Как да се справим с пигментните петна (кожни, хормонални проблеми и др.)- 6

  • 128 431
  • 732
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 642
Мажа се със слънцезащитен, избелващи съм пробвала различни скъпи, евтини - резултат не видях.
С охлюви не съм пробвала, казват, че имали избелващ ефект  newsm78

# 61
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Момичета, знаете ли кои хормони са свързани с пигментните петна,
че си мисля да се изследвам.
Всеки един може да е причина за пигментацията:
-хипофизна жлеза,щитовидна жлеза,задстомашна,надбъбречна,полови хормони.....
По правилното да се открие кой от всичките е?!

# 62
  • Мнения: 5
...
Това не ми беше достатъчно и реших да направя лазерна процедура, която да накара пигмента да избие и да се излющи. Избрах си Версус, защото знам че имат хубави лазери за епилация и ме убедиха че процедурите им за лице си заслужават. За съжаление това се оказа грешка и въпреки че процедурата се направи от доктор, получих изгаряния 2ра степен по лицето. Сега си седя вкъщи, налагам смрадлика и стискам палци да не останат белези.
...
Ефектът от лазерната процедура за уравновесяване на тена след 3 седмици е следният: на местата където беше изгорено има бяло петно. На местата където не беше изгорено - пигментните петна си седят. Уравновесяване=0. С крем за белези, поне кожата се изглади и с избелващ ББ крем, не си личи толкова.
Следваща стъпка: маски с лук, аспирин и картофи. Тези пигментни петна няма да видят мира!

# 63
  • Мнения: 4 741
И аз да се запиша в отбора на луничавите. . Laughing След второто раждане се сдобих с доста ситни петънца като лунички.  Някой питаше по-горе дали изчезват сами..Е не, вече трета година ги чакам сами да се махнат, но уви... Sick Иначе съм пробвала какво ли не - и зимата и лятото съм с избелващи кремове + слънцезащитен 50+фактор.. Избелващи на Лиерак, Виши, Авен, Клинианс, Еуцерин, Skin Doctors и много други. Последно комбинирам Gamma hydtocy + избелващ ня Skin Doctors - просто не изчезват.. Избледняват и толкова... Но поне нови не излизат... Сега съм си поръчала един избелвящ на Qlinique, да видим...Иначе маска с кисело мляко или сок от краставица временно избледняват... Но да изчезнат... просто вече не вярвам...Просто без избелващ крем и ВВ крем съм за никъде... Mr. Green
Козметичката ми смята, че един добър професионален пилинг на лицето ще ме избави от петната, но риска от ново пигментиране след процедурата е много голям и това за сега ме спира...

# 64
  • На зелено
  • Мнения: 660
Здравейте, момичета Simple Smile
Да споделя и аз опит, от последната седмица Simple Smile Една много мила аптекарка, разбирайки, че търся някакви мазила за пигментация ми даде мостри на Eucerin /грижа срещу пигментни петна и за проблемна кожа/. Каза ми, че кремчетата/концентрат трябва да се използват комбинирано, т.е. проблемите да се борят едновременно. Ползвам пробите вече една седмица и ефект забелязвам /или поне така искам да бъде/. Някоя от вас ползвала ли е тези кремчета и концентрат по-дълго време и съответно забелязвате ли положителен резултат? *Прилагам и линкове на продуктите в скрит текст

# 65
  • Мнения: 3 642
lunna pateka Клиник съм ползвала - не помага
http://www.enzo.bg/clinique/even-better-clinical-serum-protiv-pigmentovi-petna/

# 66
  • Мнения: 4 076
EVEN BRIGHTER ми беше поредният безполезен харч,но това няма значение,ако на теб ти помага.Щях да купя цялата им избелваща гама,ако бях видяла някакъв резултат от нощния,но не би.Всъщност,в началото използвах нощен и дневен(от пробички).
Само да попитам момичетата,ползвали Скин Докторс,откъде го купуват/поръчват.
Във Fragrance Direct  обикновено е най-евтин,но имам някои съмнения относно сайта.Айде ако е парфюм-както и да е,ама крем за лице...

# 67
  • Мнения: 32
Здравейте!
За премахване на слънчеви петна или петна от пъпчици използвам зимно време само химически пилинг на  Neostrata15% гликолна киселина. Действа безотказно Heart Eyes

# 68
# 69
  • Мнения: 658
Здравейте!
За премахване на слънчеви петна или петна от пъпчици използвам зимно време само химически пилинг на  Neostrata15% гликолна киселина. Действа безотказно Heart Eyes
Би ли споделила от къде го купуваш?

# 70
  • Мнения: 32
Мики, да точно това е!.
Нети от аптеката го купувам, струва около 40лв.
Отличен препарат и количеството е предостатъчно, само внимавайте със слънцето ако ще го използвате!

Последна редакция: сб, 18 окт 2014, 20:40 от thevelenia

# 71
  • На зелено
  • Мнения: 660
Да, върху всяка кожа, различните продукти имат и различно влияние. Неострата съм ползвала дълго време, включ. и Лосионът /не гелът/ от същата серия 15% гликолова киселина. С него изпитвах дискомфорт на кожата и не успях да привикна към употребата му.

# 72
  • Мнения: 32
Да, върху всяка кожа, различните продукти имат и различно влияние. Неострата съм ползвала дълго време, включ. и Лосионът /не гелът/ от същата серия 15% гликолова киселина. С него изпитвах дискомфорт на кожата и не успях да привикна към употребата му.
Напълно си права, всяка кожа реагира по различен начин,  а зависи  и колко дълго се използа. Аз лично използвам гелът, но не ми дава никакви проблеми освен първоначалното щипане. Използвам го два пъти годишно (2×3седмици) през зимата само нощно време. През този период не използвам никакви други козметични препарати, само деликатна пяна за измиване на лицето и сутрин серум и spf30.След този период кожата ми е гладка като бебешко дупе Grinning

# 73
  • Мнения: 2 787
Скрит текст:
EVEN BRIGHTER ми беше поредният безполезен харч,но това няма значение,ако на теб ти помага.Щях да купя цялата им избелваща гама,ако бях видяла някакъв резултат от нощния,но не би.Всъщност,в началото използвах нощен и дневен(от пробички).
Само да попитам момичетата,ползвали Скин Докторс,откъде го купуват/поръчват.
Във Fragrance Direct  обикновено е най-евтин,но имам някои съмнения относно сайта.Айде ако е парфюм-както и да е,ама крем за лице...

Аз го взех точно от там, цената беше доста надолу, и определено имаше ефект при мен, ползвах го късните зимни дни и началота на пролетта  Peace На доколкото знам има някакъв проблем с доставките до някои превозвачи, а  и отдавна не съм поръчвала от този сайт- Напоследък
Скрит текст:
пазарувам от feelunique i lookfantastik, мисля че го има и там

# 74
  • Мнения: 4 629
Момичета, чудя се крема на Мелабел форте- избелващия, мога ли да го нанасям на цялото лице?

Общи условия

Активация на акаунт