Юнак или мадама шава във коремчето на МАРТЕНСКАТА мама?! - тема 3

  • 35 918
  • 736
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 999
тия дни съм взела да се чудя дали някои чайове не са противопоказни за бременни, май имаше нещо такова, че аз пия всякакви ама май ментата и магданоза не се препоръчваха много, а пък иначе май малинови листа се пиеха, вие дали сте запознати?

Мента, шипка и джинджифил за ОК  Peace

# 46
  • Мнения: 262
 jjjenq, честити сини гащи  Hug
За чайовете така е, не всички са позволени, аз съм си взела три вида и си ги редувам.Това са:
Липа, шипка (от него може в неограничени количества, но внимавай, води до запек) и лайка с който внимавам и не прекалявам, това пия аз.
Чела съм за листа от малина, че може да се пие също, може да пишеш в гугъл  и ще ти излезе кои са позволени и кои не  Peace

# 47
  • Мнения: 83
Я да се запиша и аз в темата!   bouquet
jjjenq, честито да ти е момченцето.И аз много искам момиченце, но каквото е,ще го обожавам  Heart Eyes ,сигурна съм,че и ти така.
Честито и на другите,които вече знаят и мислят и за име Simple Smile
За съжаление ще ни е тежка зима , с големи кореми и студено време и без греяно винце  Mr. Green
С мъжът ми си правим домашно вино,става страхотно ,а този сезон ще трябва да го пропускам. Зная,че е позволено по чашка винце, но аз не смея.  Предполагам няма нужда бебето и от една чаша.

Днес иначе прещраках нещо и започнах да меря бъдещата детска стая и да мисля как ще разполагам мебелите.в 8:30 сутринта,представете си ме с една ролетка и водя записки  Grinning
Знам,че е рано още, но искам да се подготвяме малко по малко.
Това е от мен.
 Моето си кротува вътре, не го усещам за съжаление.

# 48
  • Мнения: 54


Днес иначе прещраках нещо и започнах да меря бъдещата детска стая и да мисля как ще разполагам мебелите.в 8:30 сутринта,представете си ме с една ролетка и водя записки  Grinning
Знам,че е рано още, но искам да се подготвяме малко по малко.
Това е от мен.
 Моето си кротува вътре, не го усещам за съжаление.

 Joy представих си те  hahaha
НЯма лошо да си направиш проекта, не е рано, аз също малко по-малко трупам идеи и обзавеждам. То си е чудесно време за обзавеждане, после зимата само с винцето и подбора на дрехи ще си останем  Mr. Green

# 49
  • Мнения: 490
наистина зимата ще е тежка с големите кореми, обличане, катове дрехи, връзване на обувки и ботуши, тежкоо... първата бременност я изкарах най-горещото ми лято досега 2012г. ама друго си е-метнеш една рокля широка и си ок, душчета, а сега да се пазим от настинки, да внимаване с къпането, вируси, изобщо според мен е по-лошия вариант зимната бременност, ама каквото такова
иначе относно сините ни гащи - най-смешното е, че абсолютно всички калкулатори за пол ми показват момиче, както и всички възможни бабини методи и изчисления  Grinning вече няма да им вярвам, ама и смятам занапред да не ми се налага да ги търся  Simple Smile

# 50
  • Мнения: 54
jjjenq, ти рожденик ли имаш днес  nbirthday newsm59 Да ти е жив и здрав баткото, да расте весел и щастлив, много да помага с бебе 2  Hug Mr. Green и много да слуша

# 51
  • Мнения: 326
 freia браво на теб за хубавите резултати от амниоцетезата. Честит ти рожденик jjjenq да ти е жив и здрав и много добър и послушен батко  nbirthday.

# 52
  • Мнения: 213
Здравейте момичета,
Чета ви редовно. Аз пак полежах мслко в болница, този път с много силни контракции, които още продължават. Днес ми казаха, че околоплодните води са по-малко и взех, че много се притесних. Имс ли някой, който да е в такава ситуация или някакво инфо, че доста притеснителни неща прочетох, въпреки че гледам да мисля положително, че всичко ще е наред Simple Smile)))

# 53
  • Мнения: 262
jjjenq, да ти е жив и здрав рожденника, да жив,  здрав и весело, безггрижно детство да има  nbirthday
Emma_d, дано нещата бързо се оправят и да е за последно  Praynig
Имам позната която имаше такъв проблем, беше бременна с близнаци и водите на едното бебе бяха намалели, след амниоцинтеза се оказа, че няма проблем, лекарят и каза, че водите имат свойството да се възстановяват, разбира се това се отнася за изтекли малки количества.
Роди си в 9-ти месец и сега са две палави човечета.

Последна редакция: вт, 07 окт 2014, 16:58 от Ice cream

# 54
  • Мнения: 20
Относно билките ще споделя информацията, която имам:

Полезни билки за бременност (отразяват се добре и на майката и на бебето):
- червени малинови листа
-корени от джиндифил
-лайка
-коприва
-мента
-шипка
-черен глог

Билките, к/о трябва да се приемат в умерено к-во са: канела, кимион, лавандула, черен чай, женско биле, мащерка, розмарин, риган, индийско орехче, бял равнец,

ЗАБРАНЕНИ - зарасличе, алое вера ( става въпрос за вътрешно приложение не за мазане ), див пелин, див джоджен, жълт кантарион, маточина, глухарче, черна боровинка,

# 55
  • Мнения: 6 833
Емма, в една друга тема имаше мама с намалели води и тя май пиеше много кокосово мляко. Но това ми е по бегъл спомен, може и да греша. Потърси информация в нета, със сигурност ще има разни съвети  Peace Дано бързо овладеете положението и всичко е наред  Hug

# 56
  • Мнения: 326
Относно кокосовото мляко и аз съм чувала ,че помага за намалели води,както е написала Sweetɣ

# 57
  • Мнения: 490
 Hug благодаря ви от сърце за пожеланията, аз и затова отидох днес да видя пол, че ми е щастлива дата, ама ме зарадваха с още един пич  Grinning

# 58
  • Мнения: 213
Много благодаря за куража и съвета, търсих аз, пак ще продължа Simple Smile))

# 59
  • Мнения: 278
Emma_d мисли позитивно, повече течности и най - вече лежане ...Аз в 10 - 11 седмица прокървих и полежах в болница за 1 седмица ме боцкаха здраво- оказа се отлепване на плацентата и то на голяма площ  на 4д ходих за ранна ФМ - бебчето се развива добре пих лекарства разни за задържане до миналата (16)седмица за сега сме добре ,бебчето подритва вече и продължавам да си лежа гледам да не ходя много само когато се наложи. Аз мисля, че всичко е Божа работа  Praynig моля се всеки ден да стигнем до финала живи и здрави !
Честит да е рожденника мног здраве и безгрижно детство! newsm59 nbirthday

Общи условия

Активация на акаунт