Робувате ли на oпределена марка?

  • 22 168
  • 458
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 788
Реално много зависи от конкретната марка.
Има марки, които произвеждат наистина скъпи, авторски неща, които не са световно известни, а са познати само за даден пазар - локални дизайнери, локални марки.
Има марки, които произвеждат и по поръчка, т.е. освен масовката, която продават, за да може всеки човек, с по-ограничени финансови възможности да се докосне до марката, произвеждат и неща, които може да нямат нищо общо с Китай и китайчета, но и цените им нямат общо с нормалните.
Това, за което явно говорим в темата, са масовките.
А масовките идват масово от Китай.
Друг е въпросът за кой пазар са правени - нашия или чужд.
Като добавим и фактор като стандарт за дадена държава, нещата придобиват съвсем друг облик.
Т.е. това, което ние считаме за малко по-висок клас тук, често означава нормален клас, продукт в държава с по-висок стандарт.

# 106
  • Варна
  • Мнения: 10 633
Искам да робувам, но не мога да си го позволя  Mr. Green

# 107
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 088
Робувам на марки - и за храна, и прахове, и очила , дрехи , техника - давам повече пари , но съм доволна  Peace

# 108
  • Мнения: X
Аз като писах за фабриката за очила нямах предвид Китай. Тази в която ходих е в Северна Италия и в нея се произвеждат дизайнерски очила.

# 109
  • Мнения: 2 674
С дизайнерски цайси сме. Може ли въобще на някой дори да му мине мисълта, че член на мамата ще сложи на носа си нещо без да е световноизвестно име. Laughing Peace

А за Зара съм напълно съгласна с Джой относно дрехите, за обувките купувам вече втори чифт и явно вадя невероятен късмет, не убиват, не стягат и са със задоволително качество за цената си.

Ще им простя, разбирам, че и най-висококачественият бакелит старее и побелява. Peace

Последна редакция: нд, 28 сеп 2014, 22:59 от Цонна

# 110
  • Мнения: 7 171
С дизайнерски цайси сме. Може ли въобще на някой дори да му мине мисълта, че член на мамата ще сложи на носа си нещо без да е световноизвестно име. Laughing Peace

А за Зара съм напълно съгласна с Джой относно дрехите, за обувките купувам вече втори чифт и явно вадя невероятен късмет, не убиват, не стягат и са със задоволително качество за цената си.

Ще им простя, разбирам, че и най-висококачественият бакелит старее и побелява. Peace

Добре де, Цоне. По вашите оптики има ли не-маркови рамки? По нашите няма. Всичко е марково. Виж, моят мъж има NHS glasses. Пази си ги за спомен.

При нас очилата не са покрити от застраховката (освен ако нямаш частна), съответно няма евтини рамки. Надявам се, разбра за какво говоря.  Laughing

# 111
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 903
Явно зависи от застраховката' и в Канада ни ги покриваше и тук. Има и не маркови естественно....въпрос на избор е. Под покриваше имам предвид до определен размер, и така на всеки 2години

# 112
  • Мнения: 7 171
Явно зависи от застраховката' и в Канада ни ги покриваше и тук. Има и не маркови естественно....въпрос на избор е. Под покриваше имам предвид до определен размер, и така на всеки 2години

Ето, ти не ме разбра.  Laughing

# 113
  • Мнения: 2 674
Софи, при нас има рамки, които са покрити от застраховката, но моделчетата са от мамината сватба. Аз това не си го слагам на носа. Grinning не знам дали са маркови, защото поглеждам секцията, rollвам си очите и приключвам с пазаруването от там.

Всичко по-прилично, в смисъла на по-съвременно не се покрива от застраховката. Вадиш си от джоба и излизаш щастлив. Като цяло застраховката ми покрива минимална сума и затова пуфтя аз. Laughing ако ми покриваха изгъзиците нямаше и дума да обеля. Заклевам се. Laughing Набутах се за пореден път, ама така е като ме тресе снобарията. Иначе, ако човек има нужда и не е прекалено претенциозен като мен, може да се обзаведе с очила, изцяло покрити от застраховката.

# 114
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 903
Цонна, на съм съгласна. Зависи от застраховката. Ако си харесам рамка на Босс например си доплащам разликата от това, което покрива застраховката. Ползвам вече 4-та застраховка, работят по един и същи начин. Канадската беше по същия, хем никога съм нямала частна застраховка. Покриваше вкл покупки от американски сайтове. (Отиваш в магазина избираш си модела и после по номера поръчваш)

# 115
  • Мнения: 2 237
Добре де, Цоне. По вашите оптики има ли не-маркови рамки?

При нас има едни евтини на Vogue.
Не знам дали са маркови, но на мен ми се виждат тежки.

Иначе Зара не е кой знае какъв магазин, средна хубост.
Но на фона на българските залата си е скъп. Същият клас е Mango, техните обувки също са като за кукли без малки пръсти на краката- остри, твърди и неудобни, а пак се въртят около стотина евро на чифт. Иначе имам попадения и в двата, но не съм от клиентките, които ще им купят полиестъра на трицифрена стойност.

# 116
  • Мнения: X
На марки не робувам. Просто имам някои любими неща от определени марки, но не е казано, че и тях не мога да заменя с други, ако бъда убедена в качеството или ако просто ми омръзне.

# 117
  • София
  • Мнения: 23 128
Имам предпочитани марки, но не им робувам.

За някои дребни неща, като праха за пране, днес ще се жертвам и ще се пречупя. От Ариел ще премина на Персил.  Crazy

# 118
  • Мнения: 2 674
Цонна, на съм съгласна. Зависи от застраховката. Ако си харесам рамка на Босс например си доплащам разликата от това, което покрива застраховката. Ползвам вече 4-та застраховка, работят по един и същи начин. Канадската беше по същия, хем никога съм нямала частна застраховка. Покриваше вкл покупки от американски сайтове. (Отиваш в магазина избираш си модела и после по номера поръчваш)

Не мога да разбера с какво не си съгласна като и аз, и ти казваме същото. Застраховката покрива малка сума от дизайнерските очила.

Да се допълня: разликата в цената между това, което покрива застраховката, се доплаща от клиента. Застраховката има таван до каква сума изплаща. Няма застраховка, която да плаща за дизайнерски очила.

Последна редакция: пн, 29 сеп 2014, 14:24 от Цонна

# 119
  • Мнения: 12 005
Дрехите ми са от две-три марки, обувките- също, детските дрешки- също.
Бяла козметика- купувам само от козметичката си и там "въртя" две или три марки, не повече.
Парфюми- също три марки.

От техника нищо не разбирам, там мъжът ми преценява.

Не намирам, че това е робуване,просто съм се убедила,че това са моите марки и трудно експериментирам.
Освен това нито обичам да се шляя по магазини, нито обичам да разглеждам много сайтове , досадно ми е.

Никога не купувам анонимни стоки, т.е.такива, на които не е обозначен производител  или пък производителят е категорично неизвестен.Знаете, нещо лепнато като етикет , което не ти носи никаква информация.

Преценката и "стесняването на кръга" на марки ми пести време, нерви, недоразумения.
Това не е робство, а практичност.

 

Общи условия

Активация на акаунт