За спонтанните и мисед аборти- моята история и съвет към вас

  • 294 433
  • 1 958
  •   3
Отговори
# 840
  • Мнения: 11
Здравейтее момичета искам и аз да споделям на 24 октомври претърпях ужаса на спонтания аборт чувствам се виновна за случилото се защото лекарката каза че имам одлепване на плоден сак бях в втория месец и ме приеха в болница 4 дни бях първо с зацапване после се усили малко и отидох на лекар и ми казаха това тогава сърцхето ми се късаше бях само на инжекции в болницата и То сякаш от тях ми се усили кървенето и на четвъртия ден настъпи кошмара получих кръвоизлив и болки в корема но ми казаха че са изчакали само да си падне за да неми стържат много матката после само изчистиха остатъците много ми е тежко и мъчно ай лекаря неми каза колко да се пазя до следваща бременост но ако някои претърпял същото нема ме посъветва какво да правя и колко време да чакаме за да подновим опитите моля пишете благодаря предварително

Цитат
Zdraveitee momi4eta iskam i az da spodelqm na 24 oktomvri pretyrpqh ujasa na spontaniq abort 4uvstvam se vinovna za slu4iloto se za6toto lekarkata kaza 4e imam odlepvane na ploden sak bqh v vtoriq mesec i me prieha v bolnica 4 dni bqh pyrvo s zacapvane posle se usili malko i otidoh na lekar i mi kazaha tova togava syr4eto mi se kusa6e bqh samo na injekcii v bolnicata i To sqka6 ot tqh mi se usili kurveneto i na 4etvyrtiq den nastypi ko6mara polu4ih kravoizliv i bolki v korema no mi kazaha 4e sa iz4akali samo da si padne za da nemi styrjat mnogo matkata posle samo iz4istiha ostatycite mnogo mi e tejko i my4no ai lekarq nemi kaza kolko da se pazq do sledva6ta bremenost no ako nqkoi pretyrpql sy6toto nema me posavetva kakvo da pravq i kolko vreme da 4akame za da podnovim opitite molq pi6ete blagodarq predvaritelno
______________
Пишете на кирилица.

Последна редакция: вт, 20 дек 2016, 00:37 от AnMary

# 841
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Родословие съжалявам Hug , след като сама си се изчистилиа след една редовна менструация може да започнете опитите отново. Не се обвинявай, често се случва спонтани аборти в ранни седмици, няма нищо страшно и не означва, че има нещо, което е могло да се направи.

# 842
  • Мнения: 11
Благодаря за съвета просто ме е страх и незнам дали всичко ще е наред и дали няма да стане пак така ай четох в разни сайтове че се чакало 6 месеца но неискам да чакам толкова и въпроса ми е дали след толкова кратко време всичко с лигавицата на матката се е въстановило напълно след спонтания аборт ходих след две седмици на преглед и лекарката ми каза че всичко се е въстановило много бързо

Цитат
Blagodarq za saveta prosto me e strah i neznam dali vsi4ko 6te e nared i dali nqma da stane pak taka ai 4etoh v razni saitove 4e se 4akalo 6 meseca no neiskam da 4akam tolkova i vyprosa mi e dali sled tolkova kratko vreme vsi4ko s ligavicata na matkata se e vystanovilo napylno sled spontaniq abort hodih sled dve sedmici na pregled i lekarkata mi kaza 4e vsi4ko se e vystanovilo mnogo byrzo
______________
Пишете на кирилица.

Последна редакция: вт, 20 дек 2016, 00:37 от AnMary

# 843
  • Мнения: 181
Здравей rodoslovie не можеш никога да бъдеш сиг. че всичко ще е наред но можеж да подпомогнеш на това да е добре като мислиш положително и вярваш. 🤗 Както по горе е написано аборт в ранните седмици е често срещано явление за съжаление остава трайно петно но мисли че следващия път няма да има проблем и ще родиш живо и здраво бебенце хубаво е поне 3ри менструаций да пропуснеш и след това да се залавяте за работа с мъжо 😏

# 844
  • Мнения: 11
Благодаря за съвета вече очаквам втората менструация бяхме се остремили след втората но дали не е прекалено рано и ако някой е от Враца може ли да ми препоръча добър гинеколог при който да отида ако се получат нещата

# 845
  • Мнения: 49
Здравейте момичета миналата година ноември направих спонтанен аборт в 6г.с докторката ми каза че се случва това лято август направих втори спонтанен аборт пак в 6г.с и от двата аборта се изчистих с лекарства сега от два дена съм със световъртеж ужасно напрежение и болка в гърдите постояно гадене но и страното е че ме боли много корема страх ме е да си направя тест за бременост защото ще се зарадвам като предните два пъти и пак ще се случи най лошото моля за съвет

# 846
  • Мнения: 343
Здравейте момичета миналата година ноември направих спонтанен аборт в 6г.с докторката ми каза че се случва това лято август направих втори спонтанен аборт пак в 6г.с и от двата аборта се изчистих с лекарства сега от два дена съм със световъртеж ужасно напрежение и болка в гърдите постояно гадене но и страното е че ме боли много корема страх ме е да си направя тест за бременост защото ще се зарадвам като предните два пъти и пак ще се случи най лошото моля за съвет

Клиника в София по репродуктивни проблеми, незабавно! С или без бременност💙💖

# 847
  • Димитровград
  • Мнения: 692
Момичета здравейте и от мен. На 01.11.2016 ми трансфера на две прекрасни бластотитчета и на 10ти разбрах, че съм бременна с близначета. Всичко вървеше от самото начало отвратително. Първо стимулацията ми беше от най-щадящите, но уви организма ми реагира бурно и ми извадиха 31 яйцеклетки. В следствие на бременността нямах въздух, не можех да дишам, задъхвах се и просто легнах и всички покрай мен ми слугуваха. Изследванията завишени левкоцити, но доки всеки път казва всичко е наред и ми направи три вливки албумин, за да се справим уж с хиперстимулацията заради която съм в това полужение. 6г.с. и двете ембриончета се развиват перфектно, захванити перфектно и чухме сърчицата им. Не мога да ви опиша след 3-4годишна борба за детенце каква беше радостта особенно в двоен пакет. Но към 7г.с. започна кървене ту кафеникаво ти розово после тъмно после вишнево.....обадих се на доки на другия ден бях на преглед споко всичко е наред, защото са две матката се разтяга по бързо и затова. След ден кървенето се усили и така две седмици през ден два на прегледи и всичко е наред, но никой нищо не предприема, за да спре това кървене. На 15.12 прокървих по обилно и отидох на друг доктор и на едното бебче сърдечната дейност беше спряла...звъннах на доки да му кажа каза на 17.12 те чакам в кабинета. Отидох и той потвърди и каза споко другото е наред, но ще се застраховаме като направим една вливка на октагам струва 500лв на 19.12 ще дойдеш да я влея. Ок щом трябва все пак съм инвитро ще я купя, но тук дойде проблема няма я в никоя аптека, а понеже е събота няма и как да я поръчам...най-ранна доставка в сряда. Звънях в цяла българия по аптеките, австрия, турция всеки казва събота е обади се в понеделник. Накрая я намирам в Селена Пловдив и веднага звъня на доки да питам дали понеделник мога да ида да я влея там, защото няма да ми я дадът, но доки категорично ми забранява и каза ще чакаме до сряда. Ок щом може ще чакам, но ми каза това другото дето го изписах ела в понеделник да го влеем. На 19.12 отидох направиха ми вливката и вече бях готова да си тръгна, но реших да мина през ембриоложката да я питам ако кървенето се усили какво да правя. И както ди говорих с нея усетих как потекох. Веднага ме вкараха пред всички в кабинета, но като се качих на магарето и кръвта почна да тече. Прегледаха ме и естествено ми казаха че и второто ембрионче е мъртво. Сърцето ми се сви и не знаех къде се намирам, започнах да рева, просто не знаех какво ще правя....моите първи бебчета тъкмо започнаха да се личат и ги загубих....мечтата ми се изплъзна. Тогава доки каза трябва да отидеш да си направиш абразио не знаех какво означава и казах ок, но тогава разбрах, че е станала лекарска грешка, защото три седмици кървя, имам хиперстимулация, завишени левкоцити, а нищо не се предприема. И тогава той каза от хиперстимулацията организма я е отчел като инфекция и е направил антитела да се пребори с нея и те са започнали да атакуват и ембриончетата и затова са умрели. Трябваше по рано тази вливка да я направим. Бях съкрушена излязох навън хванах мъжа ми и като излезнах от клиниката започнах да рева. Мъжа ми веднага разбра какво е станало и започна да вика че док е некадърник и ако всичко беше следял и беше реагирал по рано сега и двете бебчета щяха да са наред.....

Веднага звъннах на докторката ми която щеше да ме изражда да и кажа какво е станало и да и кажа че съм със кръвоизлив и трябва да ми се направи абразио още същия ден го направихме. Държаха ме в операционната защото бях неадекватна и исках да си ходя, биха ми две успокоителни, упойката пълната едва ме хвана. Мъката ми беше огромна, но всичко мина и след два дни ме изписаха. И тогава започна втория ад.4ти ден след процедурата обилно кървене...прегледи болки всичко е наред спокойно до две седмици ще спре изчистена си перфектно. Пих два антибиотика, бих си окситоцин но кървенето продължаваше, а отговора беше всичко е наред. Оня ден обаче щях да умра от събитане на границите и днес отидох на 16ти ден след абразиото на второ мнение. Отговора беше,, имаш остатък около 2см и затова кървенето продължава ще ти изпиша три хапчета цитотек и като се прибереш двете ги смучиш, другото в дупето лягаш и почваш да чакаш силни и болезнени контракции, за да се опитаме без повторно абразио да изкараме остатъка....иначе нищо ми нямаше. И ако до седмица кървенето не спре почти ще трябва да те приемен за т.н. ревизия.

В момента лежа и си изпитвам адските контракции заради некадърните доктори. Изхвърлих едно парче твърдо и като жили, но дали е било остатъка от плацентата не знам. Затова ви моля да стискате палчета да се размина с второто абразио.

Извинявам се за дългия пост, но имах нужда да си споделя мъката. Сега не знам да плача защото изгубих бебчетата си или може би защото може да ме чистят втори път или защото не знам дали чудото пак ще ми се случи, но този път ще завърши щастливо......момичета как си преодолявате болката...моля ви кажете ми, защото искам да ревна и да не спра, чувствам се празна, все едно съм нищо. Имам само сили да кажа моля те Боже дари ме с детенце, не ми го взимай втори път Praynig Hug

Последна редакция: ср, 04 яну 2017, 21:37 от sladkatakaka1988

# 848
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Сладката кака много съжалявам за всичко, което си преживяла. Според мен грешката е преди всичко в това, че при хиперстимулация са направили трансфер и то на два ембриона. Иначе при кървене в толкова ранна седмица няма кой знае какво да се направи. За изчистването с цитотек аз съм пила и слагала вагинално. Съчетанно със обезболяващи. Ако не са ти предписали вземи си силни обезболяващи.
Прегръщам те и съм сигурна че ще успеете ! Ти си млада и имаш още много шансове само не се отказвайте!
Изплачи си болката разхождай се всеки ден дори и да не ти се иска и събери сили да продължиш !

# 849
  • Мнения: X
И според мен главната причина за всичко е това, че са ти направили пресен трансфер при толкова много яйцеклетки и очевидна хиперстимулация...
Също не разбирам и отлагането на вливката, само и само да не е в друга клиника, а в тяхната. Всъщност разбирам - това са 500 лв., защо да ги оставиш другаде, а не при тях ?!  Tired
Няма какво да добавя, знаеш, че много съжалявам и ме е яд за всичко, което ти се случва...
 Hug

# 850
  • Мнения: 49
Здравейте момичета за трети път преживявам ужаса на спонтания аборт от снощи съм с кървене болки утре съм на преглед вече рухвам и психически какво да ви кажа живея в малак град тук докторите само ми казват ако е писано да се захване ще се захване писна ми вече а болката ми е голяма само ни преглеждат и казват нищо ви няма моля ви даите ми съвет наи близо ми е клиниката в плевен ако някои може да ми препоръча добра клиника и доктор моля ви да го направи аз живея в град лом

# 851
  • Мнения: 272
Ако ще ходиш в Плевен,отиди в света Марина и си запиши час при доктор Тодор Димитров.Препоръчвам го с две ръце.Сестра ми имаше големи проблеми да забременее но с негова намеса сега имам племенница.

# 852
  • Мнения: 49
Аз забременявам но стигам до 6 най много 7г.с и правя спонтанен аборт вече се отчаях съвсем

# 853
  • Мнения: 11
И аз преживях спонтанен аборт в 8 г.с но мисля, че трябва да си направите изследвания ти и мъжа ти за да се разбере проблем щом не е един спонтанен

# 854
  • Мнения: 49
Разгледах саита на болницата не намерих др.Тодор Димитров ако някои може да ми препоръча друг доктор

Общи условия

Активация на акаунт