За спонтанните и мисед аборти- моята история и съвет към вас

  • 297 828
  • 1 975
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 411
Аз лично мисля да изчакам поне 4 месеца. Също така искам да си направя и хормонални изследвания след като поне са минали 2 цикъла. На много места четох, че се забременява много по бързо след спонтанен аборт, но според мен е индивидуално newsm78 Някой може ли да сподели личен опит в това отношение?

Личен опит: Първият ми аборт беше май месец, 1 цикъл след аборта юли, втори цикъл август и хоп бременна. За справка преди аборта работихме 7 месеца по въпроса  Simple Smile

# 76
  • Мнения: 291
Деска,
Това е страхотно,че си забременяла толкова барзо. Пожелавам ти лека бременност (ако разбира се вече не си родила).И ние първия път пробвахме близо година. Надявам се, че следващия път всичко ще е наред за всички нас и пожелавам на всички бързо забременяване Hug

# 77
  • Мнения: 300
дескатта, браво на вас, това звучи мого окуражаващо за всички нас  Hug стискам палци да е леко и успешшно бременеенето  Praynig  baby_neutral baby_neutral ние вече минахме препоръчителния един цикъл и този месец (някъде другата седмица) се надявам да видим 2те чертички и този път да е успешно! Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig на доста места прочетох, че след мисед много бързо се забременява, така че дано скоро всички в тази група започнем да заливаме с добри новини, за да се даде кураж, на тези които минават през този ад. отново успешна бременнос, Деската

# 78
  • Мнения: 4 411
Благодаря момичета. Аз в момента не съм бременна. Малката е вече на 3,6 години  Peace Пожелавам на всички такава радост.

# 79
  • Мнения: 300
тези дни съм се заровила в един американски форум и чета ли чета. попаднах на хиляди истории на жени забременели абсолютно безпроблемно веднага след аборт, без да са чакали дори един цикъл. това ми окуражи и сега ми е много по-спокойно. естествено хората по принцип винаги са на 2те крайности - някои твърдят, че след аборт жената е много по-фертилна (ако съществува такова определение), други казват, че е мит. не знам на кои да вярвам, но историите са много окуражаващи, така че късмет момичета и не се предавайте, скоро ще има за всяка от нас  EFP с успешен финал   newsm30

# 80
  • Мнения: 140
И аз вярвам че ще стане от вторият път, но все пак ще си изчакам 3те месеца. Simple Smile  А да попитам друго лекаря ми каза че след първият цикъл можем да подновим сексуалният си живот, но да се пазим. Вие кога започнахте?

# 81
  • София
  • Мнения: 877
Когато се чувстваш готова. Аз кървях (намаляващо) 30 дни, а след това не ми се правеше секс.

# 82
  • Мнения: 291
Аз все още чакам първия ми цикъл. От няколко дни имам болки и леко кафеникаво течение, но нищо повече, и вече малко се притеснявам Sad  Успокоявам се с това, че абортът ми беше късен (в 21 седмица, поради спукване на околоплодния мехур), имах кюертаж и след това кървях около 2 седмици, но все пак...
При вас как беше? Колко време след аборта ви дойде първия цикъл?
А относно сексуалния живот, аз лично нямам никакво желание в момента, така че ще изчакаме Embarassed
Искам още нещо да ви попитам - дали някой от вас е преживявал аборт по същите причини - спукване на околоплодния мехур, като бебето беше без никакви малоформации, нормално по размери за гестационната седмица и живо родено Cry

# 83
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Да, по принцип казват, че изследвания се правят след 2-3 аборта, но на мен не ми се чакаше и рискуваше.
Чела съм, че от инфекциите особено опасни са хламидия, листероза, токсолазмоза. Виж още колко са описани тук:
http://www.puls.bg/health/childbirth/news_14411.html

# 84
  • Мнения: 291
Да, по принцип казват, че изследвания се правят след 2-3 аборта, но на мен не ми се чакаше и рискуваше.
Чела съм, че от инфекциите особено опасни са хламидия, листероза, токсолазмоза. Виж още колко са описани тук:
http://www.puls.bg/health/childbirth/news_14411.html

Благодаря за линка. Повярвай ми. че вече изчетох всички статии за инфекциите..., но нали ми бяха правили микробиология само месец преди това, а освен това нямах никакви оплаквания....Единственото, за което мога да се сетя, че на 17.08 се върнахме от море, а аборта ми беше на 20.09. Не знам дали има връзка, но според мен няма друго обяснение - ако е ж резултат на инфекция, то би трябвало тя да е започнала от морето......

# 85
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Сигурна съм, че си изчела всичко възможно. След моя аборт буквално живеех във форуми, четейки и ровейки статии и мнения на лекари.
Надявам се да откриеш причина и това да ти донесе известно успокоение. И все пак, знаеш ли какво ми каза моят лекар - Понякога просто се случва, наричаме го "медицински инцидент". Така че, не знам, понякога не получаме отговори на всички въпроси, които ни интересуват.

# 86
  • Мнения: 36
daniel80 и аз така загубих близнаците ми ,първо се спука мехура на едното, лекуваха ме с антибиотици и след 10дни от лечението се спука и на другото в 16седм. и ми казаха инфекция ,но аз имах и много висока температура и затова се пристъпи към кюретаж.Втория плод беше нормален и това е някаква инфекция беше заключението.

# 87
  • Мнения: 918
Да, по принцип казват, че изследвания се правят след 2-3 аборта, но на мен не ми се чакаше и рискуваше.
Чела съм, че от инфекциите особено опасни са хламидия, листероза, токсолазмоза. Виж още колко са описани тук:
http://www.puls.bg/health/childbirth/news_14411.html

Благодаря за линка. Повярвай ми. че вече изчетох всички статии за инфекциите..., но нали ми бяха правили микробиология само месец преди това, а освен това нямах никакви оплаквания....Единственото, за което мога да се сетя, че на 17.08 се върнахме от море, а аборта ми беше на 20.09. Не знам дали има връзка, но според мен няма друго обяснение - ако е ж резултат на инфекция, то би трябвало тя да е започнала от морето......
Възможно ли е да си имала контракции?
Аз родих преждевременно, след като ми изтекоха водите в 32-ра седмица. Преди това с по-голямото дете изкарахме неприятна стомашно-чревна инфекция, след която започнах да усещам леко стягане на корема. Изобщо не обънах внимание, но 5-6 дни по-късно водите ми изтекоха. Нито аз, нито бебето имахме инфекция при раждането, та си мисля, че всичко е от контракциите, на които не обърнах достатъчно внимание.

# 88
  • Мнения: 291
Да, по принцип казват, че изследвания се правят след 2-3 аборта, но на мен не ми се чакаше и рискуваше.
Чела съм, че от инфекциите особено опасни са хламидия, листероза, токсолазмоза. Виж още колко са описани тук:
http://www.puls.bg/health/childbirth/news_14411.html

Благодаря за линка. Повярвай ми. че вече изчетох всички статии за инфекциите..., но нали ми бяха правили микробиология само месец преди това, а освен това нямах никакви оплаквания....Единственото, за което мога да се сетя, че на 17.08 се върнахме от море, а аборта ми беше на 20.09. Не знам дали има връзка, но според мен няма друго обяснение - ако е ж резултат на инфекция, то би трябвало тя да е започнала от морето......
Възможно ли е да си имала контракции?
Аз родих преждевременно, след като ми изтекоха водите в 32-ра седмица. Преди това с по-голямото дете изкарахме неприятна стомашно-чревна инфекция, след която започнах да усещам леко стягане на корема. Изобщо не обънах внимание, но 5-6 дни по-късно водите ми изтекоха. Нито аз, нито бебето имахме инфекция при раждането, та си мисля, че всичко е от контракциите, на които не обърнах достатъчно внимание.


Контракциите ми се появиха ден преди спонтанния аборт, а изтичането на околоплодните води е започнало поне 2 седмици преди това и до тогава нямах никакви болки, а само засилено течение. И до ден днешен не мога да си обясня от какво се е получило това спукване на околоплодния мехур. А и нали бях на фетална морфология точно 2 седмици преди аборта. Според мен още там се е видяло леко намаление на водите, но не ми е обърнато внимание.

# 89
  • Мнения: 140
 Hug Прегръщам ви всички, аз малко се разсеях от лошите мисли, защото работех по един проект. При мен минаха вече 30 дена и още не ми е дошло.
Като ви чета така, започват да ми се връщат притеснения за новите опити, които ми предстоят. Тъкмо си бях навила ... че всичко ще е наред. Дори имам желание за нови опити ...
От всички, които са минали през това, всяка с различен проблем и различен край .... в повечето случай неясен и не доизяснен!!! и си мислех за нещо, може и да ви прозвучи глупаво....
Чудех се не може ли някой да състави списък от рода на:
не се претоварвай, защото така и така .....,
не влизай в басейни и морета, защото може да доведе до еди какво си .....
не яж това и това ......
и т.н.
Не ми се смейте,  Sad предполагам, че всяка от нас иска да избегне един такъв ужасен край, нямаше ли да е чудесно някои да бе написал такова нещо, как да се опазим и себе си и плода Sad
Разбира се знам че това е невъзможно, всяка от нас е различна и води различен начин на живот, и има различни проблеми, но НЕ трябва да спираме да мечтаем .....  Hug

Общи условия

Активация на акаунт