Да дарим коса?

  • 97 155
  • 352
  •   1
Отговори
# 300
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
С една дума от Крез правят бизнес на наш гръб. Все едно да продаваш стока, за която не плащаш нищо на производителя, но пък я продаваш и прибираш печалба от нея . Хората, нуждаещи се от перуки, плащали само труда.  Ами много ясно. Какво повече да плащат като за останалото от студиото не са направили  никакви разходи. Разбирам ,че не могат да работят без пари, но пък тогава не виждам никаква благотворителност от тяхна страна.  Разбирам да бяха намалили от цената на изработката, но в случая хората просто си движат бизнеса,  използвайки за параван благотворителността и печелейки от добрината на хората, които ги снабдяват безплатно със суровини.
Настроена съм негативно срещу Крез отдавна, след като зададох съвсем нормални въпроси, на които ми отговориха троснато "Ако ще дарявате,  дарявайте ". Излезе все едно "Стига си питала, ако ще ни пращаш коса, я пращай ". Ами не я пратих на тях, а на Магама

# 301
  • Мнения: 1
Изчетох всичките страници доста време ми отне, но нека обобщим :
За перука пациентът плаща

"Крез" (Варна)  около 600лв
„ДАРА ХЕЛП“ (София)  около 150лв
"Магама" (София)  около 150лв

Но тук от асоциацията, където Магама са свързани споменават, че деца до 18 години и социално слаби получават БЕЗПЛАТНО перуки!

https://www.hairdonate.org/%D0%B2%D0%BA%D0%BB%D1%8E%D1%87%D0%B8-%D1%81%D0%B5/

Тук пък има статия свързана с "Дара Хелп", но не ми става ясно там дали отново е безплатно за социално слаби и деца до 18 години
 http://darahelp.com/donate/
https://btvnovinite.bg/bulgaria/uchenici-pravjat-blagotvoritelno … obolni-zheni.html



# 302
  • Мнения: 1 217
Здравейте , старателно си "отглеждах" косата лятото и вече е време за подстригване.

Бях се ориентирала към Дара Хелп , но в сайта пише , че даряването на коса при тях е спряно.

# 303
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 434
Ще цитирам по-голяма част от телкста, защото е важно, според мен.
„Кампанията за дарение на коси временно е спряна до изчерпване на
наличните количества. Изключение ще правят само коси с дължина не по-
малка от 40-45см, които ще помогнат за разнообразието от дължини на
изработените от нас перуки за онкоболни пациентки.”

# 304
  • Мнения: 5 038
Здравейте! Търся по какъв начин се дарява коса. Само чрез салон ли става?
По лични причини реших да си пускам дълга коса, за да я даря след това. Колко дълга трябва е отрязаната коса? Не я боядисвам, по принцип е гъста и с плътен косъм, фризьирте казват, че имам много хубава коса. Мисля, че ще е подходяща, но искам да преценя до къде трябва да я пусна, преди да я отрежа?

# 305
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 165
Здравейте! Търся по какъв начин се дарява коса. Само чрез салон ли става?
По лични причини реших да си пускам дълга коса, за да я даря след това. Колко дълга трябва е отрязаната коса? Не я боядисвам, по принцип е гъста и с плътен косъм, фризьирте казват, че имам много хубава коса. Мисля, че ще е подходяща, но искам да преценя до къде трябва да я пусна, преди да я отрежа?


темата не е чак толкова дълга Simple Smile но щом трябва някакъв вид обобщение.
- нямат претенции към дебелина на косъма, цвят, боядисване, цъфтене...
- имат изискване за дължина - мин 25 см, за да може да се обработи от перукера и да се подстриже след това в прическа.
- дара хелп временно са прекратили кампанията (събрал се е доста материал), изключение ще направят за по-дълги коси, за да има разнообразие от дължини на готовите перуки.

детето дари два пъти в Дара Хелп, офиса в ИСУЛ, но сега офисът е закрит Sad третата партида е остригана преди нова година, но ще я закараме в другият им офис когато кампанията бъде открита пак.

# 306
  • Мнения: X
За Пловдив- в салон Allure Beauty Centre, на бул. Марица, отстрани на х-л Марица, подстригват и взимат коса. Над 25 см, без изискване за вид, цвят и състояние. Дават и нещо като грамота, за дарението.

# 307
  • Мнения: 13
Здравейте! Виждам, че много хора се чудят къде  да дарят косата си. Моят съвет е - преди да я изпратите, да звъннете на мястото и да разпитате как стоят нещата да се направи перука за някой ваш познат. Така ще видите какво им е отношението и колко взимат на болните. Според мен е нормално около 200 лв . Изчетох доста коментари и ми се иска да спомена някои неща като човек запознат с тази област. Първото , което е , че държавата дава 100 лв за перука. С тях можете да си купите само изкуствена ,която е 40/50 лв минимум. Такава перука стои много добре само няколко месеца и след това е за боклука. Направо ми се е късало сърцето като видя някоя жена с такава перука. Казвам го, защото имаше мнение , че перукерите извиват ръцете на болните, а реално има голяма разлика между перуките. Аз лично не мога да кажа и че печелят нещо много , защото лично съм виждала как се прави перука и един перукер може да изработи по 3/4 на месец , а има и едни основи , които са по 50тина лева . За това и редовната стойност на ръчните перуки почва от 700/800 лв , от които само 150/200 лв е стойността на косата. С една дума - изработката е около 500 /600лв , но разбирате, че когато хората даряват косите си , перукерите също искат да дадат нещо от себе си и си намалят труда наполовина. Лошото е , че много от тях са нападани , че правят пари на гърба на болните , а всъщност те ако правят такива перуки само не могат да хванат минималната работна заплата, а им изтичат очите от работа

# 308
  • Мнения: 806
Привет! Прочетох,че в Дара Хелп все още е преустановено събирането на коса,с изключение на коси над 40-45 см.
Към днешна дата,къде другаде може да се дари коса,25+см?
Редактирам се:
Обадих се в Магама-минимум 30см.
Също така звъннах в "Надеждата е красива " и там е 30см.
В Allure Beauty Center минимално е 25см,но с жената,с която разговарях каза,че е в отпуска и не може да отговори дали на този етап събират дарения.
Жалко,мислех днес да я режа,имам идеални 25см,но явно ще почакам още.
Още един edit Relaxed
От Крез бяха много любезни. Обясниха,че  наистина няма минимална дължина. Ако е по-късичко например си чака реда за бретон.
Така,че 20-25 см както е в моя случай също ги устройва. 

Последна редакция: ср, 12 юни 2019, 11:23 от Жaбa-Жaбурaнa

# 309
  • Мнения: 8
Аз съм мотивирана от много време да си даря косата, а след като изчетох цялата тема и вашите невероятни постъпки нямам търпение да я даря. За съжаление ще се наложи да изчакам да порастне още, за да мога да я изпратя. Сега има 30 см.

# 310
  • Мнения: 63
Аз също искам да даря косата, но моята е боядисана. Звънях в МАГАМА и казаха, че не приемат боядисана.  Някой знае ли къде мога да я изпратя, но  наистина да се обработи и даде на някой нуждаещ се?

# 311
  • в рaя
  • Мнения: 233
Здравейте!
Косичката на дъщеря ми е доста дълга и решихме за лятото да променим прическата и да дарим косата й.
Някой дарявал ли е тук  https://www.hairdonate.org/ и имате ли впечатления?

# 312
  • София
  • Мнения: 12 257
СТЪПКА 4: Косата трябва да е измита, преди да я отрежете, след това разделена на малки сектори, вързана с ластици и поставена в прозрачен плик с горепосочения формуляр.

Някой може ли да ме ориентира, колко големи са тези малки сектори и с какви ластици трябва да е вързана косата?
Тези, които са дарявали как процедират? Молят фризьор да го направи и я изпращат или някакъв друг вариант?

# 313
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 165
отчет  Blush

началото/подготовката/най-хубавата прическа  Blush



семейството е подкрепа - мама е солидарна  Blush и резултатът



в Дара - ИСУЛ бяха много любезни, благодариха му, дадоха му и сертификат  Blush

...

и така три пъти Simple Smile

# 314
  • Мнения: 453
Здравейте!
Косичката на дъщеря ми е доста дълга и решихме за лятото да променим прическата и да дарим косата й.
Някой дарявал ли е тук  https://www.hairdonate.org/ и имате ли впечатления?

Това е Магама, нагоре в темата е обсъждано, прочете. Аз не бих им дарила коса отново.

Общи условия

Активация на акаунт