Сватбени "селски" номера и пинизи

  • 484 340
  • 3 154
  •   1
Отговори
# 2 850
  • Мнения: 5 578
Ние нищо не очаквахме от нашите кумове, искахме само да са до нас и ги предупредихме, че няма да имат никакъв финансов ангажимент /букет, чаши, бокал, свещи и т.н./. Не ги занимавахме с нищо по време на подготовката. На сватбата ни направиха паричен подарък в размер, какъвто не очаквахме. Според мен не е задължително да се случат така нещата, зависи изцяло от хората. Кумовете на приятели подариха 150 лв. на младоженците от 4-ма души. Както го разбира всеки. Simple Smile

# 2 851
  • Мнения: 7 519
Туй пък е най- голямата селяния да очакваш хората да се гърбят материално за твоята сватба. Поканила си ги да са кумове и очакваш подаръци и т.н. Ужасно тъпа и селска практика!

# 2 852
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Туй пък е най- голямата селяния да очакваш хората да се гърбят материално за твоята сватба. Поканила си ги да са кумове и очакваш подаръци и т.н. Ужасно тъпа и селска практика!
Какво значи "очакваш подаръци"?! Като отиваш на сватба естествено, че ще трябва да подготвиш подарък. А пък ако си кум още повече.  Тук не се има предвид младоженците да поставят финансови изисквания, защото и без такива, пак ще се изръсиш доста.
Иначе ако визираш покупката от страна на кумовете на чаши, букети, було и пр - да, и аз смятам, че няма нужда да се товарят кумовете с тях на фона на всичките пари, които ще вложат в сватбата под форма на облекло и подарък. И аз не бих изисквала да ми купуват гореизброените

# 2 853
  • Мнения: 7 519
Визирам чаши и т.н! Иначе за облеклото, дори да не си кум пак трябва да си го купиш Wink.
Общо взето българските сватби са голяма цигания. Добре че вече почнаха да правят малко по- различни сватби.

# 2 854
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Визирам чаши и т.н! Иначе за облеклото, дори да не си кум пак трябва да си го купиш Wink.
Общо взето българските сватби са голяма цигания. Добре че вече почнаха да правят малко по- различни сватби.
Е, ако не кумуваш, може и да минеш и с някой наличен в гардероба официален тоалет  Wink
Иначе съм съгласна. И аз не бих изисквала някой да ми купува чаши и други джунджурии. Всъщност въобще не бих направила подобна сватба. Вече станаха толкова изтъркани. Всички сватби са като клонирани - едни и същи изцепки, една и съща храна и музика /от там намразих Modern talking /

# 2 855
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Каква цигания има в това кумовете да купят чаши и букет, особено ако самите те държат на това?
Хайде няма нужда от толкова напъване.

# 2 856
  • София
  • Мнения: 11 505
Ако имат желание - да.
Но пък ако са дали последните си пари за тоалети и приготовления покрай сватбата, и видиш ли, сакън - трябва задължително те да купят чашите - не.

# 2 857
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Съмнявам се някой да застане и да тропа с крак - не, ти ще ми ги купиш.
Аз не желаех защото не си бях избрала чаши за 20лв, а за воала бях категорична против поради същата причина.
Но кумата ми тогава каза, че ще се обиди ако не 'и позволя чашите и букета да са от нея, което освен че желае е и традиция, която искат да спазят. Аз не виждам никаква цигания в това.

# 2 858
  • София
  • Мнения: 11 505
Аз също, когато кумовете искат да направят така.

# 2 859
  • Мнения: 7 519
Съмнявам се някой да застане и да тропа с крак - не, ти ще ми ги купиш.
Аз не желаех защото не си бях избрала чаши за 20лв, а за воала бях категорична против поради същата причина.
Но кумата ми тогава каза, че ще се обиди ако не 'и позволя чашите и букета да са от нея, което освен че желае е и традиция, която искат да спазят. Аз не виждам никаква цигания в това.
Даже не знаех, че има подобна практика кумовете да купуват букети или чаши. За мен кума е близък човек, който си поканила да бъде специален гост на сватбата ти и да бъде част от живота ти, а не някой който да ти купува глупости. Предпочитам сама да си избера букета и чашите.

# 2 860
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Да, кумовете са точно такива хора, или поне към този момент. В моя случай аз съм избирала всичко.

# 2 861
  • Мнения: 6 009
И в крайна сметка, ако вие сте поканени за кумове, какво бихте избрали за подарък?

# 2 862
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Бих купила букет, чаши, ако има такъв и е във възможностите ми воал. А съществения подарък бих обсъдила с младоженците. Ако имат желание бих направила покани и някои неща от този тип по сватбата.

# 2 863
  • Благоевград
  • Мнения: 2 870
Когато поканихме наши приятели за кумове, не знаехме как се процедира с тези неща - кой какво плаща и т.н., но самите те проявиха желание да поемат чашите, шампанското, моят букет и парашутките. С друго не сме ги товарили, даже аз бях дала капаро за букета, та те трябваше да доплатят малка сума. Разменихме си подаръци предварително - те поискаха нещо за дома им, ние пък символично - ваза, за да ни остане за спомен. Смело мога да кажа, че не сме ги натоварили финансово.
Мои приятелки ми казваха, че техните кумове са покрили доста неща, за мен няма смисъл от това. Така и така сме решили да се женим, трябват ни свидетели, не банкомат.

# 2 864
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 875
Когато поканихме наши приятели за кумове, не знаехме как се процедира с тези неща - кой какво плаща и т.н., но самите те проявиха желание да поемат чашите, шампанското, моят букет и парашутките.
Това какво е?

Общи условия

Активация на акаунт