Хрупкави гофрети

  • 291 617
  • 184
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 69
Дани, благодаря за бързия отговор.  bouquet Но аз не можах да дочакам отговор и ги направих снощи по рецептата на Тандури( половин доза). Станаха страхотни !!!!!! Не съм чакала да загрява напълно отново. Вадя и слагам новите. Така както бях вечеряла,така изядох три с шоколад и една със сладко. Joy След това сумати време ме боля корема.  hahaha Ама то "Гъз глава затрива",че и аз снощи. С една дума, пак ще се правят!

# 166
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
 Joy Joy Joy И аз съм така с гофретите...обожавам ги и независимо колко съм яла перди това, никога не спирам с една, но ние ги ядем с шоколад, и разбита млечна сметана, от малките кутийки от Лидъл....стават разкошотия Heart Eyes

# 167
  • Мнения: 19
Аз вече редовно правя гофрети по тази рецепта https://www.bonapeti.bg/recepti/Vafli-ot-Liezh/. Стават страхотни - хрупкави и много вкусни.

# 168
  • София
  • Мнения: 4 397
Имам проблем с гофретите, пробвах няколко рецепти от темата тези на Тандори + още две, една от който е в началото с много мляко и брашно голяма доза се получава. Правя ги , но от вътре не се изпичат сурови са . Тестото по рецептите идва по гъсто като за кекс, но на едната рецепта пише , че трябва да се разлива свободно, тук ми идва и объркването колко да е гъсто тестото. И защо ми от вън се изпичат , а вътрре са сурови, полудях , децата само се облизат и нищо не става идва ми да хвърля гофретника.

# 169
  • Мнения: 19
Да, трябва да е по-гъсто от това за кекс. Не се притесняват, че са меки след изпичане - стават твърди като изстинат.

# 170
  • Пловдив
  • Мнения: 786
Ще пробвам гофретите по рецептата на Тандури, защото и ние ги харесваме хрупкави.
Имам въпрос- мога ли да замеся тестото от вечерта и на сутринта да ги изпека?

# 171
  • Мнения: 7
Знам, че има доста рецепри за гофрети, но тази е професионална и я взех с много зор. Наистина станаха като вафли, а не като недопечени палачинки.

За една доза :

4 яйца
100гр. захар
1с.л. разтопен маграрин (подчертах го защото е много важно)
1 прахче ванилия
1 литър прясно мляко
1 щипка сол
брашно - на око (ориентировъчно - около 5-6 чаени чаши), като брашното го пресявам.


Тестото трябва да се разлива свободно по пресата!
Гарнира се със сладко или комфитюр
Печете в гофретника докато хванат лека кафява коричка.

Изпробвани са, станаха култови! Благодаря за рецептата!

# 172
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
kimbolina , за да имаш такъв проблем, според мен е от температурата на гофретника  Thinking Моят е Лидълски, със степени от 1 до 5, обикновено го нагласям на 4 степен и стават много добре. Не са сурови отвътре, а отвън са със златиста коричка. Другият проблем за да не станат е тестото....виж сега, не баш да стане като кексово, мааалко по рядко от кексово. Най-добре е да пробваш. Намали температурата на гофретника, сложи от сместта, изпечи. Виж дали пак е сурова, ако да, разреди много малко сместта и пак опитай. Няма вариант да не станат. Или от температурата на самия гофретник или от гъста смес. Няма от какво друго да е. Аз лично съм правила и гофрети с палачинково тесто. Стават си идеални. Както съм писала по-нагоре, тесто само с мляко, стават меки гофрети, тесто само с вода стават много твърди гофрети. За мен идеалният вариант е половината количество от течността мляко, половината вода. Стават нито меки, нито твърди. За нас са идеални.  Heart Eyes
portokalche Да, може, дори ще станат по-добри. както и за палачинките, така и за гофретите е хубаво тестото да се остави да отлежи поне 1 час.  Wink

# 173
  • Бургас
  • Мнения: 384
Да ви дам и моя вариант на гофрети. За 10 броя:
125 гр  масло /може и 100/
3 яйца
250 гр брашно за пица
100 мл газирана вода
100 мл пр. мляко - моето беше нискомаслено
1-2 с.л. кафява захар
1 ч.л. сол
5 гр. бакпулвер на д-р Йоткер /половин пакетче/
Гофетник от Лидл - 4 или 5 степен
Разтопих маслото на водна баня. Смесих сухите съставки, като брашното пресях. Яйцата разбих на ръка. Към тях прибавих водата и пр. мляко. Разтопеното масло прибавих към брашното. А после добавих яйчената смес. Хубаво се разбърква, за да не станат бучици. Тестото си е средно гъсто, като за кекс.
Самият гофретник го намаслих със зехтин за готвене. И сипах с черпаче за сос в средата на гофретника. Малко помогнах на сместта да се разлее по повърхността и затворих. Пекох, докато спре да излиза пара - или около 3-4 мин. Слагам върху скара да изстине. Стават хрупкави и крехки.

# 174
  • София
  • Мнения: 4 397
Така забравила съм темата , но Гофретника ми излетя за кофата за боклук  Mr. Green в него е бил проблема Simple Smile
danidji Точно този Лидълският , измъчих се да слагам на различна температура да сгъстя или разредя тестото, накрая , се чух с една приятелка която има гофретник да я питам и нея и се нервирах и запалих колата ходих взех нейният и си ги направих от първи път , така нашият гофтеник се оказа , че явно е дал фира и замина за боклука сега съм в издирване на нов.

# 175
  • Мнения: 14
Здравейте, винаги съм била на мнение, че ако вземеш 2 реда от едната рецепта и 2 от другата ще се получи страхотно  Laughing Бях прочела някъде, че ако искате хубави гофрети - БЕЗ МЛЯКО, а от другаде, че се отделят белтъци от жълтъци,
ето рецептата, аз  лично направих само половин доза да пробвам.. и станаха чудесни:
250 гр разтопено масло,
6 яйца,
300гр вода
500гр брашно
1-2 ванилии

отделяте белтъците от жълтъци и по отделно се разбиват:
жълтъци + брашно + захар + вода + масло,
и към всичко това --- белтъците на сняг + ванилия

Наистина стават много хрупкави, а не като ... както бях видяла в един коментар - недоопечени палачинки  Grinning

# 176
  • у дома
  • Мнения: 7 152
Да ви дам и моя вариант на гофрети. За 10 броя:
Скрит текст:
125 гр  масло /може и 100/
3 яйца
250 гр брашно за пица
100 мл газирана вода
100 мл пр. мляко - моето беше нискомаслено
1-2 с.л. кафява захар
1 ч.л. сол
5 гр. бакпулвер на д-р Йоткер /половин пакетче/
Гофетник от Лидл - 4 или 5 степен
Разтопих маслото на водна баня. Смесих сухите съставки, като брашното пресях. Яйцата разбих на ръка. Към тях прибавих водата и пр. мляко. Разтопеното масло прибавих към брашното. А после добавих яйчената смес. Хубаво се разбърква, за да не станат бучици. Тестото си е средно гъсто, като за кекс.
Самият гофретник го намаслих със зехтин за готвене. И сипах с черпаче за сос в средата на гофретника. Малко помогнах на сместта да се разлее по повърхността и затворих. Пекох, докато спре да излиза пара - или около 3-4 мин. Слагам върху скара да изстине. Стават хрупкави и крехки.
Това го бъркаш на ръка,а не с миксер или не съм разбрала  newsm78

# 177
  • Мнения: 373
Моите гофрети пък останаха на дупки! Налях сместа до края на зъбчето, като почна да се пече, излезе от гофретника и въпреки това остана на дупки.

# 178
  • Мнения: 727
Моите гофрети пък останаха на дупки! Налях сместа до края на зъбчето, като почна да се пече, излезе от гофретника и въпреки това остана на дупки.

да не е дошъл много набухвателя

# 179
  • БУРГАС
  • Мнения: 42
Здравейте!Вече съм горд собственик на гофретник.Иииии до там.За сега съм правила само 1 път по рецептата на Ив.Звездев.Сложих оли мвесто масло и бакпулвер.Гофретника има степени на изпичане от 1 до 5.Пробвах различните температури.Изсипвам на загрял гофретник.Не чакам да изстине за следващата гофрета.Не знам дали това не е грешка или е от олиото,защото вътре гофретите са степани,глетави,сбити.Надявам се ме разбрахте.Ще пробвам и с друга рецепта.

Общи условия

Активация на акаунт