Обличани дрехи?

  • 13 803
  • 204
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 3 480
С кухненска хартия можеш само да позамажеш плота, но не и да го минеш качествено с препарат.
Поне аз не съм се научила как. Мърдаме още, де.  Wink

Да, да, но използвам за еднократна употреба и подсушавам с кухненска хартия.
не понасям мокри плотове. и бани, както стана ясно. Подсушавам веднага след употреба.

# 166
  • Мнения: 7 171
С кухненска хартия можеш само да позамажеш плота, но не и да го минеш качествено с препарат.
Поне аз не съм се научила как. Мърдаме още, де.  Wink

Гъби ползвам. Имам на мивката си една голяма щипка за коса (не зная как да я обясня), с която ги защипвам, за да не стоят мокри. Освен това периодично ги слагам в микровълновата печка за 150-200 секунди за дезинфекция. Имаме и съд с алкохол, в който ги топим периодично.

Чистачката чисти основно, но когато си почиствам плотовете след като ползвам кухнята или банята, обикновено пръскам с препарат и почиствам с хартията. От време на време ползвам и мокри кърпички за кухня/баня. После засушавам с хартията. И ние мърдаме.  Laughing

# 167
  • София
  • Мнения: 3 480

Гъби ползвам. Имам на мивката си една голяма щипка за коса (не зная как да я обясня), с която ги защипвам, за да не стоят мокри. Освен това периодично ги слагам в микровълновата печка за 150-200 секунди за дезинфекция.
Ще пробвам това, мерси.
А с алкохола не го разбрах? Как съд с алкохол?

# 168
  • Мнения: 8 567

И аз онова нещо за бърсане го минавам през микровълновата.

Четката за зъби също е опасна:
http://www.exooo.com/viewarticle.php?id=4210


# 169
  • Варна
  • Мнения: 5 421
Оф, като ви чета, ми иде да се обеся, честно!  Tired

# 170
  • Мнения: 1 416
Оф, като ви чета, ми иде да се обеся, честно!  Tired
Laughing Hug
И аз съм така. Уж мен ме изкарват луда по този въпрос обичайно, като чета разни работи, които (уж) хората практикуват, се чувствам истинска мърла. Като например това с прането всеки ден на горни дрехи, с които не се ходи вкъщи.
И да е бактериасала гъбата за чинии, нали се слага веро на нея и така се мият съдовете, демек се хигиенизира.
Швамтух не ползвам, гнус ме е.
Сменям гъбите редовно и често, изсушавам ги добре, като имам отделна гъба за почти всичко.
Мопове и парцали накисвам веднъж седмично в разтвор на Доместос за дезинфекция, но дефакто мопа за подсушаване /тази синята гъба/ никога не може да бъде идеално чист и си е един развъдник на бактерии.

# 171
  • Мнения: 4 892
Оф, като ви чета, ми иде да се обеся, честно!  Tired

Не се беси, ше идеш зян, повечето бактерии са ни приятели  Grinning

# 172
  • Варна
  • Мнения: 5 421
Мразя крайностите, ама... едно време хората на реката са прали, в реката са се къпали... в Ганг даже "погребват" умрелите. И моля не скачайте с това, че едно време средната продължителност на живот е била 30 години, щото точно в Индия са най-многото столетници.

Как ли пък не ще имам гъба за чинии, гъба за чаши за вино, гъба за чаши за вода, дъска за рязане на червен пипер, дъска за рязане на зелен пипер, ще си подсушавам плочките в банята след къпане, ще гладя чорапи...... не мога... отивам да вързвам въжето на полилея, моля някой да дойде и да ми ритне стола!  smile3544

Ама първо да махне дрехите от него!  Joy

# 173
  • Мнения: 1 416
Как ли пък не ще имам гъба за чинии, гъба за чаши за вино, гъба за чаши за вода, дъска за рязане на червен пипер, дъска за рязане на зелен пипер, ще си подсушавам плочките в банята след къпане, ще гладя чорапи...... не мога...
Ти съвсем буквално си разбрала нещата  Laughing Под гъба за различните неща, имах предвид, че не може с гъбата за чинии да се бършат плотовете. Не може с гъбата за кенеф да се мият смесителите, плочките и етажерките в банята /тя се хвърля след употреба/.

И съвсем не се прави всичко, за да живее човек 34324354345 години, поне аз не го правя, щото много си терперя над здравенцето. Просто ме е гнус.

Така, както след прибиране вкъщи, намирам за нормално човек веднага да съблече външните дрехи и да влезе да се къпе, а не да се въргаля с дрехите отвън по мебелите вкъщи, така намирам за нормално да си измия със сапун опаковките на абсолютно всякаква козметика, която си купя, защото са я пипали сума ти хора, падала е вероятно, въргаляла се е по складове и т.н. Каквото не може да се измие с вода и сапун, се минава със спирт.

Ако отворя шоколад, също веднага си измивам ръцете от пипаната опаковка. Същото правя, докосвайки всякакви опаковки, които не знам какво им се е случвало преди да стигнат до мен.

Друго нещо - към казалите, че перат всекидневно обличаните дрехи: дали някой се замисля за косата, която се пипа по цял ден най-редовно с мръсни ръце, праши се, цапа се... А миенето на косата всеки ден не е популярно. А същата тази коса се пльосва на възглавницата, допира се по столовете и т.н. Как се решава този проблем?

# 174
  • Мнения: 9 710
....моля някой да дойде и да ми ритне стола!

Ама първо да махне дрехите от него!  Joy

 Joy

# 175
  • Мнения: 2 265
Чудя се от край време. Лично аз не мога да си представя да натикам обратно облечена дреха в гардероба, при прани дрехи. Но пък познавам хора, които го правят. Засега ги трупам на два стола, но ми е много грозно и като ми дойде някой на гости, се чудя къде да ги скрия. Та може би някоя от вас ще ме светне с практична идея?  Simple Smile

Ако не искаш да оставяш обличаните дрехи при другите в гардероба, просто ги слагай в калъф за дрехи.

# 176
  • Мнения: 7 519

Как ли пък не ще имам гъба за чинии, гъба за чаши за вино, гъба за чаши за вода, дъска за рязане на червен пипер, дъска за рязане на зелен пипер, ще си подсушавам плочките в банята след къпане...
 

Нямам парцали да подсушавам но имам едно такова и след като се изкъпя, за 10 сек минавам с него плочките и няма нужда от подсушаване  Mr. Green
Скрит текст:

# 177
  • Мнения: 8 567
Друго нещо - към казалите, че перат всекидневно обличаните дрехи: дали някой се замисля за косата, която се пипа по цял ден най-редовно с мръсни ръце, праши се, цапа се... А миенето на косата всеки ден не е популярно. А същата тази коса се пльосва на възглавницата, допира се по столовете и т.н. Как се решава този проблем?

Най-хигиенично е нула номер.

А гостите - и тях ли събличате и право в банята?  Wink

# 178
  • Мнения: 1 416
Друго нещо - към казалите, че перат всекидневно обличаните дрехи: дали някой се замисля за косата, която се пипа по цял ден най-редовно с мръсни ръце, праши се, цапа се... А миенето на косата всеки ден не е популярно. А същата тази коса се пльосва на възглавницата, допира се по столовете и т.н. Как се решава този проблем?

Най-хигиенично е нула номер.

А гостите - и тях ли събличате и право в банята?  Wink
Аз знам как се решава проблема, питам, за да си сверя часовника. Решава се с миене на косата след прибиране вкъщи. Който излиза всеки ден и има дълга коса, обаче не е лесно.
Гости не обичам и не каня  Laughing Сега тук, където живея, и без това мебелите в хола са от преди, демек сядали са сума ти гъзове на тях, та не ми пука, който ще да сяда. Но в скоро време ги изхвърлям противните мебели. Искам диван от изкуствена кожа - да може да се мие спокойно или поне да е с перящ се калъф. Така няма проблем да се хигиенизира след евентуални гости.

# 179
  • Варна
  • Мнения: 5 421

Нямам парцали да подсушавам но имам едно такова и след като се изкъпя, за 10 сек минавам с него плочките и няма нужда от подсушаване  Mr. Green
Скрит текст:

И къв, аджеба, е смисъла? Нали банята е с плочки, по дяволите... с хидроустойчиви фуги, нам си кви хидроизолации и още един куп хидро неща. Водата си отива в канала с помощта на гравитацията. Влагата за няколко минути изчезва като си пуснеш вентилацията/отвориш прозорчето или в най-лошия случай оставиш вратата отворена. Тва е все едно след всяко миене на ръцете да подсушавам мивката с попивателна хартия. Безсмислено и излишно.

Общи условия

Активация на акаунт