За спонтанните и мисед аборти- моята история и съвет към вас

  • 297 281
  • 1 965
  •   1
Отговори
# 150
  • Варна
  • Мнения: 5 884
Аз съм от Варна, правих изследванията тук. Те така или иначе тези, свързани с тромбофилия и имунологичните ги изпращат до Плевен. След това ги връщат обратно подпечатани и с мнението на Конова.

# 151
  • Мнения: 124
Така ли не знаех Simple Smile Добре а ти при кой лекар ходи и къде си прави тези изследвания може ли малко по подробна информация моля.

Последна редакция: пт, 16 яну 2015, 16:37 от megi_magdalena

# 152
  • Варна
  • Мнения: 5 884
През януари миналата година се наложи да ми направят кюретаж в пети месец, защото се установи, че плодът няма сърдечна дейност. Бях в Майчин дом за друго, но понеже там го установиха, останах там и за самата манипулация. Извърши я Максим Яков.
На въпросите ми защо се е случило и каква е причината, той отговори, че видими малоформации няма и повече яснота могат да ми дадат евентуални генетични изследвания. Попита ме дали желая такива и след това ме свърза с Генетичната лаборатория, която се намира в Терапията. Там работих заедно с д-р Константинова, от която съм предоволна. С оглед на случилото ми се, ме насочи какво точно да пусна, за да разнищим евентуалната причина.
Първо чакахме цитогенетичен анализ, който за жалост не ни даде яснота, а след това ДНК тест (на плода) - резултатите от него пращахме до София. След това търсихме тромбофилия и имунологични проблеми - тези резултати получихме от Плевен.
Получих обяснения на всичките си въпроси и терапия, към която да се придържам по време на следваща бременност.

В момента съм бременна и се следя при Максим Яков. Приемам ежедневно аспирин протект и фраксипарин.

# 153
  • Мнения: 124
Много ти благодаря.Желая ти лека бременост Simple Smile

# 154
  • Мнения: 291
През януари миналата година се наложи да ми направят кюретаж в пети месец, защото се установи, че плодът няма сърдечна дейност. Бях в Майчин дом за друго, но понеже там го установиха, останах там и за самата манипулация. Извърши я Максим Яков.
На въпросите ми защо се е случило и каква е причината, той отговори, че видими малоформации няма и повече яснота могат да ми дадат евентуални генетични изследвания. Попита ме дали желая такива и след това ме свърза с Генетичната лаборатория, която се намира в Терапията. Там работих заедно с д-р Константинова, от която съм предоволна. С оглед на случилото ми се, ме насочи какво точно да пусна, за да разнищим евентуалната причина.
Първо чакахме цитогенетичен анализ, който за жалост не ни даде яснота, а след това ДНК тест (на плода) - резултатите от него пращахме до София. След това търсихме тромбофилия и имунологични проблеми - тези резултати получихме от Плевен.
Получих обяснения на всичките си въпроси и терапия, към която да се придържам по време на следваща бременност.

В момента съм бременна и се следя при Максим Яков. Приемам ежедневно аспирин протект и фраксипарин.

Здравей Тайга,
много се радвам за теб, че итново си бременна. И ние вече мислим да подновим опитите за бебче - моя аборт беше през септември 2014, в 21 седмица, като причини не бяха открити. Искам да те попиам колко месеца след като подновихте опитите забременя отново? Наистина ли след аборт се забременява по-лесно? Аз мисля да си направя цветна снимка ж края на месеца. защото ме е страх да нямам запушвания.
Пожелавам ти всичко добро и лека и безпроблемнна бременност Hug

# 155
  • Варна
  • Мнения: 5 884
Абортът ми беше през януари, а забременях през август, но започнахме опити отново през юли (тоест на втория месец бях бременна). Аз исках да си дам няколко месеца почивка на тялото и психиката най-вече.
Следих овулация, но друго не съм правила.

Успех и на теб!

# 156
  • Мнения: 291
Абортът ми беше през януари, а забременях през август, но започнахме опити отново през юли (тоест на втория месец бях бременна). Аз исках да си дам няколко месеца почивка на тялото и психиката най-вече.
Следих овулация, но друго не съм правила.

Успех и на теб!

Благодаря ти за отговора. При мен минаха 4 месеца от аборта, но имайки предвид, че ще правя цветна снимка, ще можем да подновим опитите чак през март. Просто малко се притеснявам защото първия път ми отне цяла година докато забременея и забременях от първият опит след цветна снимка. Запушвания тогава нямах, но както лекарката се изрази, явно е трябвало да ми продухат тръбите. Този месец и аз бях за проследяване на овулацията и всичко беше наред - имам нормална овулация и дебелина на матката, което малко ме поуспокои. Дано този път стане бързо Simple Smile

# 157
  • Варна
  • Мнения: 5 884
Дано, стискам ти палци!

# 158
  • Мнения: 918
Не знам дали стана дума в тази тема, но омега 3 е страхотна добавка за тези, които все още не са на хепарин или аспирин. Освен че леко разрежда кръвта, има доказано противовъзпалително действие, затова е добре да се направи един курс преди опитите за забременяване.
Препоръчва се в една книга, която много харесвам - Is your body baby-friendly. В интернет също има доста информация за омега 3.
Другата ми любима добавка е спирулината. Всяка зима взимам в продължение на поне 1 месец.
За изчакването - няколко месеца са в реда на нещата, а след това - кой когато е готов психически. След като проблемът е известен и е открит правилният лекар, може да се действа смело.

# 159
  • Мнения: 10
Здравейте,момичета,отново ви пиша,но искам да споделя с вас един извод,аз може ми ви писах,но след аборта искаха да ми правят втори да ме доизчистят,и добре че тогава отидох и си платих на частно та жената,която ме прегледа ми каза че за нея няма смисъл от второ стъргане!Момичета,за съжаление не искам да си го признаван,но като отидеш и си платиш вниманието и отношението е съвсем различно,иначе в очите на лекарите си просто една "клинична пътека",което е много жалко,защото всеки месец от парите ни се удържат за здравни осигуровки!Ох,момичета,аз малко се посъвзех след преживяното и то благодарение на съпруга си,но най-вече с помощта на гинеколожката,при която отидох и си плати!Сега ми мина първия цикъл,който ми дойде толкова на датата и часа,колкото никога досега!Но най-хубавото,което ми се случи,е че лекарката ми каза,че всичко вътре в мен е наред и е хубаво да изчакам поне до пролетта за следваща бременност,но причината да чакам толкова е да не се повтори историята с грипа,заради която загубих бебчо!Инче при евентуална случайна бременност няма никакъв проблем!Затова,момичета,аз прозрях едно,попадайки на свестен лекар,че след всяко зло идва добро!Стискайте ми палци скоро да видя отново двете чертички и всичко този път да е наред!На всички вас в моето положение пожелавам много здрава воля и упоритост,и най-вече от все сърце късмет на всички и "две чертички"! :

# 160
  • Варна
  • Мнения: 5 884
След моя кюретаж ми препоръчаха да изчакам два цикъла. Изписаха ми и герикапс, както и да си продължа приема на фолиева киселина.
Знам обаче, че някои лекари се презастраховат с шест месеца чакане.

# 161
  • Мнения: 291
Здравейте,момичета,отново ви пиша,но искам да споделя с вас един извод,аз може ми ви писах,но след аборта искаха да ми правят втори да ме доизчистят,и добре че тогава отидох и си платих на частно та жената,която ме прегледа ми каза че за нея няма смисъл от второ стъргане!Момичета,за съжаление не искам да си го признаван,но като отидеш и си платиш вниманието и отношението е съвсем различно,иначе в очите на лекарите си просто една "клинична пътека",което е много жалко,защото всеки месец от парите ни се удържат за здравни осигуровки!Ох,момичета,аз малко се посъвзех след преживяното и то благодарение на съпруга си,но най-вече с помощта на гинеколожката,при която отидох и си плати!Сега ми мина първия цикъл,който ми дойде толкова на датата и часа,колкото никога досега!Но най-хубавото,което ми се случи,е че лекарката ми каза,че всичко вътре в мен е наред и е хубаво да изчакам поне до пролетта за следваща бременност,но причината да чакам толкова е да не се повтори историята с грипа,заради която загубих бебчо!Инче при евентуална случайна бременност няма никакъв проблем!Затова,момичета,аз прозрях едно,попадайки на свестен лекар,че след всяко зло идва добро!Стискайте ми палци скоро да видя отново двете чертички и всичко този път да е наред!На всички вас в моето положение пожелавам много здрава воля и упоритост,и най-вече от все сърце късмет на всички и "две чертички"! :
Здравеи отново PVC,
Сигурна съм, че следващия път всичко ще е наред и искрено го пожелавам на всички. Не съм съгласна обаче, че ако си платиш всичко ще е наред. Аз си плащах и то доста големи суми. Бременността ми беше следена в една от водещите клиники, дори си правих Harmony test, който струва 1100 лв. Парите нямат значение, пари се изкарватан, но искам да ти кажа, че и дори да си плащаш, пак нямаш гаранция....
Аз не обвинявам лекарите за моя аборт, а просто казвам, че когато имах най-много нужда от лекарката,  която ми следеше бременността, аз не можех да се сваржа с нея и бъпреки, че си плащах по 90 лв на ден престой в клиниката, бях изписана със спукан околоплоден мехур Sad
Иначе и аз вече съм по-добре и скоро започваме пак опитите.
Успех на всички и лека бременност на вече успелите Simple Smile

# 162
  • София
  • Мнения: 1 250
Авторката на темата е напълно права, търсете причините и не си го причинявайте отново. Като за начало може да се пуснат поне ТСХ, ТАТ, МАТ..те поне са евтини.  Като цяло пътят е един- хормонални, генетични и имунологични изследвания.

Последна редакция: вт, 27 яну 2015, 00:13 от nimfi4ka

# 163
  • Мнения: 48
Здравеите мили момичета,съжелявам че сме в тази тема и толкова наранени аз също съм една от вас с мисед в 9г.с на 22.01 беше.Най-лошото е че никой доки не може да даде отговор защо става така и мислите не спират и не спират.Ей така като пиша и някак ми олеква малко още пвече като се е чуло и сърчицето.... SadДоктора каза след 3 м. пак опити и ще видим дано нямам "късмета" Cry да повторя.Желая на всички да са щастливи и много много усмивки Hug

# 164
  • София
  • Мнения: 67
Здравеите мили момичета,съжелявам че сме в тази тема и толкова наранени аз също съм една от вас с мисед в 9г.с на 22.01 беше.Най-лошото е че никой доки не може да даде отговор защо става така и мислите не спират и не спират.Ей така като пиша и някак ми олеква малко още пвече като се е чуло и сърчицето.... SadДоктора каза след 3 м. пак опити и ще видим дано нямам "късмета" Cry да повторя.Желая на всички да са щастливи и много много усмивки Hug
Много съжалявам за случилото се. Мога само да ти кажа, че с всеки изминал ден ще става по- добре  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт