Проблеми с изплащането на болнични листове от НОИ-5

  • 120 822
  • 766
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9
Да за здравните осигуровки имах предвид . А под "ще си плащаш всичко" какво трябва да разбирам ?  Съжалявам за глупавия въпрос,но не съм наясно с тези неща  Sad

# 31
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Ще плащаш като здравно неосигурен пациент и според мен ще ти е доста по-изгодно да си платиш старите здравни осигуровки и да си възстановиш правата.Това естествено е мое мнение.
В различните здравни заведения има ценоразписи - виж в нета колко са големи разликите за прегледи, престои и т.н. за неосигурените здравно пациенти.

# 32
  • Мнения: 9
Да това ми е ясно,че е по-добре да ги платя. При първа възможност ще го направя разбира се ,но в момента нямам възможност. Благодаря много за отговорите Simple Smile

# 33
  • Мнения: 15
Здравейте знам че не е по темата но да питам това e първата ми година в майчинство последния ми болничен истече на 21.12.14 документите ми за майчинство са подадени на 19.12.14 въпроса ми е кога да очаквам първото си майчиство ?

# 34
  • Мнения: 2 200
Здравейте знам че не е по темата но да питам това e първата ми година в майчинство последния ми болничен истече на 21.12.14 документите ми за майчинство са подадени на 19.12.14 къде? - в НОИ или на осигурителя въпроса ми е кога да очаквам първото си майчиство ?
Ако на 19.12.2014 г. са подадени на осигурителя срока за представяне в НОИ е 15.01.2015 г. и след това 15 раб. дни.

# 35
  • Мнения: X
Имам болничен от 8 до 13 дек. 2014 включително.
Представен е в НОИ на 22.12, проверих, имам ПИК.
Досега този болничен не е обработен, а 15 те работни дни за плащане изтичат днес.
Не съм включена във ведомостта от вчера със сигурност.
Всичко, представено от работодателя ми е наред, проверих.
Има ли и други със забавени плащания като мен?
Някаква информация на какво може да се дължи това?



# 36
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Имам болничен от 8 до 13 дек. 2014 включително.
Представен е в НОИ на 22.12, проверих, имам ПИК.
Досега този болничен не е обработен, а 15 те работни дни за плащане изтичат днес.
Не съм включена във ведомостта от вчера със сигурност.
Всичко, представено от работодателя ми е наред, проверих.
Има ли и други със забавени плащания като мен?
Някаква информация на какво може да се дължи това?


Защо не пуснеш мейл до НОИ, като посочиш три имена и ЕГН, за да получиш информация за ситуацията?

# 37
  • Мнения: 2 200
Имам болничен от 8 до 13 дек. 2014 включително.
Представен е в НОИ на 22.12, проверих, имам ПИК.
Досега този болничен не е обработен, а 15 те работни дни за плащане изтичат днес.
Не съм включена във ведомостта от вчера със сигурност.
Всичко, представено от работодателя ми е наред, проверих.
Има ли и други със забавени плащания като мен?
Някаква информация на какво може да се дължи това?
В друга тема във форума някой беше писал, че в НОИ София има забавяне на документите.

# 38
  • Мнения: X
Имам болничен от 8 до 13 дек. 2014 включително.
Представен е в НОИ на 22.12, проверих, имам ПИК.
Досега този болничен не е обработен, а 15 те работни дни за плащане изтичат днес.
Не съм включена във ведомостта от вчера със сигурност.
Всичко, представено от работодателя ми е наред, проверих.
Има ли и други със забавени плащания като мен?
Някаква информация на какво може да се дължи това?
В друга тема във форума някой беше писал, че в НОИ София има забавяне на документите.

Да, има забавяне, едва днес ме отразиха във ведомостта, утре ще имам парите.

# 39
  • Видин
  • Мнения: 288
Здравейте,

Днес ми бе издаден болничен с грешна фамилия. По лична карта съм с фамилията на съпруга си, а в болничния е вписана старата фамилия. Дали ще има някакъв проблем?
Опитаха се ръчно да коригират и да впишат вярната, но просто не им позволява системата.

# 40
  • Мнения: 23
Здравейте и от мен.Въпросът ми е следния. В болничен съм от 05.01.Към днешна дата още няма информация в НОИ за него.Нормално ли е или аз много бързам? newsm78

# 41
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Здравейте и от мен.Въпросът ми е следния. В болничен съм от 05.01.Към днешна дата още няма информация в НОИ за него.Нормално ли е или аз много бързам? newsm78


Да, бързаш. Работодателят е длъжен да подаде данни за него до 15.02.2015 г.

# 42
  • Мнения: 23
А работодателят не отпадна ли като фактор след 01.01.2015?  Wink

# 43
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
А работодателят не отпадна ли като фактор след 01.01.2015?  Wink

Тц  Mr. Green Положението си е същото, само 'дето много приказваха по темата по телевизията и заблудиха хората.

# 44
  • Мнения: 23
Ха.Ясно. Мерси за информацията  Peace

Общи условия

Активация на акаунт