За спонтанните и мисед аборти- моята история и съвет към вас

  • 297 923
  • 1 975
  •   2
Отговори
# 690
  • Мнения: 522
На мен симтомите за бременност ми изчезнаха 2-3сед.преди да разбера че е кухо яйце.Гадене.сънлиност.умора всичко спря .аз се усъмних още тогава .но си вдъхвах кураж.но уви.Всичко приключи преди седмица с абразио.Да се надяваме че повече няма да се повтаря тази диагноза.

# 691
  • Мнения: 1 069
Момичета, съжалявам много за болката ви...

Можете да споделите болката си и да намерите полезна информация в нашата група на преживелите кюртаж/медицински аборт, ето тук:
www.bg-mamma.com/index.php?topic=909016.0;all

 Hug

# 692
  • Мнения: 744
Зайченцето бяло, много съжалявам за цялата болка през която минаваш. Силно ти стискам палци следващия път всичко да бъде наред и да гушнеш най-сладкото бебе  Hug

Замислих се къде още трябва да търсиш newsm78 От това което описваш най-вероятните проблеми са тромбофилии или щитовидни хормони и антитела. Но при теб последния път е назначена терапия с фракси. Има някаква малка вероятност да не е била точната терапия, какви точно мутации ти откриха и каква беше дозата на фраксито? По отношение на щитовидните хормони - пусна ли пълен пакет всички щитовидни хормони плюс антитела? Последното което се сещам е най-малко вероятно - евентуален проблем с отрицателен резус фактор?

# 693
  • Мнения: 892
Здравейте момичета,

Аз съм с 3 миса в 6 г.с. . В 2 нямаше ембрион, в единия имахме и пулс, но до там.
Направихме всички възможни изследвания и единственото, което открихме, са генни отклонения, но без доказана тромбофилия.
Последния мисед беше дори с терапия на аспирин и фракси.
Нямаме проблем със забременяването - става в същия месец, в който решим.

Направо не знам вече какво да мисля Sad

# 694
  • Мнения: 384
И ние аз съм така, с три ранни аборта, какво показват генните изследвания? Имунология пуска ли, на мен и там ми излезе проблем, спермограмата също показа проблем.. Пуснете всичко, за да знаете какво да борите..

# 695
  • Мнения: 892
Меденката,

Правихме хромозомен анализ, имунология, HALO тест, ДНК анализ, щитовидна, антифосфолипиди и секрет (микробиология). До тук имах завишен брой (при нормално процентно разпределение) на NK, но изследването беше по времето на изхвърляне на плоден сак и не смятам резултатите за надеждни. Все пак ще направя нови, за всеки случай.
ДНК анализа е с нормален Лайден и хетерозиготен 4G/5G, а пълният списък може да видиш по-долу. Въпреки това, отклоненията е ДНК анализа не обясняват ранните аборти, тъй като би следвало да има промяна при терапия аспирин, дуфастон и фракси 0.4 ежедневно, а именно с тази терапия прокървих, което в предните 2 бременности (едната със сърдечна дейност) не се беше случвало.
Хетерозигот по 4G/5G
Хетерозигот по I/D в ACE
Хетерозигот по Val34Leu
Хетерозигот по A/C в MTHFR
Хомозигот по G/G в MTRR

В момента ми се върти в главата идеята за ин-витро, за да се изключи възможността от оплождане на 'увредена' яйцеклетка. Годините си оказват влияние, но все пак съдбата определя кога и как. За нас остава само упоритостта Simple Smile

# 696
  • Мнения: 384
Меденката,

Правихме хромозомен анализ, имунология, HALO тест, ДНК анализ, щитовидна, антифосфолипиди и секрет (микробиология). До тук имах завишен брой (при нормално процентно разпределение) на NK, но изследването беше по времето на изхвърляне на плоден сак и не смятам резултатите за надеждни. Все пак ще направя нови, за всеки случай.
ДНК анализа е с нормален Лайден и хетерозиготен 4G/5G, а пълният списък може да видиш по-долу. Въпреки това, отклоненията е ДНК анализа не обясняват ранните аборти, тъй като би следвало да има промяна при терапия аспирин, дуфастон и фракси 0.4 ежедневно, а именно с тази терапия прокървих, което в предните 2 бременности (едната със сърдечна дейност) не се беше случвало.
Хетерозигот по 4G/5G
Хетерозигот по I/D в ACE
Хетерозигот по Val34Leu
Хетерозигот по A/C в MTHFR
Хомозигот по G/G в MTRR

В момента ми се върти в главата идеята за ин-витро, за да се изключи възможността от оплождане на 'увредена' яйцеклетка. Годините си оказват влияние, но все пак съдбата определя кога и как. За нас остава само упоритостта Simple Smile


Ооох при нас е съъщото..и трите бременности обаче започват с кървене, с неусвояване на фолиева съм и аз, терапия имам назначена с фракси и аспирин, както и вливки на интралипид и октагам, но и ни казаха да направим спермограма защото в ранните седмици ако сперматозоида е бил увреден може да доведе до аборт и наистина спермограмата показа отклонения и 24% фрагментации, сега следва лечение..при липса на друго пуснетв една спермограма ей така за ваше спокойствие..

# 697
  • Мнения: 918
Аз не съм имала бременност без кървене, а от общо 6 бременности имам две здрави деца (двете химически бременности не ги слагам в бройката).
Спермограмата също не беше добра, но по съвет на един от специалистите не е трябвало да се занимавам с този въпрос, след като забременявам без проблем. По неговата логика, ако спермограмата отразяваше реалността, изобщо щеше да е невъзможно да забремения.
Вярвам, че в случая има имунологични фактори, които не са напълно известни. Освен това, терапията не гарантира успех на 100%.
След всичко преживяно не вярвам, че проблемите с повтарящите се аборти се дължат на дефектен сперматозоид. Друга е причината и обикновено е в имунната система на майката.

# 698
  • Мнения: 384
Аз не съм имала бременност без кървене, а от общо 6 бременности имам две здрави деца (двете химически бременности не ги слагам в бройката).
Спермограмата също не беше добра, но по съвет на един от специалистите не е трябвало да се занимавам с този въпрос, след като забременявам без проблем. По неговата логика, ако спермограмата отразяваше реалността, изобщо щеше да е невъзможно да забремения.
Вярвам, че в случая има имунологични фактори, които не са напълно известни. Освен това, терапията не гарантира успех на 100%.
След всичко преживяно не вярвам, че проблемите с повтарящите се аборти се дължат на дефектен сперматозоид. Друга е причината и обикновено е в имунната система на майката.
И аз тайничко се надявам да не е така..и де чудя дали все пак да ме пробваме пак споннтанно и да си наптавя вливките и терапиите..

# 699
  • Мнения: 918
Надяваш се причината да е била дефектен ембрион ли?
Разбира се, че трябва да пробвате спонтанно, при условие че ти назначат съответната превантивна терапия.
Това, което исках да кажа, е че кървенето според мен не се дължи на фраксипарина, а на други причини (аз бях на инжекции едва през последните 2 бременности) и че аз лично не съм убедена, че генетичните дефекти са основната причина за мисед. Филмът с "лош късмет, опитайте пак" съм го гледала в продължение на години  Cry

# 700
  • Мнения: 384
Не, надявам се да не е проблема в увредени сперматозоиди..досега и трите бременности са ми били споннтанни, но загииват..правихме изследвания предимно на мен. И имям назначена терапия но сега ме е страх да не е проблема в мъжа ми..

# 701
  • Мнения: 918
Меденката, колко от бременностите ти са били с фраксипарин, че нещо съвсем се обърках кой с каква история беше?
Или проблемите при теб се изясниха след третия аборт?
Според мен не трябва да мъчиш твоя човек с още спермограми и щуротии, след като забременяваш без проблем. И нашата спермограма беше лоша, пък създадохме прекрасни деца без ин витро. Ще стане работата и при вас, никога не губи вяра.
Не познавам нито една жена с повтарящи се аборти, която да е останала без дете. Както казваше един доктор: "Щом забременяваш, това вече е добра новина".

# 702
  • Мнения: 384
Меденката, колко от бременностите ти са били с фраксипарин, че нещо съвсем се обърках кой с каква история беше?
Или проблемите при теб се изясниха след третия аборт?
Според мен не трябва да мъчиш твоя човек с още спермограми и щуротии, след като забременяваш без проблем. И нашата спермограма беше лоша, пък създадохме прекрасни деца без ин витро. Ще стане работата и при вас, никога не губи вяра.
Не познавам нито една жена с повтарящи се аборти, която да е останала без дете. Както казваше един доктор: "Щом забременяваш, това вече е добра новина".
Нямам бременност със фраксипарин и аспирин, след третия аборт правих изследвания и ми назначиха вливки и терапия при следваща, но се страхувам дали ще е достатъчно..

# 703
  • Мнения: 335
Здравейте момичета,

Аз съм с 3 миса в 6 г.с. . В 2 нямаше ембрион, в единия имахме и пулс, но до там.
Направихме всички възможни изследвания и единственото, което открихме, са генни отклонения, но без доказана тромбофилия.
Последния мисед беше дори с терапия на аспирин и фракси.
Нямаме проблем със забременяването - става в същия месец, в който решим.

Направо не знам вече какво да мисля Sad
Изследвахте ли НК клетки?

# 704
  • Мнения: 892
godgift,

NK е едно от изследванията, които трябва да повторя. Имах завишен брой клетки при нормално процентно разпределение, но бях започнала да се изчиствам от миса.

fatoumata ,

Аз съм с терапията на фракси и аспирин Simple Smile И да, кафеникавото зацапване започна още преди да видя 2-те чертички и да почна с фракси-то. Бях само на аспирин и фолиева до тогава, но определено аспирина не ми повлия добре и след като антифосфолипидите се потвърдиха отрицателни, смятам да не пия повече аспирин.
Именно факта, че ранните (missed) аборти  се дължат на грешка в хромозомното развитие и са неповторяеми по природа, ни накара да направим хромозомен анализ. Както знаете, отклоненията варират с различен процент и все пак нашите са без грам отклонения. Същото важи и за HALO теста - нула фрагментирани сперматозоиди.

Факт е, че не съм правила консултация при друг лекар, но съм толкова доволна от моята, че не виждам смисъл. Особено след всичко изчетено в нета по темата  Sunglasses


Общи условия

Активация на акаунт