За спонтанните и мисед аборти- моята история и съвет към вас

  • 297 253
  • 1 965
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 877
Здравей, прецени дали ще си направиш изследвания като се консултираш с АГ. Помисли, че по-добре е мисед, отколкото дете с генетична аномалия. Нали така твърдят, че са повечето случаи. Има много жени с един мисед.

# 166
  • Мнения: 3
Здравейте момичета,

Не знам дали тук е правилната тема за моя проблем, но съм доста притеснена за себе си и за малкото бебче в мен. Това ми е първа бременност. Бебчо е добре. Но имам проблем. В момента съм в 2 месец. От 2 седмици насам имам кърваво течение. Случи се след полов акт. Ходих при АГ и ми изписаха хапчета - дуфластон, магнерич и папаверин актавис. АГ ме успокои, че по вагиналния ехограф нямало кръв и че бебчето е добре. В началото ги пиех редовно, но се случи така, че за около почти ден не бях пила магнерич. Тогава течението беше спряло и се бях успокоила. Мислех, че вече всичко ми е наред и няма нужда да продължавам да ги пия. Голяма грешка - течението продължи отново.  Sad Отидох пак при АГ. Жената каза да не спирам хапчетата. Наскоро по случайност се заговорих с една жена, която е в 7 месец. Каза ми, че тя също е имала моя проблем и е пила само дуфластон. Нейния АГ й казал, че това е от недобре залепена плацента, а моя заради половия акт. Течението й е продължило до 4 месец. Според Вас това нормално ли е? За мен е доста притеснително. Не искам да загубя малкото човече. Преди малко имах пак зацапване - кафеникаво (такова е през цялото време). Пия хапчетата редовно, но през дните имам различно по обилност зацапване случва се понякога да нямам. Това не ме успокоява плаши ме дори още повече. Кажете ми какво да направя. Чудя се дали да потърся и друго мнение от друг АГ. Моля ВИ помогнете!

Благодаря предварително!   bouquet

# 167
  • София
  • Мнения: 877
Потърси лекарска помощ, течението трябва да спре, ако трябва питай и в болница да те приемат. Лежи, пий всички лекарства и без секс. Питай за болница за задържане дали е нужно.

# 168
  • Мнения: 3
Здравей baltazara,
Вчера бях при друг АГ. Попитах я дали трябва да остана в болница. Каза, че не е наложително. Трябва само да си почивам повече. Имам отлепване на плацентата 10мм. Опасно е за бебето, но има шанс да оцелее. Там където е празното място от отлепването имало съсирек, който не храни мъника. Освен това ми промени лечението с хапчетата. Каза че на този етап не се нуждая от магнерич и да го спра. Освен тива ми увеличи дозата на дуфластон-а. Изписа ми и вагинални хапчета - утрогестан. На сутринта нямах течение нито болки в корема и то само от тези хапчета. Както и заради съсирека ми изписа аспирин протект. Сега само лежа, почивам и хапчета пия, а секса съм го апряла от какро се случи това с течението.
Блафодаря за съвета baltazara!  bouquet
Продължавайте смело момичета! Всичко ще бъде наред с нас стига да вземаме мерки навреме, аз го направих направете го и Вие. Пожелавам ви успех и бързо оздравяване на всички. Много прегръдки от мен!  Hug  bouquet

# 169
  • Мнения: 306
Здравей baltazara,
Вчера бях при друг АГ. Попитах я дали трябва да остана в болница. Каза, че не е наложително. Трябва само да си почивам повече. Имам отлепване на плацентата 10мм. Опасно е за бебето, но има шанс да оцелее. Там където е празното място от отлепването имало съсирек, който не храни мъника. Освен това ми промени лечението с хапчетата. Каза че на този етап не се нуждая от магнерич и да го спра. Освен тива ми увеличи дозата на дуфластон-а. Изписа ми и вагинални хапчета - утрогестан. На сутринта нямах течение нито болки в корема и то само от тези хапчета. Както и заради съсирека ми изписа аспирин протект. Сега само лежа, почивам и хапчета пия, а секса съм го апряла от какро се случи това с течението.
Блафодаря за съвета baltazara!  bouquet
Продължавайте смело момичета! Всичко ще бъде наред с нас стига да вземаме мерки навреме, аз го направих направете го и Вие. Пожелавам ви успех и бързо оздравяване на всички. Много прегръдки от мен!  Hug  bouquet

Аз те съветвам, да увеличиш веднага приема на фолиева киселина, защото прогестероните намаляват рязко усвояемостта. До 50%.

# 170
  • София
  • Мнения: 877
Аз съм нямала подобен случай, при мен му спря пулса и няколко дни след това ме кюретираха. Дано се задържи бремеността, но ако е станало от секс е успокоително, защото ще знаеш при следваща просто да не правиш (традиционен да кажем Wink. Аз сега съм пак бременна и си чакам пулса Simple Smile

# 171
  • Мнения: 3
Lucrezia_Borgia четох, че при предозиране на фолиева киселина има странични ефекти - гадене, повръщане, диария, обриви, болки в стомаха, припадъци и още други. Това е цялата статия -->  http://bremennost.bg/folieva-kiselina-stranichni-efekti.html
Благодаря ти за съвета, но в това ми състояние се страхувам да експериментирам така на своя глава. Мисля да следвам инструкциите на АГ, а тя не спомена да увеличавам тези хапчета.
Честно казано не знам до колко е успокоително това, че се е случило след секс, но съм го спряла напълно. И да определено за следващия път ще знам как да го правя. Wink

# 172
  • Мнения: 291
Здравйте,
Днес бях на цветна снимка след спонтанния аборт и резултатите не са добри Tired
Дясната ми тръба изглежда ампотирана, а лявата е спираловидно наганата.
Освен това имам нехомогенно изпълнен кавум утери (наличие на въздух), което въобще не знам какво означава.
Мислех си,че съм загърбила всичко лошо, а изглежда, че то тепърва предстои.. не знам какво повече да очаквам.....Сега май единствения изход е инвитрото.......

# 173
  • София
  • Мнения: 877
Съжалявам. Спонтанен или мисед? Кюретирали ли са те и от това ли са усложненията?

# 174
  • Мнения: 918
Здравей baltazara,
Вчера бях при друг АГ. Попитах я дали трябва да остана в болница. Каза, че не е наложително. Трябва само да си почивам повече. Имам отлепване на плацентата 10мм. Опасно е за бебето, но има шанс да оцелее. Там където е празното място от отлепването имало съсирек, който не храни мъника. Освен това ми промени лечението с хапчетата. Каза че на този етап не се нуждая от магнерич и да го спра. Освен тива ми увеличи дозата на дуфластон-а. Изписа ми и вагинални хапчета - утрогестан. На сутринта нямах течение нито болки в корема и то само от тези хапчета. Както и заради съсирека ми изписа аспирин протект. Сега само лежа, почивам и хапчета пия, а секса съм го апряла от какро се случи това с течението.
Блафодаря за съвета baltazara!  bouquet
Продължавайте смело момичета! Всичко ще бъде наред с нас стига да вземаме мерки навреме, аз го направих направете го и Вие. Пожелавам ви успех и бързо оздравяване на всички. Много прегръдки от мен!  Hug  bouquet
Аспирин протект и лежане е добра стратегия. Утрогестан и дуфастон са взаимнозаменяеми, щом ги е изписала заедно, сигурно става дума за кратък период от време.
На въпроса дали е нормално, не е, но се случва много често кървенето в ранна бременност. Почивай си и се радвай на всеки ден, защото колкото по-голямо става бебето, толкова по-големи са и шансовете за успех.

# 175
  • Мнения: 291
Съжалявам. Спонтанен или мисед? Кюретирали ли са те и от това ли са усложненията?

Спонтанен в 21 седмица, поради изтичане на околоплодните води, най-вероятно поради инфекция. Иначе бебето беше живо родено и дори живя 2 часа. Абортът протече като естествено раждане, но след това се наложи кюертаж, защото плацентата не се отдели.
Сега само едно не разбирам как може тръбата ми да изглежда ампотирана. Та ампотацията не става ли само
след операция newsm78 Не знам в петък съм на преглед и ще обсъдим вариантите с моята лекарка, но най-вероятно ще се стигне до инвитро Sad

# 176
  • София
  • Мнения: 877
Съжалявам, много е тъжно. Може би от инфекцията се е разградила тръбата? Не съм преживявала подобно нещо и не съм наясно. Ако пролема е само с тръите, може би инвитрото лесно ще се получи.

# 177
  • София
  • Мнения: 877
Здраввейте, отново съм с мисед, този път "кухо яйце" без ембрион. В 8 г.с.+3 дни съм. Чакаме 1 седмица за да се изчистя сама евентуално. Има ли някой с опит, който се е изчистил сам? Колко е чакал? Какво да очаквам от "цикъла"? И се насочваме вече към всички изследвания. Имам дете на 1 г. 9 м. и не вярвах, че всичко пак ще се случи. Преди 7 м имах мисед, тогава вече с ембрион. Ако се направи медикаментозно, после на ултразвук ли се преглежда матката, за да се види, че се е изчистила?
Съвет от опит-правете след първия аборт повече изследвания, аз пуснах само хормонални, защото ми казаха, че няма нужда.

# 178
  • Варна
  • Мнения: 5 884
Baltazara, съжалявам много, че и през това преминаваш!
Съвет не мога да дам за това как ще премине изчистването, но е добре, че си решила да търсиш причината по-надълбоко.
Желая ти кураж и бъди смела!

# 179
  • София
  • Мнения: 877
Понеже имах дете на 1 г. при първия мисед, не вярвах, че обстоятелствата са се променили толкова и мислехме, че е заради кърменето или генетична случайност.

Общи условия

Активация на акаунт