Обличани дрехи?

  • 13 804
  • 204
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 22 551
Трещерица. ..абе на какво толкова миришеш ти и хората около теб,  че постоянно го повтаряш това за миризмата!
Изкъпан човек с нормална хигиена и чисти дрехи на нищо не мирише. Ако ги е облякъл за 1-2 часа на дрехите нищо им няма.

# 151
  • Мнения: X
Има хора, които миришат, потят се много и потта им вони.
Моето семейство не е от тях.

# 152
  • Мнения: 12 697
Сигурна съм, че всички миризливци в метрото  си мислят така.

# 153
  • Мнения: X
Сигурна съм, че всички миризливци в метрото  си мислят така.
Joy

# 154
  • София
  • Мнения: 3 480
Ъ-ъ-ъ, вашите бани не се ли вентилират?
Моите понеже и двете са освен с вентилация и с прозорец и още от дете баща ми много държеше на добрата вентилация по гореописаните причини.
И в този ред на мисли съм абсолютно съгласна за бактериите и мухъла и прочие, затова съм много благодарна на баща ми, който ме научи на това.
Затова, ако своевременно сте се погрижили за качествена вентилация в банята и подсушавате след ползване по предназначение, няма да има никаква драма с вмирисване и прочие.

# 155
  • UK
  • Мнения: 1 947
Сигурна съм, че всички миризливци в метрото  си мислят така.

Аз не. Миризливците, или поне много от тях, според мен осъзнават, че не са много...хм..хигиенични, но това не им пречи и не им разваля настроението. Пречи на останалите.

Има огромна разлика в това как изглежда и мирише човек, къпещ се редовно и поддържащ се спретнат и някой изоставен мърляч.

Azzy, зависи и от климата. В апартамента на родителите ми във Варна в банята има и прозорец, и вентилатор и пак е много влажно. Непрекъснато се подсушава и пак. Така е и с простряното пране - трудно съхне и замирисва леко на мухъл понякога. Много е непрятно.

# 156
  • Мнения: 7 171
Банята в спалнята ми не е влажна изобщо. Има си предверие с шкафове, където съхранявам чистите кърпи, а тези, които ползвам са на специална поставка, която им позволява да съхнат бързо. Не сменям хавлии ежедневно. По-малките кърпи понякога и повече от веднъж дневно може да сменя, ако се наложи, както и тези в кухнята, но хавлиите за баня са ок. Ползвам ги след къпане, тоест, предполага се, че съм чиста. Изсъхват много бързо. Не виждам причина да ги сменям ежедневно, но и не ги ползвам цяла седмица.

# 157
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 962
Аз пера всичко след всяко носене. Знам,че е вид отклонение ,но не мога да си представя да облека нещо два пъти.Е, при екстремни условия може и да направя компромис! LaughingОтчитам си го като грешка, но - това е положението! Имам около 20 сутиена в различна цветова гама, десетки гащуря
 и чорапи. При мъжа ми положението е сходно.
 Проблемът с прането е разрешен с голяма пералня и отделни помещения ( дрешници ).
П.П. Няма по-ужасно нещо от миризмата на парфюм + пот! Mr. Green

# 158
  • Мнения: 1 416

Бактерии и мръсотия има навсякъде, не живеем в инкубатори.
Колкото и да си миете ръцете, знаете ли колко микроби има по клавиатурата, на която пишете, по телефона ви, по кранчетата на мивката и т.н?

Права си, така е, но:
- клавиатурата се минава един-два пъти седмично с памук, напоен със спирт; не се пипа с мръсни ръце, освен това
- телефона се минава с препарат за почистване на техника; не съм ползвала специално такъв, затова след излизане си чистя телефона с много добре изцедена мокра кърпичка и подсушавам или с добре изцеден памук, напоен с мицеларна вода Crazy
- смесителите на мивките се мият и те със сапун, докато човек се мие на мивката; отделно от това, разбира се, се чистят с препарат, когато се чисти банята
- дръжки, щракалки на лампи и т.н. се минават с мокри кърпички или със спирт редовно

Банята ми е с прозорец, който седи постоянно отворен, но въпреки това не ми е приятно да си държа козметичните неща там. Не си представям как някой и гримове, и парфюми, и лакове държат там, но кой както си иска.

Сушилнята е уред от първа необходимост, почти толкова нужен, колкото и пералнята за страни, където не може да се простира целогодишно навън, както е в Бг. Важно е и за хора, които пък не могат да простират навън, защото живеят на оживена улица или някой простак изтърсва бухчите си върху прането.
Няма разпънати, заемащи цялата стая сушилки, няма дрехи, съхнещи с дни и пак миришещи на спарено и влага, няма досадно простиране.
Това е едно от нещата, които най-много им харесвам и уважавам на американците - задължително имат сушилни вкъщи и ги ползват.

Последна редакция: чт, 09 окт 2014, 21:54 от AQUА

# 159
  • София
  • Мнения: 3 480

Azzy, зависи и от климата. В апартамента на родителите ми във Варна в банята има и прозорец, и вентилатор и пак е много влажно. Непрекъснато се подсушава и пак. Така е и с простряното пране - трудно съхне и замирисва леко на мухъл понякога. Много е непрятно.

Да, да, вярно е.

# 160
  • Мнения: 8 567
Четейки тук, понякога се чудя как още съм жива.  newsm78

ПП. Някъде четох, че едни от най-бъканите с бактерии неща в дома са кухненските гъби.

# 161
  • София
  • Мнения: 3 480

ПП. Някъде четох, че едни от най-бъканите с бактерии неща в дома са кухненските гъби.


Да.

# 162
  • Мнения: 5 075

ПП. Някъде четох, че едни от най-бъканите с бактерии неща в дома са кухненските гъби.


Факт, затова от чужденци се научих да ползвам четка за миене на съдове, която задържа по-малко бактерии и лесно се почиства, а и ползвам антибактериален препарат. Не, че 20+ години не съм успешно ползвала гъба, но след като прочетох по темата, не мога да се пречупя да ползвам пак. Като съм нагости обаче си ям от чиния, която най-вероятно е била мита с гъба, гледам да не мисля много-много за това.

# 163
  • София
  • Мнения: 3 480
Е, вече за щастие е изобретена и миялната машина.

Под :гъба" също така се разбира и едно приспособление за забърсване на плотовете и мебелите.
За щастие има и кухненска хартия, а за мебелите се употребява еднократно.
Проблемът е, че сме свикнали да пестим и от еднократната употреба и се ползва многократно, но това е друга тема.

# 164
  • Мнения: 8 567
С кухненска хартия можеш само да позамажеш плота, но не и да го минеш качествено с препарат.
Поне аз не съм се научила как. Мърдаме още, де.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт