Информация за новата МБАЛ Надежда (на д-р Стаменов)-6

  • 93 331
  • 783
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 118
Благодаря ти много за бързия отговор, Мимози! bouquet

# 346
  • Мнения: 1 174
Имат ли онлайн запазване на часове?

# 347
  • София
  • Мнения: 2 130
Имат ли онлайн запазване на часове?

не , само на телефона можеш

# 348
  • Мнения: 160
Имат он лайн запазване само за първичен преглед при АРТ специалистите, за останалите лекари - по телефона или на място.

# 349
  • Мнения: 766
А някой знае ли какво включва сумата от 1950лв. за секцио в клиниката?
Дали някой е взимал фактура за това? Как е описана?

# 350
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 744
А някой знае ли какво включва сумата от 1950лв. за секцио в клиниката?
Дали някой е взимал фактура за това? Как е описана?

Аз бях нормално, но сигурно е сходно, беше нещо от типа:

900 лв избор на екип (нищо, че нямаме, така се води)
300 лв неонатални грижи
300 лв подобрени условия

и другите 400 не мога да се сетя за какво бяха, но може да питаш на каса

# 351
  • Мнения: 766
Благодаря Пипи, и това ми е достатъчно. За повече подробности ще питам на място, но исках да се ориентирам.
Хубави празници!

# 352
  • София
  • Мнения: 336
А някой знае ли какво включва сумата от 1950лв. за секцио в клиниката?
Дали някой е взимал фактура за това? Как е описана?

Аз бях нормално, но сигурно е сходно, беше нещо от типа:

900 лв избор на екип (нищо, че нямаме, така се води)
300 лв неонатални грижи
300 лв подобрени условия

и другите 400 не мога да се сетя за какво бяха, но може да питаш на каса

Дали останалите пари не са били за упойка? Защото на мен фонда това ми иска във фактурата...

# 353
  • Мнения: 766
Да, на мен също ми казаха, че трябва да пише упойка, но изрично епидурална.
Ами ако съм със спинална? Не разбрах много, ще разпитам.  newsm78


Весела Коледа на всички!  santa2

# 354
  • сф
  • Мнения: 394
здравейте, имам въпрос Simple Smile

през пролетта ми предстои раждане. имам едно секцио преди 2 г.
ориентирала съм се към болница надежда, но засега не и към конкретен лекар. бихте ли ми помогнали да открия там лекар, който да е настроен положително към активно естествено раждане въпреки секциото?

благодаря предварително!   bouquet

# 355
  • Мнения: 1 174
Здравейте,
Успях, след многобройни обаждания и най-накрая лично отидох на крака,  да си запазя час при д-р Ослеков, Някой, може ли да ми даде мнение за него. 31-ви Януари ми е термина. Следя се в друга клиника, но в Надежда искам да родя заради финансовите условия. Някой друг правил ли е това ? Мислите ли , че трябва да се прехвърля по-рано, честно казано моето лично желание е да си гледам бебето до края в другата клиника, но ми казаха в Надежда, че било хубаво и техен д-р да ме прегледа, та затова записах час., между другото това се оказа предизвикателство.

# 356
  • Мнения: 1 209
Bibs, аз се следях при др. Арабаджикова и тя беше съгласна да пробваме естествено след секцио, но при мен разликата е 8 години. За съжаление не успях и пак се наложи да ме режат.

# 357
  • сф
  • Мнения: 394
sisku, ако не е твърде нахално от моя страна и неуместно да пишете тук за това, бихте ли споделили дали въпросната д-р арабаджикова е направила според вас всичко необходимо да родите по естествен начин? и пак ако може, какво се обърка, та се наложи второ секцио?

# 358
  • Мнения: 1 209
Bibs, няма проблем.
Значи аз първо преносвах 4-то ден. Самото раждане тръгна с безболезнени, чести, но кратки контракции. Имах час за тонове, където се засякоха контракциите. След това докторката ме прегледа и установи, че имам 3 см разкритие и се разбрахме да се чуем при три условия: ако ми зачестят като времетраене и продължителност поне 30-40сек. контракциите, изтекат ми водите или получа кървене. Тръгнахме си и след около час ми изтекоха водите. Чух ме се с лекарката и се разбрахме да отивам в болницата, като тя беше предупредила лекаря от дневната смяна и от нощната, че съм за VBAC. Уговорката беше като стана към 6-7см разкритие да дойде и тя. За съжаление, контракците се разредиха А около час им половина след изтичането на водите, след това отново почнаха, но бяха доста болезнени. Това се случва вече около три следобед. Към 8 вечерта не бях мръднала и на сантиметър в разкритието, бебето продължаваше да е високо, а тоновете почнаха да му се влошават. Чух ме се и се разбрахме ако до 10ч вечерта няма промяна да пристъпим към секцио. Та така. Установих, че имам доста нисък праг на болка. Иначе бях оставена са се разхождам, да ползвам топката и изобщо да заемам каквито си искам пози. Съпругът ми беше с мен през цялото време и също много ми помогна, но накрая не ми се рискуваше. Предното ми раждане беше доста подобно, продължило 22часа и накрая пак след влошени тонове на бебето ме оперираха. Реално решението си беше изцяло мое.
По принцип и др. Арабаджикова и др. Генадиева, която беше нощна смяна ми бяха обяснили, че не могат да ми слагат окситицин, за да подпомогнем раждането. За упойка на 3-та см пък изобщо не можеше да се говори.
Ако искаш да питаш нещо няма проблем са ти отговоря стига да мога.
П.П. От самото секцио съм супер доволна и се възстанових супер бързо. Направиха го др. Арабаджикова и др. Генадиева.

# 359
  • Мнения: 63
Когато постъпихте за раждане , багажа ви за болницата със списъка на болницата ли беше съобразен. За бебето освен комплект за изписване , какво още трябва да се вземе ( трябват ли и дрешки за престоят му там) ?

Общи условия

Активация на акаунт