Коледа 2014 - тема 1

  • 125 188
  • 738
  •   1
Отговори
# 360
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Дами, благодаря ви!  Heart Eyes Hug

Какво точно пликче използвате? Аз миналата година пробвах с найлонов пош за еднократна употреба, но нали  отстрани има "шевове" и айсинга излиза като лента, а аз искам цилиндична форма. Хартиените ги правя от хартия за печене и като се работи по- дълго време се овлажняват.

Аз си купувам пликчета със сух цип, но гледам да са по-твърди и с по-тънък страничен ръб. За фунийките от хартия съм използвала обикновен лист за принтер (слагам само по една лъжица глазура и после пак нов) или восъчна хартия. Оризова ако намериш е също добре, защото е по-твърда от хартията за печене. Пробвала съм дори с целофанов плик за печене - също става много добре. Винаги си прави малки фунийки, които се държат добре в едната ръка. Използваш - изхвърляш. Също гледай като рязваш връхчето да рязваш така, че да не се получават ленти (дано ме разбра).  Peace
 

# 361
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
Бързам да кажа:
В Била има немско масло 250г за 1.99 с Била карта. Трайността е до 25.04.2015.

# 362
  • Мнения: 6
Здравейте момичета, извинете, че така нахлувам в темата. Преди няколко дни си купих от Lidl - Mini Marzipan Butter Stollen. Останах очарована от вкуса. Та въпроса ми е, това класическия щолен ли е... просто в мини вариант или този е някакъв друг вид? За това става въпрос http://www.youtube.com/watch?v=4mVtun0nX6w . Благодаря предварително.

# 363
  • Мнения: 1 080
Здравейте момичета, извинете, че така нахлувам в темата. Преди няколко дни си купих от Lidl - Mini Marzipan Butter Stollen. Останах очарована от вкуса. Та въпроса ми е, това класическия щолен ли е... просто в мини вариант или този е някакъв друг вид? За това става въпрос http://www.youtube.com/watch?v=4mVtun0nX6w . Благодаря предварително.
Тези щоленчета са с доста марципан вътре. Предполагам, че тестото си е като за щолен.

# 364
  • Мнения: 4 892
Asq Asparuhova, взимам си готов, не ми се прави. Сега съм си взела червен, зелен и бял, който ще оставя половината бял, а другата част ще боядисам. По малко от няколко цвята. Ще украсявам малко неща с фондана, колкото за традицията, че си е разправия, а и не се яде много.

Наталина, благодаря ти. И аз така го боядисвам, ама се надявах на някакво друго решение  Blush с вълшебна пръчка да стане  Hug

# 365
  • Sofia
  • Мнения: 26 381
Здравейте момичета, извинете, че така нахлувам в темата. Преди няколко дни си купих от Lidl - Mini Marzipan Butter Stollen. Останах очарована от вкуса. Та въпроса ми е, това класическия щолен ли е... просто в мини вариант или този е някакъв друг вид? За това става въпрос http://www.youtube.com/watch?v=4mVtun0nX6w . Благодаря предварително.
Тези щоленчета са с доста марципан вътре. Предполагам, че тестото си е като за щолен.
изглеждат доста вкусни,каква е цената

# 366
  • Мнения: 36
Когато го видях- онемях. Не е мое дело, просто идея
https://www.facebook.com/ArchiDesiign/photos/pcb.415292155292712 … ype=1&theater

# 367
# 368
  • Мнения: 6
Doli , цената беше 5-6 лева.

# 369
  • София
  • Мнения: 5 605
В Икеа има готови шаблони за къщички, изпечени, с украса. Дали е взимал някой?

# 370
  • Мнения: 525
natalyna   много благодаря за подробното обяснение! Тази година ми е трета, в която ще украсявам меденки и вече смятам да разширя асортимента.

# 371
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Поръчах си нови формички, дано пристигнат навреме.

# 372
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 060
 Blush може ли линк към някой от щолените? този с повече марципан повече ли се харесва?
и меденки ми се иска да направя, но вашата перфектна украса ме стресира  Blush

# 373
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Поръчах си нови формички, дано пристигнат навреме.


Такива формички си взех от Кауфланд преди няколко дена.Нямам търпение да ги пробвам.

# 374
  • Мнения: 471
Следя ви и се възхищавам на красотите   bouquet затова реших да не воайорствам и да се разпиша.
Тази година съм се престрашила вече да направя щолен.Няма да ви казвам от кога го мисля... Laughing
Та,имам рецепта за щолен от една бивша колежка,тя е германка,а рецептата е от баба й.Прегледах не зная колко рецепти вече за щолен,но такава не намерих и реших да ви питам-как ви се вижда?Бях питала на друго място и ми обясниха,че стафидите щели да дойдат в повече.А на самата колежка нямам никакви координати вече -6-7 години и няма кого да питам.Ще се радвам да споделите мнението си.

Прилагам рецептата:

Продукти:
800 гр стафиди(светли и тъмни),250 гр бадеми,100 гр захаросани корички,марципан,12с.л. ром,1 кг брашно,100 гр прясна мая,150 гр  захар,100 гр свинска мас,250 гр.масло,щипка сол,2 ч. Прясно мляко
След изпичане:2 ванилии,250 гр захар,пудра захар

Стафидите се измиват ,смесват се с коричките и рома и ссе оставят 1 нощ.
Брашното се слага в купа,пресято.Прави се кладенче,в което се слага маята+1 с.л. захар+1/8 л прясно мляко+ малко брашно.Леко се размесва само сместа във вдлъбнатината.Покрива се с кърпа и се оставя да втаса 30 мин.След това се доомесва брашното + останалата захар,ОСТАНАЛОТО МЛЯКО,250 гр масло,св.мас ,сол и се меси,докато тестото започне да се отделя от купата.Отново се остава да втаса за 30 мин.Тестото се разстила,отгоре се изсипват плодовете и се притискат.Тестото се навива на руло и втасва 30 мин.Развива се и се оформя правоъгълник,марципанът се оформя на ролка,слага се в средата и пак се навива.Прехвърля се в тава в хартия и отлежава 30 мин.Пече се в предварително загрята печка на 180 гр,за около 50 мин.Изпечен се намазва със 125 гр разбито масло,отгоре се поръсва с кристална захат и ванилия,и най-отгоре с пудра захар.Останалите 125 гр масло пак се разтопяват и се залива.Като изстине се поръсва обилно с пудра захар.

Общи условия

Активация на акаунт