Робувате ли на oпределена марка?

  • 22 170
  • 458
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 2 952
Bib.bib, конкретизирай за коя част от "зад океана" става въпрос, че при нас здравеопазването е "безплатно", а ако имаш и частна застраховка, лекарства и зъболекарските услуги също. Обаче данъците ни са доста по-високи.

Аз искам да кажа, независимо от коя страна на океана сме и колко плащаме/не плащаме допълнително за здравеопазване, най-важното е да сме здрави.
Мисля си, че от комуникацията в предходните постове става ясно, че имам предвид САЩ.

Именно - това, на което обръщам внимание е, че НЯМА "безплатно" здравеопазване. Стана ясно и от поста на Титина относно вноските от работодателя й. Приемам грамотността в тази област и ясната й комуникация за част от общата култура на средната класа в развитите държави. Ясно е, че има повече от един или два подхода за набиране на средства за здравеопазване и за разпределение, неизменен е фактът, че пари трябват, както и здрав разум.

Не приемам обобщенията в посока 'мизерна България'. Но пък, ако това помага на някой да се чувства по-добре -  мога само да му пожелая всичко най-добро  Simple Smile и да си обясня интереса му/й към български форум и социалните теми в него. Софи, не визирам теб.

Наистина, няма по-важно от това да сме здрави   bouquet

# 406
  • Мнения: 7 171
Bib.bib, конкретизирай за коя част от "зад океана" става въпрос, че при нас здравеопазването е "безплатно", а ако имаш и частна застраховка, лекарства и зъболекарските услуги също. Обаче данъците ни са доста по-високи.

Аз искам да кажа, независимо от коя страна на океана сме и колко плащаме/не плащаме допълнително за здравеопазване, най-важното е да сме здрави.
Мисля си, че от комуникацията в предходните постове става ясно, че имам предвид САЩ.

Именно - това, на което обръщам внимание е, че НЯМА "безплатно" здравеопазване. Стана ясно и от поста на Титина относно вноските от работодателя й. Приемам грамотността в тази област и ясната й комуникация за част от общата култура на средната класа в развитите държави. Ясно е, че има повече от един или два подхода за набиране на средства за здравеопазване и за разпределение, неизменен е фактът, че пари трябват, както и здрав разум.

Не приемам обобщенията в посока 'мизерна България'. Но пък, ако това помага на някой да се чувства по-добре -  мога само да му пожелая всичко най-добро  Simple Smile и да си обясня интереса му/й към български форум и социалните теми в него. Софи, не визирам теб.

Наистина, няма по-важно от това да сме здрави   bouquet

В България има много парадокси. Да, мизерия има, за съжаление. Обаче има и много положителни неща. В някои отношения България е много напред. Но за съжаление, това, което се "вижда" е липсата на култура (което също е парадокс, защото българите, които познавам са по-културни от от доста чужденци от същата социална среда). За мен огромния проблем е липсата на законност, на сигурност, влизането в личното пространство и липсата на обществено съзнание. Това, което се обсъжда в другата тема (пик***не по пътищата), по парковете, замърсяване, може много лесно да се промени, но няма желание. Държавата наистина отсъства.

Независимо къде сме, ние сме българи, и България и българите ни интересуват. А на мен лично ми е и приятно да си "говоря" с умни българи, защото ми дават надежда, че не всичко е изгубено.

# 407
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 924

Не приемам обобщенията в посока 'мизерна България'. Но пък, ако това помага на някой да се чувства по-добре -  мога само да му пожелая всичко най-добро  Simple Smile и да си обясня интереса му/й към български форум и социалните теми в него.
Т.к. Поста ти е насочен към мен, очаквам да ми посочиш къде съм нарекла  България мизерна. Др ти писания няма да ги коментирам.

# 408
  • София
  • Мнения: 2 952
Позитивна както винаги и разбира се - любезна.

Не можеш да ми искаш обяснения къде си нарекла Бя мизерна, в отговор на пост цитирам "обобщения в посока 'мизерна Бя'". И не пиша последното, защото диалогът ми е приятен, или има нужда да се оправдавам.

Пишеш спорни факти, след което се сопваш. Лично мнение. Не ми пречи, тъй като няма как да повярвам, че за сумата на плащаните от мен здравни осигуровки в Бя е възможно да бъде покрито цяло семейство в САЩ. Дори тук плаща и мъжа ми и то само, за да покрием задължителното  Wink Та затова понякога вмятам туй-онуй...

Айде със здраве  Wink

# 409
  • Мнения: X
Моля ви върнете се на темата. Споделете например на кои марки препарати за гонене на мравки и комари робувате?  Това не е майтап, а зов за помощ. Crazy

# 410
  • София
  • Мнения: 3 818
Моля ви върнете се на темата. Споделете например на кои марки препарати за гонене на мравки и комари робувате?  Това не е майтап, а зов за помощ. Crazy
Това и мен ме вълнува, защото и двете са ме нападнали. Мравките, преди да си взема котките, ми бяха нещо като домашни любимци. Обичах да ги наблюдавам как  влачат сусам и трохички, правят си магистрали, на следващата година оптимизират маршрута, че даже и им надробявах трохичките на дребно, за да им е лесно Mr. Green Сега, с котките, вече домашните любимци и мръсотията ми идват в повече. Нападнали са купичките с храна на котките и не знам как да се отърва от тях. Не мога отрова да слагам. Под купичките слагам друга купа с вода, за да ги давя, но не дава голям резултат.
За комарите пък нищо не действа.

# 411
  • София
  • Мнения: 2 952
Чек, права си. Мравки гоня като им напръскам пътеката със стар одеколон с аромат на портокал. Трябва ли да кажа марката, защото се опасявам, че не е много престижна и най-вече скъпа.
Комари - мрежи на всички прозорци и балконски врати. Но не съм сигурна дали са достатъчно маркови  Embarassed

В кръга на сериозното, макар и да не е в обхвата на дискутираната тема  Joy- едно лято в старото ни жилище ни налазиха мравки. Купих от т.нар. тебешири за мравки и нещата се оправиха. Сега при дълго отсъствие си правят пътека по една водосточна тръба. Нея наистина я пръскам с въпросния одеколон, но всичко с лимон, портокал ще свърши работа.

# 412
  • Мнения: 22 036
Сори Чек, но да добавя още едно задокеанско мнение за зъболекарските услуги. Ние използваме ходенето до Европа да си оправим зъбите, а заплатите ни са доста над средната за страната. Здравната ни усигуровка ни покрива пломба-две, почистване, избелване и подобни. При нас, работодателя не покрива нищо от частната застраховка, защото има медикеър (здравна каса). Частната ми е за болнично лечение, избор на лекар, масажи и други екстри.
Правя си пломби тук без проблем, една е между 250 и 400 долара, не е проблем да я платя, дори и без застраховка. Проблем обаче имах да попадна на добър зъболекар. Един ми унищожи един зъб, а аз имам здрави зъби.
При мъжът ми нещата не са така обаче. Трябваше да слага 6 импланта. Тук, цената на един е между 5000 и 7000 долара. Е, за разлика от близо 40 000 долара, дори и само за това ще отида до България. Освен това най-добрата ми приятелка е зъболекар и макар, че не прави импланти, може да препоръча специалист.
(Здравната ни семейна застраховка ми струва 350 на месец).

# 413
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 924
Пишеш спорни факти, след което се сопваш. Лично мнение. Не ми пречи, тъй като няма как да повярвам, че за сумата на плащаните от мен здравни осигуровки в Бя е възможно да бъде покрито цяло семейство в САЩ. Дори тук плаща и мъжа ми и то само, за да покрием задължителното  Wink Та затова понякога вмятам туй-онуй...


Написала съм точно и ясно конкретни цифри, никъде не съм посочила какво плащаш ти в България....явно имаш проблем с четенето.
Ако смяташ че извадка от пеъ слип е спорнен факт....явно имаш проблеми и с разбирането.

Нищо лично, но не обичам някой да ми преписва собствените си чувства

# 414
  • Мнения: 7 171
Моля ви върнете се на темата. Споделете например на кои марки препарати за гонене на мравки и комари робувате?  Това не е майтап, а зов за помощ. Crazy

За мравките, моя мъж купува едни кутийки, които слагаме навсякъде и повече не ги пипаме. Идеята е, че мравките ще занесат съдържимото до мравуняка и ще нахранят "майката", която ще загине, а с нея и целия мравуняк. Държа да уточня, че живея в покрайнините на града, имаме 10 декара двор и мравките са навсякъде! В първите години се борехме с цели армии, с различни размери. Откакто открихме това нещо, нямаме проблем. Този метод е най-добре работещ. Важното е да не се убиват мравките, защото се къса "веригата".

За комарите - стой си вкъщи, аз така си решавам проблема.

# 415
  • София
  • Мнения: 2 952
Ако смяташ че извадка от пеъ слип е спорнен факт....явно имаш проблеми и с разбирането.

...... преписва собствените си чувства
Ако искаш напиши още един, още по-ясен пост и някой може да те разбере. На мен не ми е възможно  Simple Smile, отивам да питам как се прЕписват чувства, че и това не ми е ясно  Embarassed

# 416
  • София
  • Мнения: 44 345
Моля ви върнете се на темата. Споделете например на кои марки препарати за гонене на мравки и комари робувате?  Това не е майтап, а зов за помощ. Crazy

Мравките трябва да им хванеш пътечките - пръскаш с райд по тях и готово.
От комарите пълно спасение няма Simple Smile

# 417
  • софия
  • Мнения: 2 543
  Държа черната, бялата техника и часовника ми да са маркови. Парцалките не. Просто трябва да са качествени.

# 418
  • Мнения: 22 036
Как преценяваш, че нещо е качествено? На мен ми е трудно. А аз пък въобще не се водя по марки. (Това тук) с много ограничен пазар. Имам попадения за по 10 долара, но не бих казала, че са качествени. Последно от италия си си закупих разни неща на стефанел и макс мара, всичките бяха от естествени материи. Тук, рядко намирам такива на поносими цени.

# 419
  • софия
  • Мнения: 2 543
Преценява качеството по здравината на конците, трайния цвят , здравия цип, издръжливата подметка,невмеристващата се стелка се и хиляди такива детайли. Харесвам си нещо и си го търся. Като го развалят, минавам на друго.Може да се произвежда в гараж  - щом ме кефи си го ползвам.

Общи условия

Активация на акаунт