Сватбени "селски" номера и пинизи

  • 484 015
  • 3 154
  •   1
Отговори
# 1 440
  • Мнения: 699
Хубаво не искате подаръци! Аз съм човек, който държи предимно на присъствието на най-близките за мен хора, отколкото на подаръците им. Без значение за какъв повод става въпрос , като ме питат отговарях  " Не се притеснявай/те!" Но преди 2-3 години установих нещо: Когато аз имам повод и го правя, не се замислям в каква неудобна и притеснителна ситуалция поставям другите хора. Защото , когато някой покани мен, никога  няма да отида без подарък/ било материален или пликче с пари/. Няма как да стане, да отида да уважа някой приятел или роднина, да ям, да пия, да танцувам, да си облека новите дрехи, да си направя прическа и хоп с празни ръце в джобовете! Никой няма да го направи. Празник е подаряват се подаръци. Още от ранна възраст детето получава подарък. Какво ще направим купон за рожден ден на детето си и то няма да получи подарък, защото сме казали на гостито , че не желаем такива?!? ... Затова това" не искам подарък , не ми е важно и не искам нищо "  е малко за мен неуважително към другите хора и на вас няма да ви хареса, когато сте поканени от някой и той така ви каже / а вие се побъркате вътрешно какво да му взема, за да не е нещо , което да е просто убиване на номера/ , затова не е нужно да го казвате за вас. Да, съгласна съм , ако е за благотворителност както са направили  sophiemmaspencer !

# 1 441
  • Мнения: X
И да се допълня, някои от гостите ни подариха неща по традицията "something old, something new, something borrowed, something blue".  Laughing

Тази традиция не е ли за нещата, които трябва да носи булката, а не за подаръците?

http://wedding.theknot.com/wedding-planning/wedding-customs/qa/w … omething-old.aspx

# 1 442
  • Мнения: 2 052
Звучи като майтап, но аз сериозно почвам да се питам за опции по банков път, понеже съм от типа сватбари, които държат младоженците да си решат какво искат най-много, т.е. - давам подаръка в плик. Но с тия пликове е голяма хамалогия, събиране, "охраняване", пък после кой в суматохата се самоподпомогнал и до младоженците достигнали само картичките. Имаше такива разкази тук.

На входа бабата на булката ще го играе фейс контрол и ще пуска само сватбари, представили заверено платежно нареждане.  bowuu Оттам се влиза във фоайето, където чичото извършва разпределение на гостите по маси с табелки - "към 500лв", "500 - 700лв", "700+ лв" и "до 300 лв, но все пак роднини". При наздравицата до булката ще върви отраканият й малък брат, който ще й отвори електронното банкиране на смартфона и ще подсказва, за да може булката да изкаже адекватен и съобразен с размера на подаръка благодарствен адрес. За заслужили щедри гости ще има поздрави от диджея, който ще обяви, че между тях ще се разиграе томбола с почивка на морето на шега, а за утешителна награда ще получат една чалга по техен избор и парче погача (за кусане, не за наяждане). Младоженецът, който дискретно пие от сутринта, си поръчва кафе, за да се разсъни, предизвиквайки чрез ефекта на пеперудата масивен семеен скандал три часа по-късно кой да плати допълнително поръчаното кафе - сватовете или родителите. Вечерта завършва със свекървата, тихо ридаеща "на кой те дадох, сине, на кой ме оставяш, чедо", и младото семейство, благодарни най-вече на Единната зона за разплащания в евро, направила преводите на сватбените им подаръци по-бързи, лесни и безпроблемни от всякога досега.  Peace

# 1 443
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Обич синеока, браво.

# 1 444
  • Мнения: 2 052
Звездите ми го говорят, ТуиГ  Grinning

Всеки път като чета тази тема все едно гледам "Вилна зона" и не знам да се смея ли, да плача ли.

# 1 445
  • Мнения: 7 171
И да се допълня, някои от гостите ни подариха неща по традицията "something old, something new, something borrowed, something blue".  Laughing

Тази традиция не е ли за нещата, които трябва да носи булката, а не за подаръците?

http://wedding.theknot.com/wedding-planning/wedding-customs/qa/w … omething-old.aspx

Да, за булката е, но някои хора правели винаги така на сватби. Понеже ние изрично бяхме написали за подаръците, донесоха ни символични такива.

# 1 446
  • Мнения: 3 609
Звучи като майтап, но аз сериозно почвам да се питам за опции по банков път, понеже съм от типа сватбари, които държат младоженците да си решат какво искат най-много, т.е. - давам подаръка в плик. Но с тия пликове е голяма хамалогия, събиране, "охраняване", пък после кой в суматохата се самоподпомогнал и до младоженците достигнали само картичките. Имаше такива разкази тук.

На входа бабата на булката ще го играе фейс контрол и ще пуска само сватбари, представили заверено платежно нареждане.  bowuu Оттам се влиза във фоайето, където чичото извършва разпределение на гостите по маси с табелки - "към 500лв", "500 - 700лв", "700+ лв" и "до 300 лв, но все пак роднини". При наздравицата до булката ще върви отраканият й малък брат, който ще й отвори електронното банкиране на смартфона и ще подсказва, за да може булката да изкаже адекватен и съобразен с размера на подаръка благодарствен адрес. За заслужили щедри гости ще има поздрави от диджея, който ще обяви, че между тях ще се разиграе томбола с почивка на морето на шега, а за утешителна награда ще получат една чалга по техен избор и парче погача (за кусане, не за наяждане). Младоженецът, който дискретно пие от сутринта, си поръчва кафе, за да се разсъни, предизвиквайки чрез ефекта на пеперудата масивен семеен скандал три часа по-късно кой да плати допълнително поръчаното кафе - сватовете или родителите. Вечерта завършва със свекървата, тихо ридаеща "на кой те дадох, сине, на кой ме оставяш, чедо", и младото семейство, благодарни най-вече на Единната зона за разплащания в евро, направила преводите на сватбените им подаръци по-бързи, лесни и безпроблемни от всякога досега.  Peace


 smile3501 smile3501 smile3501

# 1 447
  • Мнения: 2 099
Апелирам в ресторанта да се обособят и места-"в девета глуха" ,близо до фикуси,колони или други неприятни места където са се настаняват гостите тип-"катили" -позволили си да подарят на новото семейство картини,тенджери,тостери и подобни прахосъбирачки под 100 лв.На края на тържеството може за отпускане на напрежението или просто за съспенс да се предложи на заможните гости да набият катилите.Да знаят друг път да си натискат парцалите дома,кат не могат да донесат подобающа сума на младото семейство!
ПП -Обич Синеока,очаквам предложения на ЛС съвместно с вас да създадем сватбена агенция.

# 1 448
  • Мнения: 3 595
Затова това" не искам подарък , не ми е важно и не искам нищо "  е малко за мен неуважително към другите хора и на вас няма да ви хареса, когато сте поканени от някой и той така ви каже / а вие се побъркате вътрешно какво да му взема, за да не е нещо , което да е просто убиване на номера/ , затова не е нужно да го казвате за вас. Да, съгласна съм , ако е за благотворителност както са направили  sophiemmaspencer !

Е какво излезе - като искаме определени подаръци не е добре, пликове не е добре, като не искаме нищо сме нахални… Не знам как и кога са се сбъркали нещата, че и когато нищо не искаш, пак да си нахален. Няма угодия наистина, единствената опция наистина излезе, че е приветстване на 10 еднакви сервиза за чаши, които ти вече така или иначе имаш. Не знам за вас, но на мен ми се струва, че парите по този начин са хвърлени на вятъра.
Аз съм си решила за мен, както казах, който иска - да носи подарък, ако ще и въпросните чаши, одеала, саксии, свещи, няма поставени закони и ултиматуми. Не живея в България, но сватбата ми ще е там - много по-голям подарък ще ми е хората да инвестират парите в билета си и да дойдат, не съм далече и цената на билета е колкото средностатистически подарък.

Относно идеята на sophiemmaspencer - прекрасна е и ние също я обмисляхме, но вероятността българската част от гостите да каже "тези пък за какви се мислят" е супер голяма. Една позната на 50-тия си рожден ден така си пожела подаръците да са под форма на дарения за една организация и имаше реплики от сорта на "тази пък кога реши, че е Анджелина Джоли" (където и да е връзката). А и обясни на баба си и леля си от Жабокрът да направят дарение, да видим как ще стане.

Така че угодия няма, оправия няма, всеки да си прави нещата както си реши и както намира за добре.  Peace

# 1 449
  • Мнения: 2 099
Аз за това предложих,като ви дразнят 10 комплекта чаши,като са хвърлени пари на вятъра-продайте ги.Все ще им вземете 10-20-30 лв.Да си ги арчите със здраве.

# 1 450
  • Мнения: 18 552
Цитат
Е какво излезе - като искаме определени подаръци не е добре, пликове не е добре, като не искаме нищо сме нахални… Не знам как и кога са се сбъркали нещата, че и когато нищо не искаш, пак да си нахален. Няма угодия наистина, единствената опция наистина излезе, че е приветстване на 10 еднакви сервиза за чаши, които ти вече така или иначе имаш. Не знам за вас, но на мен ми се струва, че парите по този начин са хвърлени на вятъра.

Ама то естествено, че няма угодия. Сега ли го разбрахте? По подобни форуми и теми е все така. И това е абсолютно в реда на нещата, защото сме различни хора и имаме различни представи.
Затова, както и ти каза всеки да си прави каквото си реши и това е. Прекалено се задълбава.  Simple Smile
Иначе действително сте описали някои много грозни ситуации, от които се втрещих.

# 1 451
  • Мнения: 699
Skeeter познаваме се от друга тема Simple Smile и никак не съм искала да те обидя! В изказването си не съм визирала, това, че някой ще бъде нахален като не иска нищо! Реално погледнато всеки човек, поканен било то на рожде ден, на сватба, на кръщене или друг повод не би приел буквално думите от домакина/ те " Не желая подаръци, никакви!" . Аз лично не бих го приела буквално, майака ми също за всеки нейн повод казва" не искам да се набутвате, не ми взимайте нищо,  и .т.н" Е, ние и купуваме подарък,  все пак е уважение, малко ли неща прави за нас. Тя пък отделя от времето си , за да приготви нещо, да ни почерпи и т.н. Така и всеки отишъл някъде би желал освен с присъствието си , да уважи канещите с подарък. А вече в какъв вид ще е всеки си преценява. Аз ще се чувствам доста по добре, когато подарявам нещо , дори и символично , отколкото да не го правя, въпреки повода и заръката на хората.
 А аз съм възпитана и отивайки някъде просто на гости на някого в къщата му, да подаря нещо- символично! Пак от родителите си знам- "С празни ръце не се ходи никъде" . А преди това никой не е очаквал от мен подарък за една вечеря!
 Иначе за угодията си права- няма ! Винаги каквото и да направи някой може по различен начин да го разтълкува всеки един . Всякакви хора, всякакви мнения и идеали ! Трябва човек да прави така нещата свързани с него, че на самия него да му е добре! Желая ти една прекрасна сватба Simple Smile

# 1 452
  • Мнения: 3 595
Красима - не съм обидена! Разсъждавах си само, не го вземам навътре, но с писане и общия тон на темата на моменти може би се чете малко по-остро, отколкото е написано. Предстои ми, както казах и аз се чудя как да го напиша на поканата, как да го измисля, за да не ми свърши сватбата в подобна тема за селски номера и пинизи  Mr. Green Но може би няма начин, вкусове и мнения различни, трябва да се примиря, а не да се чудя как да го измисля да е "перфектно".

# 1 453
  • Мнения: 699
То се знае- част от гостите ще са много положително впечетлени, други няма да са. Няма как да се направи нещо , в което всеки да ахне и да няма и грам забележка. След нашата сватба с ММ си казахме, че много ни хареса, наистина беше един прекрасен ден за нас. Всичко си приготвихме и организирахме ние. До последно тичахме за какво ли не. Та тогава му казах, че например нашата сватба- всеки един от гостите ще се впечетли или не, но ще я помни например кой 3-4 месеца, кой 2-3 години и после ще забрави всичко , което е било и се е състояло. Но ние ще сме тези, които ще си е помним цял живот, затова трябва най-вече нас да е впечетлила Simple Smile Затова пожелавам на всяка една от вас, която ще се омъжва, да има впечетляваща сватба за нея и съпруга й. А  това какво ще кажат хората- никога няма да можем да им затворим устата !

# 1 454
  • Мнения: 2 052
Апелирам в ресторанта да се обособят и места-"в девета глуха" ,близо до фикуси,колони или други неприятни места където са се настаняват гостите тип-"катили" -позволили си да подарят на новото семейство картини,тенджери,тостери и подобни прахосъбирачки под 100 лв.На края на тържеството може за отпускане на напрежението или просто за съспенс да се предложи на заможните гости да набият катилите.Да знаят друг път да си натискат парцалите дома,кат не могат да донесат подобающа сума на младото семейство!
ПП -Обич Синеока,очаквам предложения на ЛС съвместно с вас да създадем сватбена агенция.

 Joy Joy

Рибозом, поздравявам те, че вече се работи над концепцията за услугите от нашия премиум пакет и виждам толкова потенциал в това наше начинание  Grinning

Да нахвърля бизнес плана ни.
В чест на умилението пред младостта и типичното за нея безха..грижие, да я кръстим "Тръносливката" ( по Вазов!) и да приемем разплащане освен по сметка или в брой с гердан банкноти, в натура. След 5 сватби ще отворим онлайн магазин за тостери и чаши. Ти ще жертваш няколко хайванчета за кумов танц с пиле, прасе, щраус или игуана, а аз ще се пропия, за да създам индивидуална римувана покана за всеки клиент.

Мостра:
Ето дойде време
някой и мен за жена законна да вземе.
Яжте пийте и се веселете
новите дрехи в лилаво и жълто си носете
за подаръци без плик дори не си и помислете
и кафенце в термос за всеки случай пригответе.

Всички права запазени!
Като се пропия обещавам да вдигна качеството на услугата, трезва - толкоз.  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт