За спонтанните и мисед аборти- моята история и съвет към вас

  • 297 993
  • 1 975
  •   2
Отговори
# 1 140
  • София
  • Мнения: 3 715
Да вижда се дали матката се е изчистила не се притеснявай. Много си се панирала.. успокой се, според мен си е нормално. Аз единия път ту спираше, ту почваше и така 10 дни.. Те би трябвало да са ти казали да минеш и за контролен?

# 1 141
  • Мнения: X
Нормално е да има съсиреци, те са от удебелената маточна лигавица, не е нищо притеснително.

# 1 142
  • Мнения: 1 013
Аз имах дъълго кървене и съсиреци след мисед. Проверка на чхг месец след аборта показа, че е около 1000 - съмнения за гроздовидна бременност,
 последва хистероскопия и от хистологията - неизчистено парче тъкан в единия рог на матката.

# 1 143
  • Мнения: 26
Ами понеже прочетох на няколко места, че не е нормално да има съсиреци и се притесних. Sad Д-рът ми каза, че кървенето щяло да бъде до 5 дни, за контролен преглед не ми е споменавал нищо и аз забравих да го питам тогава на момента изключих.

Антибиотикът също каза да го пия 5 дни, но аз го продължих днес (6ти ден).


# 1 144
  • Мнения: 9 196
Ами понеже прочетох на няколко места, че не е нормално да има съсиреци и се притесних. Sad Д-рът ми каза, че кървенето щяло да бъде до 5 дни, за контролен преглед не ми е споменавал нищо и аз забравих да го питам тогава на момента изключих.

Антибиотикът също каза да го пия 5 дни, но аз го продължих днес (6ти ден).




Не се притеснявай изобщо. Два съсирека са нищо. Чувствителните да не четат скрития текст!

Скрит текст:
След първия ми аборт, първия час в къщи така ми текна, че цялата вана беше в съсиреци, съвсем не малки, но не и толкова големи. Паникьосах се и веднага звъннах на АГ, още с хавлията, каза ми че е много добре, че са паднали сами, да не се шашкам въпреки гадната гледка. Сигурно над 50 съсирека бяха.

Антибиотика между 5 и 7 дни не е проблем, важното е да не е повече или по-малко. Ако не вдигаш температура и нямаш болки, не се тревожи за чистенето. А на ехограф ще видят и най-малкото, ако има неизчистено.

# 1 145
  • София
  • Мнения: 3 715
Много ми е несериозно това 5 дни да ти тече... не си пълни главата с глупости като четеш. Съсиреците са си нормално нещо, хубаво е че падат както някой ти беше написал. Това колко дни ще е си зависи от всеки индивидуално. Просто изчакай да спре и иди на контролен. Аз имах гроздовидна и ходих и на ЧХГ докато не спадне до 0. Което ставаше много бавно, при теб може и да не се наложи ЧХГ. Просто иди при добър лекар, да види как са нещата в матката на УЗ. При чистене с хапчета може да остане нещо в матката, при хубав кюртаж/абразио е малък доста шанса да трябва да се повтори. Повярвай ми имам три и се успокой и прави нещо което ти харесва и ти доставя удоволствие..

# 1 146
  • Мнения: 2 760
5 дни звучи твърде добре, за да е истина... Аз се чистих над 15 дни, всички мои познати, минали през това, споделят за поне 7 до 10 дни. Не се плаши, успех следващия път!

# 1 147
  • Варна
  • Мнения: 2 747
Моя беше в 7гс, но пък беше кухо яйце, не знам дали има разлика в случая. Първите 3 дена нямах никакво течение, освен леко зацапване и после тръгна едно по-сериозно зацапване, но не кървене и никакви съсиреци.Така бях до към 12-я ден. Даже си мислех, че е много, но си водих нормален живот с ежедневни превръзки.
Пих антибиотик 5 дена и задължително си вземи пробиотик !!!!!!!!!
Бях на преглед след 14-15 дена и бях чиста , както и матката ми се беше възстановила като форма, АГ-от каза " спортна матка".. хич не ми беше забавно, ама...
Вземи си после добавки за възстанояване на лигавицата -витамин А и Е, като Е-то приемах ударни дози максимума на ден май беше 400мг.
Има тема за добавки, Денис отговаря бързо и е доста полезна !
Успех и по-малко паника. Винаги можеш да идеш на лекар , дори и до спешен, действа по-успокоявващо от четене на различни истории !
Горе главата и следващия път ще бъде всичко успешно.
Десислава, радвам се че те виждам из темата за бременни, явно нещата са потръгнали и при теб в правилна посока. Кога е термина при теб ?

# 1 148
  • София
  • Мнения: 3 715
Дааа и аз се радвам адски много! На 5 новмври е, сега мина третия месец и БХС и най-накрая се успокоих, че този път всичко ще бъде наред. ❤

# 1 149
  • Sofia
  • Мнения: 857
Чудесно, Деси! Герой си ти❤️Лека и безпроблемна бременност!

# 1 150
  • Мнения: 26
Благодаря на всички за отговорите, успокоих се - надявам се всичко да е окей.

Деси честито!

Miss_V в кой раздел е темата за витамините защото нещо не я откривам.

# 1 151
  • Варна
  • Мнения: 2 747
Благодаря на всички за отговорите, успокоих се - надявам се всичко да е окей.

Деси честито!

Miss_V в кой раздел е темата за витамините защото нещо не я откривам.


http://www.bg-mamma.com/?topic=982181

# 1 152
  • Мнения: 26
Благодаря..

Искам да ви попитам при вас имаше ли кафяво течение и нормално ли е? Извинявам се, че пак ви занимавам с въпроси..

 При мен кървенето вчера и днес доста намаля и тъкмо се окуражих  и сега изведнъж видях, че имам кафяво.

# 1 153
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Нормално е не се тревожи.

# 1 154
  • Мнения: 16 871
Браво verceto_sv  ! Честита радост!  А каква операция си имала?Какви бяха причините за абортите?Открихте ли ги?

Моята история е доста дълга... започва преди 7 години, когато млада и все още нераждала ми откриха тумор на едния яйчник, който растеше много бързо. Успяха да запазят яйчника, но досха бяха рязали от него. Бяхх се настроила, че ако до 6 м. Не се получи естествена бременност, правим инвитро, защото все пак имам яйчник и половина, отворена коремна операция, сраствания, не се знаеше какво е състоянието на тръбите....и тн.
Първият път забременях много бързо, голямо щастие - обаче аборт в 6 г.с.  получих зацапване - получих и дежурните прогестерон и но шпа, препоръка за лежане и спокойствие. Обаче на втората нощ имах толкова зверски болки и някак разбрах, че не е на добре, въпреки че надеждата умира последна. Та няколко дни след това на прегледа като ми казаха, че няма надежда, но съм млада и то се случва, горе главата и подобните клишета изпаднах в депресия. Мм не знаеше какво да ме прави, беше много изплашен. И понеже не можех да го преодолея и да го оставя просто, че така се е случило, започнах да чета в интернет  . Така попаднах на едно предаване, за един доктор и записах час при него. За съжаление при първия кюретаж никой не ми обясни, че може да се вземе проба ца установяване причината за аборта. При моят доктор последваха цяла страница с изследвания, много дефицити и лечение. Назначи ми се терапия преди забременяване. Забременях втори път, също бързо. Започнах терапия, обаче в 9 г.с. сърцето беше спряло. Причина - категорично аномалия на плода. Последва втори кюретаж и още един лист с изследвания. И тук нещата се закучиха. След кюретажа усещах, че нещо не беше наред - кървенето беше оскъдно и продължи точно 2 дни. Беше ми странно, защото голяча седмица, голям плод.... (мои разсъждения). Реших да проследя температурата ми. (И при двата кюретажа пиех антибиотик.  Така хванах, че поддържам т.нар субфебрилна Т. Веднага отидох при доктора, извършил К и се установи, че задържам кръв. Изкарахме кошмарни дни с ММ, защото въпреки хапчетата за контрахиране на матката кръв почти не изхвърлих. И така....започнах да следя овулация в криника по стерилитет, при доктор, с който се запознах през втората ми бременност /моят лекар отсъстваше и за преглед ми препоръча този др/. Следихме 6 месеца хормони и овулация, накрая забременях, но се оказа биохимична бременност. Тогава приплаках на лекаря в репродуктивната клиника и настоях да ми направи трансвагинална лапароскопия, като целите бяха следните - установяване на състоянието на тръбите, яйчниците и матката. Процудуратя е много лека и бързо се възстанових. Изписяха ме на същия ден. Но бяха извършени доста корекции - док бешу открил ендометриоза по яйчниците, която бешу изгорил и биполярна игла, имах аденомиоза в матката, един леко фиксиран яйчник и множество сраствания в маточната кухина и преди нея. Кървях и ми зацапваше 10 дни, застъпи  ме с МЦ и това ми беше последния МЦ всъщност. Забременях веднага с.ед отстраняване на препядствията. Този път успешно.
Излишно е да казвам колко съм треперила, как не можех да спя от притеснение. Но си казах - имаш терапия, праниш каквото трябва, пък то ако има да става нещо - и да се притеснявам и да не, пак ще стане. Бременността не беше лека, слава Богу не беше от най-тежките, но си имаше проблеми. Благодарение на моят лекар, всичко мина идеално, роди се най-голямата любов на живота ми - моят син❤
Просто се чудиш как си живял досега без него.

В обобщение - знам какво изпитвате, отчаянието и страхът са ми до болка познати. Аз дори стигнах до психотерапевт. Бях на принципа - като ти се плаче - плачи, после ставаш и продължаваш да се бориш.

Успех на всички !!!

Общи условия

Активация на акаунт