Коледа 2014 - тема 1

  • 125 377
  • 738
  •   1
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 5 606
Като жена на пчелар ще кажа, че течен мед посред зима, определено е пародия! Освен, ако не е манов, той не се захаросва, само сгъстява!
Съни, аз пробвах веднъж с манов мед, че се оказа, че всичко друго е свършило и само такъв имаме и не станаха хубави, имаха оня особен дъх.
Иначе аз меда го разтварям на водна баня. Но пък дружка имам, която си купува просто какъвто и да било течен от магазина и пак й стават.

# 571
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
И според мен май не е проблем меда, а печенето както каза Кати.Изкарвай ги още докато са леко мекички от фурната - само да зачервят леко и вън. За меденките на Джули, меда е добре да е разтопен, а и  затоплянето спомага за по-лесното омесване. Разбира се, че с качествен мед са по-вкусни меденките, но веднъж нямах и купих от магазина и пак станаха, но липсваше меденият дъх.

# 572
  • Мнения: 1 153
Тази година за първи път правих меденки по рецептата на Джема, с домашен захаросан мед (не съм го разтопявала), Станаха много меки и приятни, даже се зачудих защо не са твърди, както пишете тук:) И аз мисля, че е въпрос на количество брашно и печене после.

# 573
  • Пловдив
  • Мнения: 333
Здравейте ! Искам да попитам от една доза от мини-щолените на лабрекс колко броя горе-долу излизат ?

# 574
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 423
Страхотна тема  newsm10

Това са част от меденките от миналата година, искам да попитам - има ли някаква хитринка  newsm78 при слагането на тия захарни перли върху фондана, че да не падат - на елхичката се виждат.

# 575
  • гр.София
  • Мнения: 2 764
Здравейте ! Искам да попитам от една доза от мини-щолените на лабрекс колко броя горе-долу излизат ?
Не съм ги бройла но са малко, затова направо направих двойна доза. Направи, няма да съжаляваш  Mr. Green Страхотни са  Crazy

# 576
  • Пловдив
  • Мнения: 333
Здравейте ! Искам да попитам от една доза от мини-щолените на лабрекс колко броя горе-долу излизат ?
Не съм ги бройла но са малко, затова направо направих двойна доза. Направи, няма да съжаляваш  Mr. Green Страхотни са  Crazy

Благодаря,така си помислих и аз !

# 577
  • Мнения: 1 153
За мини щолените - горе долу около 15 излизат, разбира се зависи и колко големи ги правиш.

# 578
  • Русе
  • Мнения: 410
Здравейте момичета. Да сте виждали някъде интересни фото декори за коледни сладки?

# 579
  • Мнения: 363
Искам тая година да направя Шоколадовите коледни звезди с капучино на Габи .Някой може ли да ме подсети ,къде във Варна да търся бадемов марципан Praynig

# 580
  • Мнения: 1 391
 В Лидъл има марципан.

# 581
  • Мнения: 363
Autumn ,благодаря ти! Laughing

# 582
  • Мнения: 114
А в София къде може да се намери марципан?Вчера питах в лидъл и Кауфланд и на двете места казаха,че не продават.

# 583
  • Мнения: 6 395
В Метро има  Peace

# 584
  • Мнения: 1 073
Продават и в Лидл и в Кауфланд!
Аз си купих от Лидл.

Общи условия

Активация на акаунт