Матерна

  • 4 069
  • 130
  •   1
Отговори
# 75
ЗДРАВЕИ,                                                                                                                          ФОЛИЕВАТА КИСЕЛИНА СЕ ПИЕ ДО 3 МЕСЕЦ И ПОСЛЕ ЗАПО4ВА МАТЕРНАТА МОЖЕ ДА Я ПИЕ6 ДО КРАЯ НА БРЕМЕНОСТА НО НЕ И ФОЛИЕВАТА.  bouquet               

# 76
  • Sofia
  • Мнения: 70
Аз пиех фолиева киселина докъм 4 месец. Матерна опитах да пия, но от нея ми ставаше лошо - пиех я през ден-два докато свърши опаковката и не повторих.

# 77
  • Мнения: 3 478
При мен се пие от самото начало до края, не се комбинира с фолиевата, защото в Матернат има достатъчно от нея. Спокойно можеш да взимаш други подобни витамини, ако Матерна те притеснява, но мое мнение е че е хубаво да ги взимаш.

# 78
  • Мнения: 2 271
Аз правих 2 курса от по 20дни с Матерната-1 в началото и 1 в края на бременността.М/у този период пих 1м Витарал-по-леки вит. и не се получава дразнене на стомаха.

# 79
  • Мнения: 388
Аз до 12 г.с. пиех фолиева киселина,а след това Топ левюр(френски витамини,подходящи за бременни),но не всички лекари още ги познават и затова не са често изписвани.В момента пия само тях.С предната бремнност пиех и Матерна и след нея Пренатал,качих 30 кг.,а бебето тежеше 3.150кг.,може да не е от витамините това качване на килограмите,но апетитът ми беше доста засилен,сега не е така-ям си нормално и не съм качила много,но все пак е рано още да се каже.

# 80
  • Мнения: 2 849
До 12 седмица пих фолиева киселина ,след това за цялата бременност 2 опаковки матерна .Бебчо си расте в нормите .Успех ,каквито и да решиш .

# 81
  • Мнения: 36 127
Пренатал ?? За бременни и кърмачки ли е? newsm78

да, пия го и докато кърмя!



http://www.jamiesonvitamins.com/product_item.asp?id=157

Последна редакция: нд, 26 фев 2006, 23:57 от bubanka

# 82
  • Мнения: 887
По принцип ако си решила да пиеш Матерна в нея има фолиева киселина,на мен обаче докторът ми каза,че не я препоръчват,защото плацентата започвала по-рано да изтънява или нещо подобно.По-важно е да пиеш фолиева киселина. Grinning

# 83
  Изобщо не съм пила витамини,но и по-голяма част от бременноста ми мина през лятото.А и като си спомня предния път от Матерната как  ми миришеше урината на вит.В ми се гади предварително,нищо че е необходимост(лекарството  Laughing)

# 84
  • Мнения: 109
Aз пия матерна и не виждам причини да не се пие. Това е комплекс от витамини който по никакъв начин не биха могли да са вредни(освен ако има непоносимаст). На мен ми я препоръчаха след 4месец-дотогава бях на фолиева кис. Тя не е задължителна! Аз я проучих доста внимателно преди да започна да я пия-консултирала съм се с доктоди , фармацефти и т.н.Все пак пак това е продукт специално разработен за бременни-не мисля,че е вредна и от нея не се пълнее(лични наблюдения) ukliam1 #Milti

# 85
  • Мнения: 287
Пиех и Матерна и Фолиева почти през цялото време заедно.

# 86
  • Мнения: 517
Здравейте, момичета. За или против Матерна сте в ранна бременност? Някои ми казват, че матерна се пие толкова рано. Възможно е да ми е лошо точно от матерната.. Вие какво смятате? Да прекъсна ли вземането на това лекарство? Попаднах на некадърен лекар и чак април месец ще мога да го сменя. Тогава ще ми даде личната лекарка направление, за да отида при друг. До тогава трябва да ходя при този, който се смята, че е най-добрия, а всъщност всички казват, че не става. Та кажете за Матерната:))

# 87
  • Мнения: 1 427
Първите три месеца аз пих фолиева киселина.След 4м. започнах с Матерна.Но това се преценява все пак от компетентно лице Peace

# 88
  • Мнения: 2 663
Ами ,мила според мен е много вероятно да ти става лошо от нея или да повръщаш!Аз не пиех матерна в началото,ами едни френски витамини пак за бременни.
В последствие спрях всички видове витамини на хапчета-ядях много зеленчуци и плодове,което мисля е най-добрия вариант!!!
Метерната вече не се препоръчва много ,защото оголемява плода излишно и много често се налага секцио+ това от нея се втвърдявали по-бързо костите на главата на бебето,което не е добре!

# 89
  • Мнения: 517
Явно наистина е добре да спра матерната..пия и фолиева киселина, което е достатъчно май.

Общи условия

Активация на акаунт