Матерна

  • 4 064
  • 130
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 181
На мен ми правеше убийствени киселини. Пиех други витамини + фолиева киселина. Зъболекарите препоръчват и Зимафлуор за профилактика на млечните зъби.

# 106
  • Мнения: 8 505
За.Освен нея пих и фолиева киселина до 3.месец.

# 107
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Матерна не съм пила въобще; само фолиева киселина Peace

# 108
  • Мнения: 5 103
Аз Матерна пия от 3 месец, но като се сета до сега 2 опаковки съм изпила.

# 109
  • Мнения: 517
И в крайна сметка се дават противоречиви отговори и незнам кой да послушам newsm78

# 110
  • София
  • Мнения: 2 901
Еми, Муцка, ти си попитала За или Против и затова трябва да очакваш противоречиви отговори.  Hug

Според мен рядко една бременна може да си набавя пълноценна храна при обикновен начин на живот и трябва да пие витамини. Някакви.

# 111
  • Мнения: 3 929
До 3-я месец пих фолиева киселина, а от 4-я започнах Матерна-та. Казаха ми да пия по 1 опаковка, след което да правя почивка от 2 седмици. За цялата бременност изпих точно 2 опаковки, само изпитвах повече глад, но не мисля, че ми се е отразила зле. Родих 4-килограмово бебе, 54 см, но не мисля, че е от Матерната. Въпрос на организъм. Според мен не бива да се прекалява с нея, така че е твърде възможно да ти действа лошо, така ми каза акушерката. Но смятам,че е излишно да я пиеш в самото начало. Сама прецени по това как се чувстваш. Витамини можеш да си набавиш и по друг начин.

# 112
  • Мнения: 6 164
Много различно я изписват тази Матерна... Зависи си от лекаря. Едни я пият от началото, други от 4ти месец като мен - първите 3 пих фолиева киселина, след като я спрях започнах Матерна с почивки м/у опаковките по 2 седмици. Някои правят по 10 дни почивка, други месец, трети не почиват изобщо...
Първите 3 месеца е важна фолиевата!!! Naughty Матерната не я мисли толкова...

# 113
  • Мнения: 599
Против
, излезе научно съобщение от акушер-гинеколози, че Матерна'та предизвиква преждевременно вкостяване.
Освен това специалистите по хигиена на храненето препоръчват всички витамини и минерали да се набавят по естествен начин - с храната. Изписването на добавки става в специални случаи.

# 114
  • София
  • Мнения: 44 229
Първите три месеца аз пих фолиева киселина. от 4-тия матерна и нямам никакви оплаквания. между др-то на последната консултация карах педи да мери фонтанелата на малчо, че от тукашни мнения се чу че матерната била виновник за бързо затваряне на фонтанелата, е премери я но и каза, че какво съм пила по време на бременжста, няма начение, а само какво пия сега (което е нищо, не пия нито изскуствени витамини нито лекарства).
а когато ми исписаха да пия матерна ме предопредиха че може да иа странични ефекти на гадене и т.н. и казаха ако стане така да не пия и че ще минем към др вариант, но при мен нямаш проблем. та консултирай се с този, който ти следи бременоста Simple Smile

# 115
  • Мнения: 3 760
По-добре я спри. Информацията за нея е противоречива. Пиенето й ми се струва ненужен риск.

# 116
  • София
  • Мнения: 3 452
Според мен не може да ти става лошо от витамини, каквото всъщност представлява Матерната. Но в началото на бременността няма нужда от тях, а и ако повръщаш много, приема на витамини се обезмисля.
Мисля, че от 5-и месец започнах да пия Матерна и по време на кърменето също (2 месеца, след като родих)
Категоричмо МОЖЕ да ти става лошо от Матерната!
Отдавна се смята, че е препарат, остарял в цивилизования свят и води до изкуствено напомпване на плода, допълнително калциране -без да броим страничните ефекти при майката-всичко това можеш да прочетеш в библиотеката.
Според мен, ако нямаш добре балансирано хранене, което не важи само за периода на бременността, витамините няма да те спасят, но ако искаш да допълниш можеш да избереш- има и френски и американски и още няколко вида витамини и минерали за бременни.

# 117
  • Мнения: 630
Привет. на мен витамини ми предписаха от петия месец. Изчетох много за матерната и това, което ме убеди да не я пия беше, че това са синтетични витамини и първоначално са били създадени за жени над 35 годишна възраст, а в последствие са ги наложили като витамини специално за браменни. Дозите в тях са доста завишени. Моят лекар също беше на мнение, че пренатал са по-добрият избор -те са на растителна основа и се усвояват много по-добре и пълноценно от организма. Пия ги от петия месец и съм много доволна. Ако имаш доверие на лекаря си, спазвай предписанията му, ако не прочети -има много неща изписани за матерната. Желая ти лека бременност и здраво бебе.

# 118
  • varna
  • Мнения: 404
po princip Maternata se zapo4va sled 5-ia mesec!predi tova moje6 da si pie6 folievata kiselina!

# 119
  • Мнения: 5 140
Матерна изобщо не съм пила, пиех само фолиева к-на първите три месеца от бременността. От Матерната ми се гадеше и не ми понасяше добре, пробвах я докато лежах за задържане.

Общи условия

Активация на акаунт