Матерна

  • 4 057
  • 130
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 344
През цялата си бременност не съм изпила нито едно хапче. Най-важно е спокойствието. Доверявай се на гинеколога си!

# 16
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Пила съм Матерна почти през цялата си бременност - добре се чувствах.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 576
За Матерна от моята гинеколожка знам, че се втвърдявали по-бързо костите на галвата на бебето, което никак не е желателно. Последния месец от бременността я пиех през ден. Иначе има витамини Мултитапс, които имат същите компоненти в себе си като Матерна, но в по-малки количества.
Иначе докато кърмех пиех само Матерна.

# 18
  • Мнения: 1 341
Аз от мачалото на бременността пия само фолиева к-на,и ще я пия да края.Найстина много лекари отричат Матерната,но най - добре е да се вслушаш в съветите на лекаря си.Лека бременност и много усмивки   bouquet

# 19
  • Мнения: 280
          Фолиевата киселина я пиех до третия месец, а от пети започнах с Матерна , но я пиех всеки ден по половин хапче. Карам зимна бременност и не съм сигурна че зимата можем да си доставим необходимите витамини само от цитрусови плодове.

# 20
  • Мнения: 1 014
Пиех Матерна, като почивах по 10-15 дена след като свърша опоковката. Нито ми се гадеше (само някой път, когато не съм яла), нито качих много - 12 кг за цялата бременност. Противно на прогнозите, че от матерната бебетата се раждат с малка фонтанела, бебчо се роди с нормална, дори малко по-голяма. Сега сезона е такъв, че няма от къде да си набавиш витамини, в парниковите зеленчуци има всичко друго, но не и витамини. През лятото може да я спреш и да наблегнеш на плодове и зеленчуци.
Аз продължавам с Матерната, защото кърмя (макар, че сега понякога забравям и не пия толкова редовно)

# 21
  • Мнения: 75
здр.и аз пиех метерна от 3 месец,защото не можех да кача кг.но ми действаше много добре.продължих да я пия и след като родих и ми действаше добре за кърменето.беше почнала да ми спира кармата,но като  продължих да я пия пак се засили и досега още кърмя(виждаш лентичката),но вече спрях матерната.иначе много добре ми действаше.успешно дебелееене и раждане Laughing

Последна редакция: нд, 26 фев 2006, 17:46 от Аурелия

# 22
  • Мнения: 505
Пих и Матерна и фолиева киселина едновременно през 8 месец и не пречи, освен ако нямаш някакви алергии към дадена съставка, но едва ли. Незнам защо са ти казали да не пиеш newsm78. Аз имах лека анемия и освен тези неща пиех и много други но те само помагат на мен и бебо ,а не вредят така че не виждам защо да не пиеш щом искаш. Wink

# 23
  • Мнения: 5 391
До 13 г. седмица пиех фолиева к-на, матерна съм изпила само една опаковка за цялата бременност.

# 24
  • София
  • Мнения: 5 758
И аз пиех фолиева к-на до скоро и сега д-ра каза да взимам Матерна. Понеже съм чувала противоречиви мнения, доста се чудих, но я взех с идеята да не я пия всеки ден. А наистина ли може да ти се повръща повече от нея? Защото аз откакто я взех съм така и си мислех, че вървя наопаки - преди не ми се повдигаше, когато е норлмално, а сега.... Rolling Eyes  newsm78

# 25
  • Мнения: 1 555
Аз не съм пила Матернар не сметнах за нужно, а и нещо лекарите не са очаровани от нея и не всякка я понася добре ! нО ти защо се притесняваш за храната цяло лято и пролет ще ядеш пресни плодове и зеленчуци, а там е истината! И не се притеснявай няма да ощетиш бебчето си, ако не му даваш матерна ! Наблягай на плодове, зеленчуци и млечни храни !
Лека бременност   bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 2 671
Аз пиех само фолиева първите 10 седмици, после почнах да редувам на 10 дни с матерна. Сега съм спряла фолиевата от месец и съм само на Матерна през ден.

Изчетох доста неща и се консултирах с двама доктори - и двамата казаха нещо от рода на "пия я, каквото не ти е нужно от съставките й, организмът ти просто го отделя с урината". А зъболекарката ми специално ми се обади да ми изчете една лекция да пия витамини (като си ме знае колко проблеми имам с венците...).

За килограмите - сега съм +6,5, не мисля, че ми е повлияла.

# 27
  • гр.Банкя
  • Мнения: 287
пиех матерна през цялата бременност,без прекъсване,нямах никакви неразположения.

# 28
  • Мнения: 307
Със сина си пих Матерна след третия месец до края на бременността,но това беше преди 9 години. През втората ми бременност докторите не я препоръчаха, защото плодът щял да стане много голям. При мен нямаше разлика и двете бебета бяха с почти еднакво тегло след раждането.                                                                               

# 29
  • Мнения: 577
Пиех само фолиева киселина,а за Матерната знам че не се препоръчва защото бебетата стават много дебели и това води полсе до наднормено тегло newsm78

Общи условия

Активация на акаунт