Коледа 2014 - тема 1

  • 125 278
  • 738
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: X
всяка година правя коледно пънче и всяка година рецептата е различна.

това е с крем от масло и дулсе де лече



това е с крем от шоколад, сметана и пюре от кестени



ето и блата
25 гр брашно
2 с л какао
щипка сол
3 големи яйца,разделени на жълтъци и белтъци
115 гр захар
1 ч л бадемова есенция



# 481
  • София
  • Мнения: 5 606
Е тая година Коледно пънче ще правя явно Simple Smile

# 482
  • Мнения: 240
След всичко тези изкусителни пънчета май тази година пак ще правя.
Моято беше с пълнеж от сметана, крема сирене и сладко от ананас, измазано с ганаш.



Относно маското на промоция в Билата нямаше такова, но в Кауфланд имаше в неделя немско масло на 1,99 лв. Не знам до кога е промоцята, срека му беше 03.12.2014



Мисля да отметна щолените през почивните дни, че вече не се трае, така ме сърбят ръцете.  Laughing


# 483
  • София
  • Мнения: 1 184
    Здравейте, момичета. Публикувате неверооятни неща и вече съм си набелязала рецепти за празниците. Аз ще се опитам да направя коледно пънче, линцери и може би още някакви дребни сладки. За по-лесно приготвям за децата и мъфини с тесто,  в което има моркови, кокос, орехи, канела. Стават много вкусни. Миналата година правих и меденки с готово тесто от Икеа, но ми бяха много джиджифилени. Също така станаха много твърди и ги използвахме за украса.
     Миналата година пънчето му беше по тази рецепта:


     Беше страшно вкусно и благодаря на авторката за сполучливата рецепта!!!! Ето го и моето, като се извинявам за непрофесионалната снимка:

# 484
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 714
И моят списък със сладки е вече готов и ще започна да ги приготвям в началото на декември, като минат семейните празници в края на другата седмица.

Аз мисля този уикенд да подхащам манифактурата Grinning
Не можем да се разберем вкъщи за рецептите. Аз искам нещо ново, но и не мога да направя сто вида сладки, затова предложих на домашните да се откажат от някоя миналогодишна рецепта. Обаче не, от нищо не се отказват, всичките си ги искат Laughing А аз си знам до какво води това - преяждаме със сладки и ни става тежкоооо!
И вкъщи е същото  Laughing
Решила съм въпроса така: за Коледа правя 4 вида сладки, които си правя традиционно (меденките на Джули на Наталина, хрупкави джинджифилови бисквити, шоколадови бисквити с грейпфрут и анасон и портокалови бисквити с кардамон). А в седмиците преди Коледа пробвам новите рецепти, оставям малко вкъщи за закуска на Камбанката в училище и за нас за опитване, а останалото аз или мъжът ми носим на работа  Grinning Колегите се научиха и започват вече да ме подпитват кога ще пробвам тазгодишните рецепти  Laughing

И тази година ще пропусна "големите" печива - АКК и щолена, понеже само аз си ги ям. Не че не мога да ги изям, ама не е разумно  Mr. Green. За сметка на това вече имам поръчка за норвежки омлет за коледен десерт.

# 485
  • София
  • Мнения: 6 284
Роца, може ли рецептата за "хрупкави джинджифилови бисквити"?

Невероятно красиви пънчета, всяка година му се каня и все не стигам до него.

# 486
  • Мнения: 112
Моето Коледно пънче е направено от бисквити слепени с масло и мармалад- някогашното бисквитено руло. Отгоре намазах с шоколад и готово.



Наканила съм се да пробвам една шоколадова баклава тези дни Heart Eyes

# 487
  • София
  • Мнения: 2 521
Момичета, кога се приготвят щолените, колко дена трябва да отлежават минимум?
Простете нямам време да ровя.....

# 488
  • София
  • Мнения: 6 284
Момичета, кога се приготвят щолените, колко дена трябва да отлежават минимум?
Простете нямам време да ровя.....

В рецептата на Джема пише 3 седмици. Аз мисля тази година да ги направя на 29-30 номври.

# 489
  • София
  • Мнения: 2 521
Момичета, кога се приготвят щолените, колко дена трябва да отлежават минимум?
Простете нямам време да ровя.....

В рецептата на Джема пише 3 седмици. Аз мисля тази година да ги направя на 29-30 номври.

Благодаря!

# 490
  • Мнения: 2 553
Джема, жълъдчетата с форма на елхички (мале кво написах аз  Joy ) , така де, как ги оформи елхичките исках да питам?  Hug

# 491
  • гр.София
  • Мнения: 2 761
Здравейте момичета,
може ли малко помощ, не мога да намеря рецептата на мини щоленчетата на Лабрекс, търсих с търсачката но рецепта няма  Thinking и на Лабрекс при рецептите също. Благодаря   bouquet

# 492
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ето ги чудесните мини щоленчета на Лабрекс  Hug - СЛАДКИ  МИНИ ЩОЛЕНЧЕТА "Mini-Stollen"
 Ако ми остане време тази година и аз ще ги опитам. Щоленът ми идва тежък, а и тук се прави традиционно козунак украсен с бадеми.

# 493
  • София
  • Мнения: 5 606
Вчера намерихме с дъщеря ми едни еленчета, които правихме миналата година за Коледа, нещо подобно на тези от предната страница:
http://tzvety26.snimka.bg/ballantines/tatkoto.154666.34362153

Последна редакция: пт, 14 ное 2014, 13:03 от tzvety26

# 494
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Пуснах това видео и  във ФБ групата - https://www.facebook.com/video.php?v=727143550687975
Дано да ви е полезно! Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт