# 761
  • Мнения: 1 067
Maya the bee По ЗК трябва всеки месец да ти мерят обиколка на корема, тегло и кръвно. Редно е сега да ти пуснат кръв и урина, както и цитонамазка Peace. Ако не си знаеш кръвната група трябва да се пусне и тя. Ако имаш някакви оплаквания можеш да си искаш и нещо допълнително (напр. ако имаш някакво течение микробиологията пак ще е безплатна) Ммм май е това, ако пропускам нещо, момичетата ще ме поправят Wink

Някой има ли желание да пусне новата тема Rolling Eyes. Предполагам, че Силки има доста работа, защото не е писала последните дни и може и да не знае, че е време за нова тема.

# 762
  • София
  • Мнения: 495
The Mum съжалявам и аз.. Уж всяко зло е за добро, или поне така казват..  Tired    bouquet   Hug Разбира се, че всичко ще си казваш, тук сме за споделяне и подкрепа  Hug
Днес първо ми взеха кръв в поликлиниката, после в Майчин дом за БХС, как не ми причерня някъде, учудих се и аз, защото бях пеша днес. И умрях от студ  Crossing Arms
Докато ми взимаше секрет, дока ми каза, че съм почнала да гъбясвам  ooooh! , не мога да разбера, що задължително се появяват тези гъби?! Каза ми също, че няма да може да ми издаде 180 дни болничен, без да влизам в болница.. Или ако мога да си намеря някой д-р от някоя болница, който да ми измисли някаква патология и така уж да се водя в болница... Много тъпо, разчитах, че ще мога да си го взема този болничен..  Crossing Arms

# 763
  • Мнения: 353
От 1 до 28 ден на бременността се затваря гръбначният стълб. Затова преди всичко е от изключително значение фолиевата киселина да се пие през първите 28 дена. Доказано е, че приемането 2 – 3 месеца преди забременяване и през първите 3 месеца на бременността на 0,4 милиграма дневно фолиева киселина намаляват със 70% случаите на дефекти на невралната тръба. При бременни, които са имали вече дете с дефект на невралната тръба се препоръчват 10 пъти по-висока доза - 4 милиграма дневно.
НО това за първия месец.Не знам дали толкова късен прием в големи дози има някакъв смисъл.Ограногенезата е приключила. АКо имаш пълно доверие на лекаря си,ок. Имаш ли и леки съмнения,потърси и второ мнение. newsm03
Аз пих фолиева киселина 1 година преди да забременея(защото толкова време не се получаваше),сега пия Pregnacare и това стига.
Бих пуснала нова тема,но нямам идея как става. После като имам повечко време,ще разгледам да видя дали ще успея,ако някои не е успял преди мен.
 kukumiavka Гъбясването не е задължително,но почти всяка бременна хваща гъбички,защото pH на влагалището се променя и става идеалната среда за такива гадове. Живеят си царски на наш гръб.  tooth
Carry Ешерихията сама по себе си не е кой знае какво. При мен проблемът бе,че не ми даваха нито един безопасен антибиотик в антибиограмата,само такива,които водят до увреждане на плода. Всички,които бяха безопасни,даваха,че са неефективни към моята ешерихия. Ако ми бяха дали и 1 поносим вариант,едва ли бих тръгнала по други лаборатории. Щях да си помисля,че дори и без симптоми може да съмя пипнала. А и при мен този секрет бе контрола. 14 дни преди това нямаше помен от тази бактерия.

Последна редакция: пт, 03 окт 2014, 15:36 от kalitarka

# 764
  • София
  • Мнения: 2 511
Гъбичките май ще излязат наистина нещо нормално при бременност.
Аз уж минах "лечението", сега чакам да минат 10 дена и пак ще ми вземат секрет, ама още имам някакво течение... Дано са се разкарали, че много се притеснявам.
От 1-2 дни почна да ме боли пак долу, но няма да се паникьосвам излишно, в сряда съм на ФМ и ще чакам с нетърпение и се надявам всичко да е наред.

ИНаче да ви се оплача - снощи какво ядох, какво пих, разболявам ли се - имам чувството на "заседнал залък" в гърлото. Ейй, не ме боли, ама така ми играе на психиката и по цял ден само преглъщам и мисля за него. Това самовнушението е голяма работа =) Тъпото е, че не е като при болно гърло горе високо, а е по-към средата, някъде в хранопровода и ме по-бър-ква.

Общи условия

Активация на акаунт