За спонтанните и мисед аборти- моята история и съвет към вас

  • 298 030
  • 1 975
  •   1
Отговори
# 1 200
  • София
  • Мнения: 877
Ами тромбофилия, завишени НК клетки. Но по време на миседа аз още кърмех голямото на 1 г. точно и бях много изтощена от гледането. Имам една книфа Хромозмни патологии от българска професорка, има страшно много информация и много може да се научи (тя е учебник): https://knizhen-pazar.net/index.php?option=add_book&id=60154 … D0%B3%D0%B8%D1%8F

Не е за вече бременни, защото си е страшничко, но е много информативна.




# 1 201
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Сузана риска на 40 си го има, пожелавам ти успех следващият път.
Чудя се докога в България ще се препоръчва масово аборт от лекарите.

# 1 202
  • Sofia
  • Мнения: 857
Две в едно, Благодаря! Дано следващия път ( ако го има) е успешен, и съм си изгърмяла рисковете 😶Знам , че години не са малко , но няма да се откажа, поне засега! За аборта се старая да не мисля, дали е бил грешка ! И аз се чудя от много неадекватност от много лекари,  претендиращи за ,,светила" ! Живота продължава!
Късмет на всички ни 👌🙏🙏🙏

# 1 203
  • Мнения: 921
Тъй като никой не може да даде причина за моите аборти все в 8ма седмица, се зачудих дали може да е заради некачествена яйцеклетка от поликистозата или късна овулация. Вижте този линк. http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=851

# 1 204
  • София
  • Мнения: 7 486
Дрийм,
Има доста различни причини за ранни аборти.
Какви изследвания сте правили досега?

Тъй като никой не може да даде причина за моите аборти все в 8ма седмица, се зачудих дали може да е заради некачествена яйцеклетка от поликистозата или късна овулация. Вижте този линк. http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=851


# 1 205
  • Мнения: 921
Дрийм,
Има доста различни причини за ранни аборти.
Какви изследвания сте правили досега?

Тъй като никой не може да даде причина за моите аборти все в 8ма седмица, се зачудих дали може да е заради некачествена яйцеклетка от поликистозата или късна овулация. Вижте този линк. http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=851



Ами аз вече писах в по-предните страници, но накратко всичко съм изследвала.
Трети аборт за последните 2 години - тази година февруари бе третия - при естествено забременяване. Първата завърши в 5 седмица и не се стигна до ембрионче. Втората в 8 седмица - мисед. Направихме генетичен анализ на плода и се оказа с полиплоидия. Кариотип на мен и ММ нормални. Реших да опитаме пак - за съжаление нещата се повториха отново в 8 седмица но този път без генетични дефекти в плода... Ппвторихме кариотипите ни в Мемориал и отново излезнаха нормални. Сега ни накараха да пуснем някакво ново изследване за наследствени болести, при което ако двамата носим еднакви болести, няма как да имаме здрав ембрион. Пациентка съм на др. Сигридов. Имам всички които се сетите изследвания, включително тромбофилията. Бях на терапия и на всичко нужно. ТСХ следях, беше в норма, вливки на Интралипид (сега в Мемориал ги отричат).
Попринцип съм с поликистоза и затова вече търся причината в нещо по-елементарно, което може би лекарите пропускат. Самия факт, че последние 2 пъти се случва в 8 седмица, по един и същи начин, ме води до това, че по някакъв начин нещо в моя организъм убива емриона...
Не знам

# 1 206
  • София
  • Мнения: 1 323
Дрийм, Крос мач тест правили ли сте ?

# 1 207
  • Мнения: 16 871
В 8ма, обаче единият път е бил нездрав ембрион. Сега февруари правихте ли генетичен анализ на плода?
Аз също имам поликистоза. Пих добавки и след двата аборта, може и да са помогнали. Но т.к. и ние имахме всички възможни изследвания се успокоявах, че правя нещо като пия витамините.
Колко дни ти е МЦ? Силна ли е поликистозата?

# 1 208
  • Мнения: 921
В 8ма, обаче единият път е бил нездрав ембрион. Сега февруари правихте ли генетичен анализ на плода?
Аз също имам поликистоза. Пих добавки и след двата аборта, може и да са помогнали. Но т.к. и ние имахме всички възможни изследвания се успокоявах, че правя нещо като пия витамините.
Колко дни ти е МЦ? Силна ли е поликистозата?


Мач тест не сме правили - никой не го е искал.
Да вторият път правихме и ембриона беше генетично здрав - с правилен брой хромозоми.
Ами поликистозата ми е силна, цикъл имам когато дойде... Може през месец, през 3, 4... Досега винаги съм пила Ясмин и от февруари спрях след аборта. Дойде ми чак юли месец и то със страшни мъки. Сега ми дойде пак преди 2 седмици, така че е много неточен.
Забременявах все след спиране на хапчетата

# 1 209
  • София
  • Мнения: 7 486
Да, извинявай, върнах се да те прочета.
Мъжки фактор имате ли? Хромозомни аномалии могат да се получат и при некачествена яйцеклетка, и при некачествен сперматозоид. Често се получават такива грешки по време на деленето. Но ако генетично ембрионът е правилен, проблемът вероятно е другаде.

Антифосфолипидни антитела, лупус и др. имунологични изследвали ли сте?
Инфекции - хламидия, микоплазма, уреаплазма (всички дотук от цервикален секрет), CMV, токсоплазмоза.

# 1 210
  • Мнения: 921
Ами антифосфолипидни антитела, лупус и др. имунологични изследвах.
Инфекции - хламидия, микоплазма, уреаплазма (всички дотук от цервикален секрет) съм ги пуснала и чакам резултат.
CMV, токсоплазмоза - такива не съм пускала.

Мъжки фактор не са ми давали да изследвам, затова не знам.
Мда последният път беше здрав и затова искам да намеря причината.
Сега следва да правим инвитро в ИСтанбул с ПИД, но чакам наследствените заболявания да ни излезнат и да видим дали нямаме двамата съвпадение, което не ми звучи като причина за послдните 2 аборта, но да видим..

# 1 211
  • Мнения: 2 047
При нас с мъжа ми илезе точно положителен крос мач тест.След два аборта го открихме.Правих вливки и родех втори си син.Но мисля , че той се прави само ако имаш едно дете от този партньор.

# 1 212
  • Sofia
  • Мнения: 857
Момичета, този Крос мач тест при какви случаи се прави!? Аз имам две загуби, имам и голям син ( който също е с проблем, но няма генетична обремененост) ! За каква вливка точно става дума, red_violet?

# 1 213
  • София
  • Мнения: 7 486
Крос мач тест правят в Надежда, вливката е имуноглобулин. Бамболинка беше писала при нея как е било в темата за имунологичните проблеми.

# 1 214
  • София
  • Мнения: 1 323
При нас с мъжа ми илезе точно положителен крос мач тест.След два аборта го открихме.Правих вливки и родех втори си син.Но мисля , че той се прави само ако имаш едно дете от този партньор.

Или дете или аборт от този мъж.... И на нас излезе положителен след два аборта , правих 4 вливки с Интратект - 2 преди бременност и 2 при положителен тест. На контролата беше ок. Сега съм в 16 та седмица , да се надяваме че всичко ще е наред този път. 
Просто при нас от хилядите изследвания, само там излезе проблем.

Общи условия

Активация на акаунт