Февруарчета лудуват, а мамите будуват - 6 тема

  • 24 391
  • 732
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 472
Здравейте момичета Simple Smile

Страхотна тема със страхотни мами и бебоци Simple Smile

Елефтерия Подкрепям те за отбиването. Аз още се изцеждам и нещо вече ми писна и много се чудя дали и аз да не спирам вече Simple Smile

Лека вечер момичета Simple Smile

# 16
  • Мнения: 2 141
theHellgirl  Heart Eyes - ние сме първи с Мони /за сега, докато няма промяна в колажа/  Hug Прекрасни сте и имате много хубави зъбчетааа Grinning
Лека вечер и от нас, момичета  newsm46
Утре сутрин с  kaffeetrmker_2 ще се чакаме /тук/  Hug

# 17
  • Мнения: 275
Страхотни мами и бебета Simple Smile!
Нели, аз се цедих до преди 2 седмици и малко , но накрая изцеждах много малко... Ми да си кажа честно - имам повече време и за мен и-за малката...
Кръстева, столчето е много хубаво Simple Smile изглежда сигурно, което  е най-важно за мен !
Желая лека и спокойна вечер!  Simple Smile

# 18
  • Varna
  • Мнения: 356
Да се цопнем и ние с Бобо в темата! Страхотна тема! Хиляди благодарности на Феичка за нея!
Ама верно сме си хубавки- и ние и децата! Пу-пу-пу! Айде лека нощ от нас!

# 19
  • Мнения: 591
Запис в новата тема. Феичке, благодарим ти за нея! Прекрасна е! А колажът е толкова слънчев и усмихнат... много хубави всички  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 642
Много готино заглавие за темата сме си избрали, а вие мами се много красиви Simple Smile
 smile3501 на Фейчка за колажа Simple Smile
Ние не сколасахме за снимка, но мисля другата седмица да се почна с едни фотосесии, че вече  Monkey седи сама и е много сладка, та да я снимам преди съвсем да се е озъбила, че вече като им излезнат зъбките и не са толкова бебешки. Така че ако не изпишем темата до тогава, може да се включа и аз Simple Smile

Аз много отблизо ще следя всички коментари за отбиването, че след като за захранването не се подготвих, поне за това да си направя рисърча Party нищо че налрая диването пак ще си прави, каквото си иска, ама така е, като толкова ми е жал за нея, като плаче. Tired

 newsm20 newsm20 newsm20 за всички мами, които са удържали толкова време да кърмят цедейки и понасяйки лишения. Аз сигурно щях отдавна да съм се отказала. Цеденето ми е много неприятно, може би защото така и не го оползотворявах това мляко  Cry Даже след всичкия тормоз вече се замислям дали ако имам друго дете ще го кърмя...То нали тревата от среща винаги е по-зелена, та на мен от страни ми се вижда много лесно с АМ - правиш си му режим, знаеш го колко яде, може и други да го гледат...

.Днес най накрая ми просветна това дете защо яде по толкова малко - ми като съм я кръстила с френско име, какво очаквам - тя си яде по френски - дегустира си  Joy 

Исках и друго да кажа, ама тоя пост го пиша от един час, че се приспиваме...
Та лека нощ красавици и дано да си поспим  smile3524

# 21
  • Мнения: 554
Момичета, благодаря още веднъж за подкрепата Hug Знаех си, че вие ще ме разберете, че ММ се опитва да мрънка нещо, ама него кой го пита Laughing

Нели, ако решиш да преустановиш тази дейност - с теб съм Hug Познавам много бебета, а и в темата си имаме, които не са кърмени, а пък растат здрави, красиви и щастливи, което е най-важното, без значение на каква храна са Peace

theHellgirl, страхотни сте Heart Eyes На сегашния колаж ние сме в ляво от долу на горе втората снимка, в момента само аз съм червенокоса, Вики след 20 години ще бъде hahaha

За столче за кола и аз се замислям, че моята "висока" девойка вече е 69см и от старото столче и стърчат краката Joy

За гърнетата като ви чета и чак ме хваща срам от мене си Embarassed Все още не съм закупила такъв уред, но добре, че ме подсетихте и утре ще се поправя Whistling

Копчелино, и аз като тебе, един пост от 5 реда съм започнала да го пиша в 21,40ч. Бързо ми се получават нещата Joy

# 22
  • Мнения: 932
Здравейте, мами и бебета! Колажът е страхотен! Поздравления за темата, Флауърче!;)
Моля допълнете на първа страница линка с детски преснички, пиано и т.н. Днес се присетих за тях... Импровизирам със слушане на БГ радио, но на моменти ми омръзва да я запознавам с творчеството на Васил Найденов (примерно;) и ми се иска да включа на по-детска вълна с фалшивото ми пеене.
Вчера бяхме на консултация - 8300/70. Педиатърката и сестрата се убеждаваха една друга, че виждат белег от бцж ваксината, какъвто според мен няма. Не искаха да направят проба. Чудя се да я водя ли на друго място.
От днес Ева е с четвърти зъб. Интересното е, че е втори резец, а не първи. Wink Малко нестандартно се озъбва. ;Р
Елефтерия, поздравявам те за кърменето и те подкрепям! Решението ти е силно и правилно. Не майка, а героиня си!
Кръстева, купих същите буйки на Ева преди месец, но бели. Ако сега трябва да купувам, не знам дали бих ги избрала пак. Сега се оглеждам за ботушки, ама нещо много скъпи...
Попаднах на една "рекламна" статия за обувките и прохождането. Облъчиха ме, повярвах им и май ще се купува. Смятам да изкара октомври с тези буйки, а после ще видим. И без това ги ползва повече за дъвчене, отколкото за ходене.
Ако правите колаж след няколко месеца може и да се включа. Не се харесвам. Все така съм си 10+ кг от изписването. Започнах да спортувам активно, намалих храната, мажа се с не знам какви си неща и нося клинове за отслабване. Ефектът е нула. Cry Мрън!

# 23
  • Мнения: 150
Да се включа за отбиването, понеже аз се цедих докато тя не стана на 5 мес ... -не успя да суче от гърда за съжаление макар много опити, силиконови зърна и т.н та при нас отбиването беше лесно в смисъл тя си беше свикнала с бутилката.
За гърдите аз намалих цеденето на 1 на ден за 2-3 дена после 1 на 2 дена и тя сама спря, пих боза след седмица и ми се наляха гърдите  ooooh! изцедих 60мл и това беше ...
Не ми се наложи да правя компреси защото плавно я намалих, премахвах цедене и накрая за седмица я спрях

# 24
  • Мнения: 1 465
Здравейте!  Hug
Аз само да споделя за гърнето,че сме го купили ,но все още не сме го пробвали по предназначение-използваме го за игра,пълним го с кубчета  и играчки,а от няколко дена хапваме и следобедната каша седнали в него,ама с дрешки,а не по голо дупе!  hahaha Аз го купих от Икеа-хареса ми това,че може да се разглобява и да се почиства само централната част с нааканото,а не цялото гърне...http://www.ikea.bg/DefaultM.aspx?page=productview&iID=86062 Вие кога мислите ,че трябва да започнем да ги тормозим бебчовците с тези гърнета?  newsm78

# 25
  • Мнения: 599
Привет банда! Бодро ви утро! Simple Smile

Елефтерия, веднага те познах на колажа  Sunglasses По червената коса Simple Smile Ние с Митака сме нахилени точно до Кръстева и Мони.
Копчелино, като каза за тревата, да, съгласна съм. И на мен винаги ми се е струвало по-лесно кърменето. Миеш цицата само и подаваш. То колкото си иска, толкова да си яде. А ние сме се подкарали на АМ от самото раждане. В началото само уж се дохранвахме (да не кажа, че направо се хранехме, а цицахме само за успокоение, понеже почти не пусках мляко). Ама да ти кажа, и с АМ не е толкова "розово". Първо, дозите. Детето не яде едно и също количество на всяко хранене. На ден изхвърлям толкова мляко, колкото е и изял. Не, че е една кола с пари, но все пак, това са пари, които отиват в канала, които могат да се оплзотворят за други необходими консумативи. После досадното стерилизиране на бутилките след всяко хранене. Е, вече рядко стерилизирам (а и стерилизатора ми е електрически, та е много мързелив) но пак си е бутнеж. А и това, което напоследък мен ме мъчи - 1-ца още или 2-ка мляко. Е да, ама двойката като не я ще... А с 1-цата не можем да караме до безкрай... А майките, които кърмят, нямат този проблем, те нямат кърма 2-ка  Joy И вечния въпрос - нахранило ли се е това дете, като му остана толкова много мляко в шишето....
 Ей такива несгоди имах аз, и продължавам да ги имам, ама вече съм си пуснала пердето и не се ангажирам толкова емоционално с това.
За гърнето - купили сме го отдавна. Като стана на 6м и започна да седи горе-долу сам, започнах да го мъча на гърне. А и понеже сме с Хидронефроза, нефроложката ни посъветва, да го приучавам от рано да пиша в гърнето, за да добие навици за освобождаване на мехура. Имаме няколко успешни опита, но се броят на пръсти. А и нали ви казвам, че гърнето е измислено явно от Инквизицията, за непослушни деца  Joy Та, голям рев му хвърляме, като го сложа на него. Ама аз съм упорита де, вече тия ревове не ме трогват. Нали съм майка-терорист...  Rolling Eyes Но пък нали всичко е за негово добро.
Fraust, честито ви зъбче!  Hug За кг не се притеснявай, като започне да щъка наляво-надясно малката, ще ги свалиш търчейки след нея Simple Smile
И да ви се похвалим - най-накрая изчистихме бактерията! Стерилната и обикновената урина са чисти! Шаманите тоя път си свършиха работата!  bowuu А най-важното е, че не сме пили антибиотици! Да е жива и здрава нефроложката, която абсолютно се противопостави на АБ лечение (което всички останали ни пробутваха). 3 седмици курс бани с Калиев перманганат - и сме чисти! Алелуя!  smile3501
И пак поста ми стана много дълъг, извинете, ако ви отегчавам.
Хубав ден на всички мами и бебоци!  Hug

Последна редакция: пт, 10 окт 2014, 09:22 от Mama_na_Dimitko

# 26
  • София
  • Мнения: 2 130
Добро утро мамчета Simple Smile.
Мерси за кафенцето Митковата мама Simple Smile

на мен ми казаха, че като седи детето стабилно е време да се слага на гърне. Иначе четох, че се започва от 9 месец.
Аз онзи ден му купих гърнето и днес за пръв път го тествахме по предназначение.
Взех му гърне кола, че уж да му е по интересно и да седи и защото нали само ходим по чуждите коли в градинката. За сега седи в него, но нищо не вършим. Дано по натам да почне и да върши работите.
Скрит текст:

за кърменето- честно казано аз съм много доволна, че мога да си кърмя и слава богу не съм имала проблеми, защото найстина си е по лесно от АМ. Кърмя си където ми падне и когато детето иска. Няма миене на шишета и тн. Но както казвам аз кърмя без да съм имала проблеми. Ако трябваше да съм на диета или да се цедя постоянно, на дали щях да изкарам толкова дълго. Поздравления на всички майки които издържахте толкова време да кърмите въпреки трудностите ви.

Вън грее чудесно слънце. Влади е готов, отивам и аз да се обличам и изчезваме на разходка Simple Smile

Слънчев и ползотворен ден на всички ви  Hug

# 27
  • Мнения: 554
Момичета, подариха ми нещо уникално, за съжаление ми го донесоха от Австрия (една колежка ходила командировка и ми купила) та ако ги има тук, споделете от къде мога да се сдобия с още.
Ох, не е лошо да кажа за какво говоря все пак Joy
Чорапогащник за пълзене. Много хубава материя с удебелен участък на стъпалата отдолу и на колената Heart Eyes  Отвън удебеленото е с материя като чорапогащника, а отвътре е като хавлиена материя. Влюбих се в него. После ако не забравя ще го снимам да ви го покажа.
Донесе ми само 2 обаче Cry Влюбих се в тия чорапогащници Heart Eyes

# 28
  • София
  • Мнения: 2 130
интересно елефтериа. зарових се тук, но само това намирам http://shop.danet.bg/product.php?ProductID=7121

# 29
  • Мнения: 2 141
Здравейте, момичета  Hug
FraUst  Heart Eyes в категория буйки са, но са си чисти обувчици. Иначе ботушки съм поръчала от Sport direct-a, и чакам доставката да пристигне по-другата седмица. Все пак благодаря за мнението Peace
Elefteria  Heart Eyes ако ги намериш, моля те, пиши ми, че ние по цял ден не спираме Hug
И при нас има слънчице, та ще се оправяме да изчезваме на вън   bouquet за всички мами и хубав ден от нас с Мони

Общи условия

Активация на акаунт