Да дарим коса?

  • 97 291
  • 352
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 225
Здравейте мили дами. Косата ми е много гъста  дълга , и затова съм решила другия месец да я подстрижа и даря.
Косата ми не е нито боядисвана нито химически третирана.
Въпроса ми е дали цъфтежите са проблем или предварително трябва да са изчистени?

# 286
  • София
  • Мнения: 2 722
И аз питах това, но ми отговориха, че цъфтежите не пречат

# 287
  • Мнения: 1 225
И аз питах това, но ми отговориха, че цъфтежите не пречат
Благодаря!

# 288
  • Мнения: 1 602
Два пъти дарявах-първия път на Магама, втория на Дарахелп. Изиска се поне 25 см. За перука поне 3-4 дарения.

# 289
  • Германия
  • Мнения: 29
Да се включа и аз в темата
Малко ще я изместя, но моята коса расте до 1 положение и повече не. Това са около 20см които мога да отрежа. Как да я 'накарам' да расте. Много ми се иска и на мен да даря!
Скрит текст:
Имах приятелче от детството, беше без коса- много тежко му се отрази в началото, спря да излиза, да общува  Sad За съжаление си отиде след няколко години борба

# 290
  • Мнения: 9 012
Там, където аз дарих, нямат изискване за минимална дължина.

# 291
  • Мнения: 1
Там, където аз дарих, нямат изискване за минимална дължина.
Обикновено не пиша по форумите, но искам да си даря косата. Пускам я единствено с тази цел и съм решил, че до края на годината ще е така. Притеснява ме само фактът, че ще бъде точно на границата (25 см.). Ако може да споделиш къде нямат изискване за минимална дължина, бих бил много благодарен. Simple Smile

# 292
  • Мнения: 9 012
Перукерско ателие Крез.

# 293
  • Пловдив
  • Мнения: 606
Там, където аз дарих, нямат изискване за минимална дължина.
Обикновено не пиша по форумите, но искам да си даря косата. Пускам я единствено с тази цел и съм решил, че до края на годината ще е така. Притеснява ме само фактът, че ще бъде точно на границата (25 см.). Ако може да споделиш къде нямат изискване за минимална дължина, бих бил много благодарен. Simple Smile
В Дара хелп също ще я приемат без проблем. Аз изпратих на дъщеря ми. Най- дълги 32 см. Най-къси 26.27 см. Обдиха ми се изключително доволни и любезни хора. И там за перуки болните плащат само 150 лв. А в Крез си плащат цялата перука....там доколкото четох от тук, няма дарителска акция. В смисъл ти им даряваш косата,но те си я продават на реална цена.

# 294
  • Мнения: X
Плащат само изработката. Поне така ми каза момичето при което отиде косата на синът ми, когато се чухме по телефона.

# 295
  • Пловдив
  • Мнения: 606
Плащат само изработката. Поне така ми каза момичето при което отиде косата на синът ми, когато се чухме по телефона.

Явно не си чела цялата тема. Аз го направих затова го казвам. Крез вземат по 600 лв от болни жени, а Магама и Дара хелп по 100, 150. Дори да е само от изработка, пак е по-скъпо. Върни се на страница 6,7 и 8 и ще прочетеш.

# 296
  • Мнения: 21
Коса отрязана преди 3 години става ли за даряване?

# 297
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 335
става.
става и боядисвана, къдрена, изсветлявана...

# 298
  • Мнения: 15
Здравейте дами, къде в Пловдив има фризьорско студио, работещо съвместно с "Надеждата е красива" / да режат коси за дарения и да дават приз за дарение/ ?

# 299
  • София
  • Мнения: 1 691
Това ми отговориха от Крез на моя въпрос:

Каква е цената, която заплащат онкоболните, за да вземат перука от дарени коси от вас? До колкото разбрах се заплаща труд, каква е цената му?


Перукерско ателие "Крез"
Здравейте.При нас ,се работи за всички жени съа здравословни проблеми :онкология,алопеция,изгаряния, катастрофи ,операции на главата и т.н.
Изработва се ръчно перука -копие на личната изгубена коса. Такава перука на свободния пазар ,струва над 2000 лв.,и е най-скъпата перука в перукерството.
При нас се заплаща само труд 800 лв.или 850 лв.,ако имаме зададен цвят. Останалите 1200 са дарение ,като безплатен килограм рязана коса,нужна за изработката на такава перука.
Време за работа 150-170 часа от трима човека.Това прави около седмица.
За повече информация.0888 311 154
Това е частен семеен бизнес и тази благотворителност се прави ,от хуманни подбуди.При нас са основно жените с алопеция и те знаят цената на този клас перуки ,защото такава перука се носи цял живот от тях.Този клас перуки са с гаранция от 10-20 години по документите им,които ги придружават.Това са перуки за хората ,които ги оценяват.За останалите има перуки и по 100 лв.също много красиви и екологични по японска технология.

Нашата благотворителност се изразява в това,че правим перука за 5 дни ,а не за обичайните 25-30 ! Това е голямо физическо натоварване ,но ние сме готови да го понесем ,щом се налага от ситуацията.Труд при нас се заплаща ,защото никой нормален човек не работи без пари ! Вие също...Косите са безплатни и това се отразява в крайната цена на перуката.
Това,че група приятелки са подарили плат за рокля на своя близка,не означава ,че шивачката трябва да я ушие безплатно.Това е същото. Жената е благодарна на подаденият плат и така роклята и излиза значително по-евтина ,като заплати само труд.
Колегите от Магама имат договор с ЗК , която ги финансира.Ние нямаме държавно финансиране и сме направили,като частна фирма на самоиздръжка, нещата да се случват максимално добре и справедливо за всички.
И те се случват ,което е най-важното !

Без ръцете на перукера ,косата е сноп косми без стойност.Перукера със своят труд прави възможно ,тези косми да се превърнат в перука и да достигнат до крайният потребител.
Майсторите-перукери на Кантара са 5 човека за цяла България.Само трима от тях са на свободният пазар и работят.
Това означава ,че само трима майстори могат да направят професионално ръчна перука от рязана коса ! Всичко останало са спекулации ,за хора които не разбират от нашата професия.
Добре запомнете това : Само 5 човека в цяла България са майсторите на перуки и само 3 - на от тях работят с клиенти .
В Студио Крез-Варна е единият от тях. !
Поздрави

Общи условия

Активация на акаунт