Хрупкави гофрети

  • 291 895
  • 184
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 19
Чарминг, може ли с разтопено масло вместо маргарин?

Аз ги правя с разтопено масло. Рецептата ми даде възрастната ни комшийка американка и беше права жената, че тези които са с мляко стават по-тъмни на цвят и после омекват за разлика  от тези, които са с вода. Ние ги харесваме по-хрупкави затова правя тази рецепта.
 
250 грама масло ( разтопено)
6 яйца ( може и с 5)
300 гр. вода
500 гр брашно
50 гр захар
1 лъжичка канела
1 ванилия

При тази рецепта гофретника не се маже с масло предварително!

Невероятна рецепта!!!  smile3501
Пробвах я и съм много доволна!

# 121
  • Марс
  • Мнения: 439
Хайде бе момичета, дайте съвет за гофретник, не искам да ми изгори на второто пускане, а пък и не ми се дават 150 лева, трябва ми нещо изпробвано Hug

# 122
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Хайде бе момичета, дайте съвет за гофретник, не искам да ми изгори на второто пускане, а пък и не ми се дават 150 лева, трябва ми нещо изпробвано Hug
Аз Тефал си взех, комбиниран със скара и сандвичарник. 139 лв.
Мие се в миялната- всички части, включително пластмасата.
Чу- де-сен е!!

# 123
  • Марс
  • Мнения: 439
tais, кое е това чудо, линк към него ще можеш ли да ми дадеш? Hug

# 124
  • Мнения: 120
айй супер тема
Ще се разровя и трябва да се сдобия скоро с гофретник.
Екстра!  Peace

# 125
  • Марс
  • Мнения: 439
Айде бе народе, кажете марка гофретник, просветлете нас незнаещите Mr. Green

# 126
  • Мнения: 122
Айде бе народе, кажете марка гофретник, просветлете нас незнаещите Mr. Green

ето погледни тази тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=447324.0

Аз лично бих ти препоръчала Сингер - в темата има снимки. Цената му е 69 лв в момента в Технополис.

# 127
# 128
  • Мнения: 19 345
Днес за първи път правих гофрети и ползвах рецептата на Тандори, която хвалите. Не знам аз ли обърках нещо, но не станаха хубави или може би така са по принцип. Тестото стана много гъсто. Направих половин доза точо по рецептата и като видях колко степани станаха първите гофрети (твърди са като камък и не стават за ядене), сложих още едно яйце и малко бакпулвер. Така станаха по-хубави и по-пухкави отвътре, но не са хрупкави и сладки. Нямат почти никакъв вкус. На последните сложих малко повечко захар и са по-добре.

# 129
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз правя по тези рецепта на Блонди, първата.

стават страхотни, дори и след 2 дена са също толкова вкусни.

вече не правя с бакпулвер Naughty

# 130
  • Мнения: 19 345
Много трудоемка ми се струва на Блонди с маята. Мен ми се искаше да експериментирам нещо за закуска на детето, тоест макс 1-2 гофрети. Мислех да пробвам после с някаква част пълнозърнестто брашно и някакъв заместител на захарта, но май няма голям шанс да стават за ядене. Може би аз се водя твърде много по тези, които продават тука в магазина. Мъжът ми ги препича на тостера за мъничко и стават много дъхави и детето ги харесва. Но не ми се иска да й давам от тях, че кой знае какви боклуци има вътре. А моите хич не приличат на тях. Иначе на външен вид ги докарах много хубави.

# 131
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Солей, не са трудоемки.

намали дозата на половина или на 1/4, сложи по-малко брашно. замени като искаш една част с динкел или с пълнозърнесто.
аз слагам около 30 гр. масло  Peace
захарта също я намалявам... после си ги ям с мед.

стават същите като в магазина, в едни и същи магазини ходим  Mr. Green

# 132
  • Мнения: 19 345
Зариби ме Mr. Green Ще пробвам след няколко дни и ще докладвам Sunglasses

# 133
  • Мнения: 34
Аз съм с гофретник на Елит, позлван е 3-4 пъти, защото гофретите ми не ми ставаха, сега ще пробвам 2-3 рецепти, ако не не мога да ги направя, айде или подарък ще го направя на някой роднина или ще пусна за продажба, купен е преди 2 години, но е позлван малко, защото все не ставаха или много тестени или много редки, днес ще видя какви ще ги свърша и пак ще ви пиша Simple Smile

# 134
  • София
  • Мнения: 122
Днес, по случай празника, си спретнахме едни сърцевидни гофретки по рецептата на Tandoori. Наистина тестото ми се видя гъстичко, но реших да го пробвам  Mr. Green станаха супер!!! Хрускави и вкусни  newsm44 Преди съм пробвала различни рецепти, но всеки път ставаха глетави отвътре. По тази рецепта са перфектни, даже когатоизстинаха си останаха хрупкави. Благодаря Tandoori  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт