Матерна

  • 4 070
  • 130
  •   1
Отговори
# 90
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз за пръв път чух за Матерна от тук, въобще не съм пила.Пиех само фолиева киселина и желязо през цялата бременност Peace

# 91
  • София
  • Мнения: 2 901
Пусни търсачката, ако искаш да проследиш много дискусии за Матерна.

Лично аз (първо за първи път давам съвет за търсачка  Embarassed) съм за Матерна. Това са витамини, създадени специално за бременната жена и кърмачката. Пиех ги през цялата бременност и се чувствах дабре. не знам как бих се чувствала без да ги пия, защото тогава си ги пиех съвсем редовно. Това чбеше единственото нещо, което един също много некадърен лекар ми предписа, след като ми съобщи че съм бременна, и то доста сред като го притиснах с всякакви въпроси за бъдещия ми режим.

След като родих, на втория месец започнах да чувствам силни болки в ставите при глезените и костите от глезена към пръстите на краката. При един също много нехаен лекар ходих, защото си мислех, че имам някакви проблеми с костите заради кърменето и единственото, което помня от смисления ни разговор беше въпросът му дали пия витамини и аз му казах, че напоследък не пия, защото ъкъла ми е все другаде и забравям. По негов съвет започнах пак да ги пия (носех си ги в джоба, за да не ги забравям сутрин) и до седмица проблемът ми отшумя, а здравата се бях наплашила да не се строша някоя сутрин при ставане. Идеята ми е, че те са създадени наистина за бременни и кърмачки и цялото това млекопроизводство, на което ми беше изложен организма, явно си казваше думата. Сега си ги нося в чантата и затова и тлкова рядко ги пия - пуста старост, не се сещам!

Ще прочетеш разни неща за Матерната, някои от които доста ме учудваха - майки, които казваха, че заради Матерната са напълняли страшно много и не можеха да отслабнат (ми аз и сестрата на мъжа ми пиехме - тя няма грам проблем с теглото, а аз имам още 3 кила до добременния ми период да свалям), че костите на бебето ставали много твърди и черепът му не можел така да реагира на тесния родилен канал и тазови кости на майката и да се свие подобаващо, че били с големи глави децата - пйълни глупости според мен, защото моето и на сетрата-ала-бала са ни с нормални глави децата. Вярно - със секцио сме и двете - тя заради очите и седалищно бебе, аз заради ред други неща (понеже виждам, че са се включили мами с подобни виждания - ще ги изброя - преносване, високо прилежание на плода, без родова дейност и при системата, лошо влияние на пулса на бебето от системата, астма, поради което не биваше да ми слагат вагинална таблетка, едро бебе по смисъла на 3.800 кг.), според мен - несвързани с костите и черепа на детето.

Пожелавам ти лека бременност. Не забравяй обаче, че витамините са една добавка към храната и не можеш с тях да компенсираш неправилно хранене. А ако храната ти е балансирана добре (нещо, което аз с моя начин на живот не можех да си позволя), можеш да си набавяш тези витамини и от нея.

# 92
  • Мнения: 213
Не съм вземала Матерна!В началото на бременността ми ставаше постоянно лошо и повръщах,затова реших да не се мъча допълнително с пиенето на лекарства.

# 93
  • София
  • Мнения: 2 271
Според мен не може да ти става лошо от витамини, каквото всъщност представлява Матерната. Но в началото на бременността няма нужда от тях, а и ако повръщаш много, приема на витамини се обезмисля.
Мисля, че от 5-и месец започнах да пия Матерна и по време на кърменето също (2 месеца, след като родих)

# 94
  • София
  • Мнения: 679
Матерната започнах след 12 седмица дотогава само фолиева киселина. Как ми се повръща от витамините нямам думи. Сега при втората бременост лекарката каза, че след като съм кърмила до сега да почвам да пия след навършване на 8г.с.

# 95
  • Мнения: 1 544
Аз съм против матерната според мен от нея много искуствено наедрява и плода и майката качва излишно. Да не говориме колко необмислено са направени ,та те са големи колкото малкия ми пръст  #Crazy При първата бременност ми го бяха предписали и първото възможно хапче което се опитах да глътна ми застана настрани в гърлото и в крайна сметка резултата беше че повърнах за пръв и последен път през бременноста и съответно и хапчето беше първо и последно.  Crossing Arms

# 96
  • Мнения: 1 427

Метерната вече не се препоръчва много ,защото оголемява плода излишно и много често се налага секцио+ това от нея се втвърдявали по-бързо костите на главата на бебето,което не е добре!

Йоана се роди  2850г.Пих Матерна почти до края.

# 97
  • Мнения: 3 089
напомням, че питанката е ЗА или ПРОТИВ!
аз съм ЗА - от 4-я месец започнах, и противно на всички описния (включително и тези на самото лекарство) стомахът ми се регулира Simple Smile имах проблем единствено с преглъщането на хапа. а, забравих да кажа, че се храних не толкова здравословно, така че със сигурност съм имала нужда от някакви витамини.
ако все пак имаш съмнения дали трябва да пиеш и дали точно матерна, то питай твоя аг с какво би ги сменил. моя колежка пиеше някакви от типа разтворими, защото твърдеше, че матерната я запичат и й става лошо. аз таквиз проблеми не съм имала обаче.
леко бременеене и чбм!

# 98
  • Мнения: 1 014
Аз съм ЗА! Започнах да я приемам от 5-ия месец, по препоръка на лекаря.

# 99
  • Мнения: 532
Аз съм пила Матерна след 3- 4 месец.Много бях доволна от тях.Аз качих 10 тина килограма за цялата бременност , а беба се роди 3.200 кг.Родих нормално.Не мисля , че е възможно от витамини да расте прекомерно плодът ( естествено ако не се предозират много ).Пиех ги и докато кърмех.Всеки решава сам за себе си какви витамини да приема.Сега поне има избор ум да ти зайде Grinning

# 100
  • Мнения: 109
За - ако лекарят ти предцени, че се налага да приемаш.
Аз не пия матерна, но продължавам с Фолиевата киселина, а от началото на 3 м. започнах и Зимафлуор.
По лекарско предписание имам  две опаковки Малтофер Фол, заради ниският ми хемоглобин.

# 101
  • Мнения: 3 777
Против, всички лекари при които ходих бяха против, а са известни лекари.
Казаха да ям повече плодове и да не се тъпча излишно.

# 102
  • Мнения: 1 425
Когато бях бременна с дъщеря ми пих Матерна само 1 месец и спрях, защото много ми отваряше апетита. Набавях си витамините от пресни плодове и зеленчуци. Сега също не пия Матерна, но пия фолиева киселина и Магнерич.

# 103
  • Мнения: 3 042
Аз и през двете си бременности съм пила Матерна, но след 3м. Освен това с търсачката ще намериш много информация за Матерната.

Последна редакция: ср, 01 мар 2006, 17:28 от Аурелия

# 104
  • Мнения: 8 242
Против твърдо  Naughty
Не съм пила досега, няма и да пия..

Общи условия

Активация на акаунт