Коледа 2014 - тема 1

  • 125 189
  • 738
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 240
Аз си купих такава писалка от Джъмбо и хич не ми е удобна. Много трудно се избутва и детето няма да може според мен да се справи.

За дулсе де лече - аз варя консервата с подсладено кондензирано мляко в обикновенна тенджерка около 3-4 часа, като доливам гореща вода за да остане покрита консервата.

# 421
  • София
  • Мнения: 974
Тези писалки са ужасни, никаква работа не вършат. Или поне на мен са ми адски неудобни.Аз имам две. Едната си я купих супер ентусиазирана от Джъмбо, другата ми я подариха. Пробвах веднъж и се отказах. То само докато я напълня с айсинг ще си украся половината меденки  Grinning

# 422
  • Мнения: 261
Привет на всички кулинарки.Записвам се да ви следя от близо ,че тази година съм решила да се постарая с коледните сладки.Искам да попитам ако направя сега шоколадовите напукани сладки и лимоновите кокосови сладки ще издържат ли до Коледа/ако успея да ги опазя от домочадието евентуално / или е рано още за тях?

# 423
  • София
  • Мнения: 6 268
Привет на всички кулинарки.Записвам се да ви следя от близо ,че тази година съм решила да се постарая с коледните сладки.Искам да попитам ако направя сега шоколадовите напукани сладки и лимоновите кокосови сладки ще издържат ли до Коледа/ако успея да ги опазя от домочадието евентуално / или е рано още за тях?

Мисля, че за тях е рано. Те май не носеха такова отлежаване.

# 424
  • София
  • Мнения: 2 671
qvili, за шоколадовите - със сигурност не! Те издържат до няколко дни, после ми изсъхват. А пък за седмици да не говорим - най-вероятно ще се развалят. Но - можеш да си направиш тестото, да го оформиш на топчета и да ги замразиш. Когато решиш да ги печеш - вадиш в хладилника върху тава с пекарска хартия и като се размразят - печеш. Ама честно казано не виждам да си спестиш кой знае колко време за едното забъркване и оформяне. Е, пак зависи от количеството, де.

# 425
  • Мнения: 261
Благодаря за бързият отговор.Значи за сега ще си набележа максимум до 5-6 вида сладки и ще си осигуря необходимите продукти.Ще ги правя около 10-15декември-шоколадови трюфели,напукани шоколадови сладки,напукани лимонови кокосови сладки и фалшивите бонбони Рафаело.Тези бонбони ги правих миналата Коледа и ги харесахме много.Сега си мисля да експерементирам с тях и кондензираното мляко да го варя 3-4 часа за да се получи дулсе ла лече.По напред четох как да си направим домашно такова и съм заинтригувана да опитам.Е вече няма да са бонбони Рафаело ,но предполагам че ще ни допадне този вкус.

# 426
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Тази година мисля да се огранича до:
1. Дрезденски щолен
2. Меденки- слепени и единични с айсинг
3. Ванилови рохлички- поне 3 дози
4. Жълъдчета
5. Целувки-елхи и снежни човеци
6. Сладки от бисквити - камбанки, елжи  и снежни човечета
7. Сладки "свещички"

8. Линцери- силно се колебая за тях

Освен това задължително ще има:
- тиквеник
- баница с праз
- шоколадово пънче
- содена питка
- орехови пастет
- пълнена пуйка

Другото - в движение ще го мисля.

# 427
  • Мнения: 1 517
Джемма, АКК-то къде е Whistling Аз днес накиснах сушените плдове и ще започна с него утре или довечера.
Може ли рецептата за ореховия пастет newsm78

# 428
  • Мнения: 2 553

5. Целувки-елхи и снежни човеци


Какво е това?  newsm78 Звучи супер, но как се прави?

# 429
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Джемма, АКК-то къде е Whistling Аз днес накиснах сушените плдове и ще започна с него утре или довечера.
Може ли рецептата за ореховия пастет newsm78

Тази година ще го пропусна. Не ми се занимава с него. Знам, че приятелите ми ще се сърдят, харесват го, но обичам разнообразието, всяка година едно и също омръзва.



5. Целувки-елхи и снежни човеци


Какво е това?  newsm78 Звучи супер, но как се прави?


http://djemmasvetlana.blogspot.com/2014/04/blog-post_18.html

По подобие на пиленцата:


на човечетата нямам снимка, ще си ги измислям на момента.

Идеята за тези целувки са от италиански сайт.

# 430
  • Мнения: 2 553
Благодаря ти! Страхотни неща правиш!  Hug

# 431
  • Мнения: 1 073
Да ви споделя набързо рецептата ми за Грилажки.

250 гр. захар
250 гр. орехи
250 гр. масло
1 подсладено кондензирано мляко
вафлени кори

Захарта се карамелизира. Към тях се добавят смляните орехи и се бърка/ много  трудно/ за 1-2 минути докато са на котлона. След това се дръпва настрани и се добавят втечненото масло и кондензираното мляко. Връща се на котлона и за около 7 минути, като се бърка постоянно. След това трябва да изстине малко и се разстила между 2 вафлени кори, които са леко намаслени предварително. Може да направите по-тънки или по-дебели вафли според предпочитанията. Завиват се плътно с фолио и се оставят затиснати от тежест/ аз поставям книги/ поне за 24 часа. Режете на каквито размери искате, добре е да са по-малки, че са доста сладки.  Аз ги режа дълги колкото пръстчеи широки пръст и половина.

# 432
  • Мнения: X
А аз се чудех дали я има вече темата!!!  Joy
Приютявам се при вас, защото тук винаги ухае приятно, сетивата са задоволени и всички са в очакване на най-прекрасния празник - Коледа!

Почти всяка година правя едни и същи сладки. С АКК се заех веднъж само и като че ли не ме влече отново да го направя. Ще в иследя с огромен интерес, мили дами!

# 433
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Джемма, а боята кога я слагаш и  каква е? Много са ефектни  целувките

# 434
  • Мнения: 2 553
С АКК се заех веднъж само и като че ли не ме влече отново да го направя.

Много хамалогия, нали?  Joy Само докато прочета рецептата и вече съм се изморила!

Общи условия

Активация на акаунт