За спонтанните и мисед аборти- моята история и съвет към вас

  • 297 263
  • 1 965
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 918
Аз осъзнах едно,здрав ембрион не умира,той се развива и расте.Щом се е случило значи не е бил годен и както каза моят док.ако беше в по-напреднала бременност щеще да е зле и за мен и за близките,тъй като детето щеше да е увредено.
Това не е точно така. В много случаи имунната система на майката не допуска развитието на бременността и се налага лекарите да я поизлъжат. За щастие сега се знае много повече за такива състояния. Ако преди 12-13 години знаех за тромбофилията, щях да си спестя много страдания.
Kazablanka614, съжалявам за случилото се. Плацента превия е опасно състояние, може и затова да е станало. Дано след операцията да имаш лесна и успешна бременност.
Baltazara, и на мен това ми беше голяма дилема при мисед. В крайна сметка се доверявах на лекарите и не съм отлагала. Кюретажът не е чак толкова страшен, не го мисли чак толкова.

# 196
  • София
  • Мнения: 877
Много ти благодаря за отговора. Аз съм с кухо яйце, нямам ембрион. В 9 г.с., от 4 дни с кръвотечение, от днес със съсиреци и по 2 см. Аборта не е по-добро, защото тази шийка, която се разшрява, после може да не издържи плода до края на 9 м. Второ,това остъргване на лигавицата мисля, че вреди. Аз имам вече един кюртаж пак заради мисед. Не съм имала аборт по желание, първата ми бременност само преди 1 г. 9 м. раждане беше просто перфектна. Знам, че е индивидуално. Вторник съм на преглед, ще ми дадат и хапче, което предизвиква контракции. Засега не пия нищо. Искам да направим един последен опит за момента след 1-2 м. и затова не искам аборт, след който се чака повече. Разбира се ще направим имунологични и генетични изследвания.

На ултразвук може ли да се види, че цялата тъкан от плодния сак в матката се изчистила? След като виждат напр. дебелината на маточната лигавица, сигурно могат и това?

# 197
  • Варна
  • Мнения: 5 884
На ултразвук може ли да се види, че цялата тъкан от плодния сак в матката се изчистила? След като виждат напр. дебелината на маточната лигавица, сигурно могат и това?

Мисля, че може. След моя мисед и последвал кюретаж, ме викаха на профилактичен преглед и точно с видеозон провери лекарят дали изчистването е пълно.

# 198
  • Мнения: 48
Незнам какво да кажа момичета,просто не си обеснявам как може при толкова напреднала медицина да не е ясна каква е причинатас за тези миседи.Док.просто ти казват ами генетични причини.... newsm78върви разбери.Още повече ако си имал една напълно нормална и лека бременност и после ШОК CryЕй това ме е яд че не мога да си обесня ситуацията.Пълна тъмнина,идас ми да   #2gunfire:някой доки.

# 199
  • Мнения: 2 153
Медицината не е точна наука....колкото и да не ни се иска трябва да приемем, че в цялата работа има и доза късмет...Всеки организъм е различен и реагира по различен начин на рзличните стимули...истината е че в много от сличаите и лекарите налучкват Simple Smile

# 200
  • Мнения: 53
Дано и при мен след един неуспех да имам успех. Съгласна съм с това, че медицината не е точна наука и при всеки е индивидуално. Аз бях с плацента превия тоталис, най- тежката. Въпреки това не съм прокървявала по време на бремеността, нито по време на операцията, нито след това съм имала обилни кръвотечения. Освен това имам и миома. Само се моля да може да се оперира, защото сега е около 4 см. и трябва да се свие още. Преди 20 дена ми беше кюртажа, тогава е била 5 см. Направих си кръвни изследвания, хемоглобина и левкоцитите са ми добре. Общо взето всичко е ок. Правила съм си преди да забременея и изследвания на щитовидната жлеза, всичко беше наред. Не знам каква беше причината плода да загине. Може би комбинация от миомата и плацентата, не знам. Но възможно ли е веднъж като съм била с плацента превия тоталис пак да съм с такава?

# 201
  • Мнения: 2 153
Попринцип не е невъзможно...по лошо стечение на обстоятелствата...няма как да ти дадат 100% гаранция че няма да се случи пак, но според мен е малък шанса...пак казвам, че малко си на късмет цялата работа...

# 202
  • Мнения: 918
Не знам каква беше причината плода да загине. Може би комбинация от миомата и плацентата, не знам. Но възможно ли е веднъж като съм била с плацента превия тоталис пак да съм с такава?
Зависи каква е ролята на миомата в цялата тази работа.

Baltazara, когато няма абразио е още по-важно да се изчакат няколко цикъла, преди да се направят нови опити. Едва тогава матката се прочиства добре и се възстановява. Ще видиш, че първите 1-2 цикъла ще бъдат по-различни, може би по-обилни или с повече съсиреци. Напълно те разбирам, защото всичко, което си написала, ме тормозеше всеки път. Правили са ми три пъти абразио и само един от абортите ми мина без медицинска интервенция. Не съм имала проблеми с шийката, въпреки че и преди, и след раждането на голямото ми дете съм имала спонтанни аборти. Последната ми бременност също премина без проблеми с шийката. Въпреки че водите ми изтекоха преждевременно, лекарите установиха, че шийката си е съвсем наред.

# 203
  • София
  • Мнения: 877
Аз се изчистих вече- на 67 ден от последен МЦ. След 4-5 дни кървене, после 1 нощ малки съсреци и следващата нощ огромни съссиреци, тъкан (плодния сак предполагам) и много кръв. Имах болки преди това, може би нещо като контракции. Почти всичко изпадна наведнъж. Сега съвсем леко тече ярка розова кръв.
Ще видим колко ще препоръчат за чакането, но може и да се откажем засега, защото просто се уморих от тези опити, надежди, чакане, радост за кратко. Все пак имам малко дете и искам да мисля за нещо друго, не за бременност. Абразиото също повече щади психиката на жената от естественото изчистване. След абразиото ми казаха 6 цикъла, сега сигурно ще е по-малко, но просто се уморих вече от лоши емоции и от биологията си, която не може да контолираш в голяма степен, а просто стискаш палци. Въпреки възможностите за изследвания, лекари и т.н.

# 204
  • Варна
  • Мнения: 5 884
След абразиото ми казаха 6 цикъла

Лекарите май не са много единодушни в това отношение, на мен ми казаха два цикъла, при това след медицински аборт в пети месец.

# 205
  • Мнения: 48
На мен от клиниката по стерилитет където ми следиха бременността и ми направиха абразиото ми казаха 3 цикъла броейки и този от процедурата и да действаме.Питайки го ,не е ли малко като период,той ми каза че лигавицата на матката се възстановява след първия цикъл,ако говорим за нея.Това със 6мес.ми се струва че е по-вече за жени със повтарящи се аборти/може би незнам/ и заради изживяното емоционално.Съгласна съм за шийката на матката че не оказва чак толкова значение освен ,ако не е по-къса например по рождение и е възможно да има проблем в последствие.Така или иначе има жени забременели и износили здрави бебоци и след първия цикъл,така че пак е индивидуално и до организъм.

# 206
  • София
  • Мнения: 877
Имам и продължение...такъв кръвоизлив и съсиреци, че постъпих в болница за 1 нощ. Плодния сак (под 1 см) е в церквиалния канал, лигавицата още не се олющила. И инжекции ми биха, и хапче (химическо абразио). Не знам дали ще се размине абразиото накрая. Казват 6 м. за да се презастраховат, дриги казват 3 няма да раждаме  деца, че да бързаме толкова. 1

# 207
  • Варна
  • Мнения: 5 884
Baltazara, наистина много съжалявам за това, което преживяваш   action032

# 208
  • Мнения: 918
 Cry
Вярвам, че си в добри ръце. Оттук нататък нещата ще се подобряват.

# 209
  • Мнения: 1 399
Дано и при мен след един неуспех да имам успех. Съгласна съм с това, че медицината не е точна наука и при всеки е индивидуално. Аз бях с плацента превия тоталис, най- тежката. Въпреки това не съм прокървявала по време на бремеността, нито по време на операцията, нито след това съм имала обилни кръвотечения. Освен това имам и миома. Само се моля да може да се оперира, защото сега е около 4 см. и трябва да се свие още. Преди 20 дена ми беше кюртажа, тогава е била 5 см. Направих си кръвни изследвания, хемоглобина и левкоцитите са ми добре. Общо взето всичко е ок. Правила съм си преди да забременея и изследвания на щитовидната жлеза, всичко беше наред. Не знам каква беше причината плода да загине. Може би комбинация от миомата и плацентата, не знам. Но възможно ли е веднъж като съм била с плацента превия тоталис пак да съм с такава?
Не знам, дали превия тоталис се повтаря, но моята плацента си е на абсолютно същото място - на предна коремна стена, стигаща до цервикалния канал.
А относно кюртажа - вече втора бременност съм със скъсена шийка, серклаж и опасност от преждевременно раждане, заради въпросната интервенция. Първата ми бременност беше мисед и явно на доста некадърна лекарка съм попаднала, която както се оказа, ми е осакатила шийката необратимо. Така че, ако може да се избегне - по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт