True Detective - Тема 2

  • 50 228
  • 677
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 27 339
Според моето скромно мнение епизод 3 беше най-доброто от този сезона досега.
От първата до последната минута ми държеше вниманието и бих похвалил всички, от-до.
Да, прекаляват със свръхественото (въпреки че по принцип ми е любим жанр), защото в ИД няма място за тези неща, но продължават да вярвам, че всичко това ще се окаже една червена херинга. Просто местните жители и по-точното коренното население на Аляска са пропити с почит към свръхестественото и като добавим отровената от мината вода и тежките лични драми на героите ни и ето готов коктейл от гадорийки.
Харесва ми, че се акцентира все повече в Холивуд над проблемите с коренното население на Америка или истинските американци, защото това което се е случило с афроамериканците е детска приказка в сравнение с тяхната драма... Също така ми харесва и че се акцентира над опазването на околната страна, но засега и двете неща са умерено поднесени и не прекаляват, нито пречат на сюжета. Умело се разгръщат и със сигурност ще се свържат пряко или косвено частта с убийствата.

# 616
  • Мнения: 2 787
Така, моята хипотеза е, че Наваро е убиецът на учените, за да отмъсти за Ани К.
Тя е тази с най-много “видения”, портокалът, детето на Денвърс, мечката с едно око,Лунд преди да умре. Защо ще й “казва, че майката я чака”, значи е извършила нещо ужасно, престъпление (това пак е в главата на Наваро). Най-вероятно е убила  и онази бяла отрепка Уилър, реално е извършила нещо справедливо, онзи е бил за електрическия стол. Онзи Тагарек й каза, че си е забравила името, най-вероятно в следствие на травмите от Афганистан или където е била. Тъжна история. Дали в следствие на психичните проблеми на майката или от самата травма, тя е решила да въдворява справедливост.
В името на справедливостта хората вършат и престъпления. Странно е тези учени би трябвало да са познавали убиеца си и да са го пуснали.

Последна редакция: вт, 30 яну 2024, 21:51 от помбер

# 617
  • Другата България
  • Мнения: 37 740
Това е много добра хипотеза.
Браво.
Звучи достоверно, точно в стила на сериала.
Да видим дали ще излезеш права.

# 618
  • Мнения: 8 311
Звучи, но ... Наваро разказа, че майка ѝ така и не и е казала племенното ѝ име (не го е забравила).  Освен това, смисълът на "майка ти те чака" за мен означава, че ще умре, вероятно накрая.

# 619
  • addicted
  • Мнения: 1 084
Аз останах с впечатлението, че свързаха Ани К с учените дни след като бяха намерени, Наваро включително и в последния епизод обвиняваше хора от мината за смъртта ѝ. Ако теорията е вярна, какво - подозирала е учените подсъзнателно ли, или го е крила?
Сама по себе си теорията ми харесва обаче, имам време и ще изгледам трите излезли епизода пак специално следейки нейното поведение. Simple Smile

# 620
  • Berlin
  • Мнения: 11 321
Аз не го гледам, че нямам къде, но ми излязоха коментарите за намек за връзка с първо сезон. Татуировката и май майката на Ръсти е в Аляска.🤔 Интересно защо са решили да ги вържат и дали ще има връзки с другите сезони?

# 621
  • Мнения: 238
Твърди се, че мъртвият Травис е бащата на Ръсти, както и че четвъртият сезон ще бъде своеобразно продължение на първия, пък ще видим дали действително ще се окаже така - връзката ще бъде пряка и ще рефлектира върху развитието на сюжета:
https://www.google.com/amp/s/www.forbes.com/sites/paultassi/2024 … ive-season-1/amp/

https://www.inverse.com/entertainment/true-detective-season-4-spiral-yellow-king

# 622
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 585
Интересно защо са решили да ги вържат и дали ще има връзки с другите сезони?
Защото сезонът е доста слаб и се опитват да създадат допълнителен интерес сред старите фенове.

# 623
  • София
  • Мнения: 2 418
Според мен сезон 1 беше най-добър и сега искат да се доближат до него 😉.
Допада ми досега - малко мистерия, суеверия. Дългата полярна нощ също помага за мрачно и подтиснато настроение и на персонажите, и на зрителите 😉. Аз съм “нощна птица”, но не бих могла да живея на такова място…
А учените? Не са местни, дошли са от корено различни места и живеят години усамотено, не контактуват с местните… Не само ще изперкат, но се учудвам, че не е имало проблеми досега 🤔.

# 624
  • Мнения: 3 107
Колеги, там където гледах, нещо се прецака, къде гледате извън Европа?

# 625
  • Мнения: 2 787
Мисля, че само платформата на HBO е вариант за гледане на сериала.
Иначе видях името на датски актьор, който ще се появи в еп. 4, нов герой.
Обаче другото по-странно, помните ли Блеър, жената с нараненото око от фабриката за раци, та тя ще се появи в последния епизод също, въпросът е защо?!
А също, Ани К и Реймънд Кларк са крили връзката си защото може би той има семейство?!  Но нали пък с никого не се виждат учените от базата.
Оливър Тагак пък нали беше maintenance engineer според фризьорката, а Питър не можа да му намери акт за раждане и диплома, какъв е тоя инж без диплома!?

Последна редакция: нд, 04 фев 2024, 10:51 от помбер

# 626
  • Мнения: 8 311
Не мисля, че учените не са излизали от базата, вероятно и до града са ходили. А относно Тагак - местните нали имат по 2 имена, племенно и светско. Кой знае с кое е бил и дали въобще е бил инженер.

# 627
  • Sofia
  • Мнения: 271
Колеги, там където гледах, нещо се прецака, къде гледате извън Европа?

Аз гледам през приложението Stremio. Не мога да дам съвети относно инсталирането, но в сайта им си пише как и какво

# 628
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 585
Колеги, там където гледах, нещо се прецака, къде гледате извън Европа?
Сложи си кабелна.

# 629
  • Мнения: 2 787
Нещо не ми хареса епизода, бавно се движи и в последните 10 мин -същественото. На всичко отгоре другата неделя има Супербол в Щатите и няма да има епизод.
Предполагам ще форсират в 5 рязко. Все повече клоня, че Наваро не е това, което е, но мъгла като цяло. Има нещо тъмно и в този Питър, един такъв добричък, но може да се окаже скрита лимонка.

Общи условия

Активация на акаунт