Коледа 2014 - тема 1

  • 125 158
  • 738
  •   1
Отговори
# 270
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
за АКК вече се похвалих Simple Smile
вчера направих шотландски маслен сладкиш, тесто за масленките, които търсих (трудно се намират с търсене за масленки, като са коледни кравайчета Wink ) и с останалите от тестото два белтъка забърках целувки. с нес кафе Simple Smile 
днес опекох "кравайчетата", но ги оформих като пръстчета Simple Smile с нокът от цял бадем, а другия край оцветен с червена боя  Crazy - идеални, току що отрязани пръсти за почерпка на родителите на малките вещерчета Wink

някои попита защо толкова рано ще правя 
Blush ами пробно е  Peace
миналата година за първи път правих АКК и за първи път в живота ми нещо сладко ми се получи

# 271
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Че тя пък маята грам не се усеща. Rolling Eyes

# 272
  • Мнения: 1 080
Джема, в началото на декември предимно по твоята рецепта правя щолени и не си спомням наистина да се е усещала, не сме яли пресен де. Миналата седмица пробвах по рецепта на Йоана и я усещам, дали защото не е престоял не знам. Маята не ми е много една суха от 7гр на 700гр брашно.

# 273
  • Мнения: 48
Джема колко е брашното в Соленки с крема сирене newsm78

# 274
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ами колкото поеме до меко тесто. Да не лепне, но и да не се маже. Едно време така се пишеше в рецептите- колкото поеме, сега се разглезихме с тия грамажи.Simple Smile Никога не съм го теглила, не знам точно.

Последна редакция: пт, 31 окт 2014, 23:20 от Джемма

# 275
  • Мнения: 7
Момичета помагай те  newsm78 каква пудра захар ползвате Джемма спомена една, но аз не я намирам в София

# 276
  • Мнения: 1 746
има ли я някъде рецептата за щолен на Джемма, не я видях на първа страница Embarassed

# 277
  • Мнения: 7
има ли я някъде рецептата за щолен на Джемма, не я видях на първа страница Embarassed
light power eto q receptata http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=176696.msg … 543775#msg3543775

# 278
  • Мнения: 1 746

благодаря

само да споделя още, че доста линкове не работят на първа страница
интересувах се кога да започна с подготовката, линкът не води към такава информация, а към новинарски сайт
по-надолу харесах да погледна една новогодишна салата, не излиза рецептата

и прочетох за портокаловите корички, по идея на Умбра - това ли са захаросани портокалови корички, които ползвате в някои сладки или щолен май..? изглеждат ми като желирани и не съм сигурна дали е същото, не разбирам особено

# 279
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз коричките ги правя така- нарязвам ги на ситно, изварявам в три води- завира водата, изхвърлям, наливам нова и така три пъти. Третият път ги варя около 10-тина минути, за да омекнат. След това подсушавам, слагам в буркан и засипвам догоре със захар. Тя се стопява и те стоят в захарен концентриран сироп, държа в хладилника. Захаросаните са пак изварени в три води, но последната е захарен концентриран сироп, след което се сушат. Те не ми харесват, защото в печивото стоят твърди.

# 280
  • Мнения: 1 080
Захаросаните са пак изварени в три води, но последната е захарен концентриран сироп, след което се сушат. Те не ми харесват, защото в печивото стоят твърди.
Аз ги вадя от сиропа преди да ги ползвам и са ок!

# 281
  • Мнения: 319
Здравейте момичета, от миналата година ви следя, но не съм публикувала мнения, тази година не се сдържах Simple Smile. Искам да ви поздравя за вкусните и красиви неща, които правите, въпреки че, предполагам повечето от вас са заети, пак намирате време да приготвите домашни сладки за Коледа, поздравления, вече всички предпочитат да купят нещо готово, набързо  chef  chef Wink thumbsup

# 282
  • Мнения: 319
Миналата година ме вдъхновихте да направя няколко вида сладки, които подарих на мои близки, тази година смятам това да стане традиция:)). Ще ви следя в тази така уютна тема, а ето и малко от това, което правих аз-Ванилени кравайчета (рохлички) от Наталина, Забравени сладки на Котка,
Линцерови сладки от Наталина, Меденки от Джемма, благодаря за страхотните рецепти, сполучливи, изпитани и лесно обяснени   bouquet Simple Smile

# 283
  • Мнения: 904
Ами приятелят ми е готвач по принцип...  Grinning Имал е собствен ресторант в Австрия.
Изредил ми е на няколко места, където щолена е добър, но пак не като домашен  Simple Smile
Той е като мен луд по коледни сладки (там доста време се отделя за това) и си обсъждаме и гледаме снимки в интернет. Сигурна съм, че вие се справяте с него, но видяхме от сайтове снимки, които бяха обсъдени от него като "твърде сухи" и "хлебни"  Mr. Green
Страх ме е да не се изложа...  Embarassed
За тази година съм решила да правя торта, меденки, мъфини и егног.
Ако имате някаква идея за крем с вкус на егног ще е супер. Мисля да го използвам за тортата.   Peace
Много сте вдъхновяващи за мен   bouquet


Може ли малко пояснения какво е егног  newsm78
Благодаря предварително!

# 284
  • София
  • Мнения: 1 464

[/quote]
Те на първа страница всички сладкиши липсват Simple Smile Това е линк към темата за АКК има и рецепта
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=750768.0;topicrefid=20
[/quote]
Благодаря! Не знаех, че има отделна тема за сладкиша  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт