Ако има две черти, ЮЛЧЕ май ще бъдеш ти!!! :)

  • 31 289
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 62
Благодаря ви, момичета! Hug
И вторият тест ми беше положителен Flutter Ще изчакам още няколко дни и тогава ще си направя още един за по- сигурно, пък на лекар не знам кога ще отида. Не искам  да бързам, а и то в момента наистина е адски рано.
Успех на всички Hug

# 61
  • Мнения: 2 988
Благодаря ви, момичета! Hug
И вторият тест ми беше положителен Flutter Ще изчакам още няколко дни и тогава ще си направя още един за по- сигурно, пък на лекар не знам кога ще отида. Не искам  да бързам, а и то в момента наистина е адски рано.
Успех на всички Hug

На лекар наистина е много рано да ходиш. Аз изчаках до 7 г.с. и тогава отидох на преглед. С вагинален ехограф видяхме плодния сак и една миниатюрна точица. Едва на следващия преглед (след  около 4 седмици) се видя телцето на бебчо. А ако отидеш сега ще могат да ти кажат само дали бременността е вътрематочна или извънматочна и сигурно ще те викнат пак след няколко седмици, за да проверят за пулсации.

# 62
  • Мнения: 62
Да, да, знам, но благодаря все пак Simple Smile
Аз с първата бременност не помня точно кога отидох, но помня, че беше доста рано, тъй като много ме беше страх, а и аз тогава бях малка и бързах да отида, за да ми каже лекарят какво се случва Laughing Та знам, че нищо не се вижда. Затова ще се посъветвам с моя гинеколог и тогава ще го реша. Предполагам, че ще поизчакам до към 6- 7 г.с. Само всичко да е наред! Praynig

# 63
  • Мнения: 2 988
Стискам палци.  Hug

# 64
  • Paris, France
  • Мнения: 285
Ами мацки, направих си тест по принуда, защото трябваше да ходя за едни ваксини при личната, обаче пък ако съм бременна, не е препоръчително да ме ваксинират и се наложи. Положителен е, не че не беше ясно Simple Smile. Ама тъй, да се похваля, че имам и аз две черти.
Сега друг въпрос ме гложди - имаме билети за екзотично пътуване през декември, а за там именно ми трябват ваксини. Чудя се какво да правя - дали да ходя неваксинирана или да го отложим... Някой идеи?

# 65
  • Мнения: 62
Първо, честито! Hug
А относно пътуването- най- добре се посъветвай с лекар, тъй като той ще ти каже най- добре.
Зависи къде ще ходите и зависи какви ваксини се слагат, защото има някои ваксини, които са противопоказни по време на бременност.
Иначе за самото пътуване мисля, че няма проблем. Просто зависи каква дестинация сте си избрали. И зависи и как ще се чувстваш самата ти.
Аз лично мисля, че бих отложила пътуването, ако мястото е прекалено... екзотично. Но неваксинирана недей в никакъв случай. Peace

# 66
  • Paris, France
  • Мнения: 285
Ох, дилемата е голяма... Това щеше да ни е последното такова пътуване за не знам колко време напред, защото синът ми като навърши 2 години, ще трябва допълнителен билет и за него, пък сега ако родя и второ, съвсем никога няма да отидем там. Искахме да ходим до Тайланд, имам приятелка там... Много сложно, със сигурност и лекарите биха ме посъветвали да не ходя, пък ако отменим всичко и после пак пометна като миналия път, ще ме е яд адски много. Ще го мислим тия дни. Аз съм готова и неваксинирана да хукна, лудото ме зове.

# 67
  • Мнения: 212
Ех сладурки как ви се радвам Simple Smile Само си спомням какво беше и при мен като разбрах че съм бременна. Пък колко притеснения за щяло и нещяло и сега спи ей тука.

# 68
  • Мнения: 62
Хм, ами, аз си мисля, че ако се чувстваш добре няма да има проблем. Но все пак се посъветвай с лекар. Ние ходихме там преди 3 години, заедно с детето, казаха ни, че не трябват ваксини Rolling Eyes  Беше много горещо, а ходихме, когато тук беше зима, то основно с това трябва да се внимава - смяната на климата. И, разбира се, трябва да внимаваш с водата, да не се мокриш повече от коленете, ако ще ходите на плаж де.
Ако нещо те интересува, пиши на ЛС, ще помагам Peace

# 69
  • Мнения: 556
Пусто, изтървах да честитя по-рано на сефтето на темата Laughing
Честито на всички за прекрасната новини и много кураж и търпение от тук до юли!

# 70
  • Мнения: 613
fashionmama, точно като забременях ни предстоеше нашето сватбено пътешествие януари в Бразилия, където също не е много безопасно. Ами не отидохме. Прекалено е рисковано. Освен разни там болести, също от хигиенна гледна точка. Иначе пътуването със самолет не е проблем, защото ние си пътувахме из Европа. Ноо както си прецениш, де. И голямо Честито и от мен !   bouquet

# 71
  • Paris, France
  • Мнения: 285
Мдааа... след стабилно умуване с ММ, преминахме през крайни решения и в момента пак сме доникъде. Най-разумното нещо е да не отидем, разбира се. Дори и само заради премеждията, които имах с предната бременност - ако нещо такова ми се случи докато сме на почивка, не само че ще е много неудобно и скъпо да търсим спешен кабинет, ами и ще си провалим цялото прекарване.
Извинявайте, че ви занимавам с това, обаче понеже на никого не съм казала за състоянието си, не мога да споделя с приятели и ми е много смотано. Вместо да се зарадвам, аз съм се хванала под вола теле да търся...

# 72
  • Мнения: 62
А няма ли вариант да смените билетите (ако вече имате такива)? Rolling Eyes
Предвид състоянието ти наистина е най- добре да не отидете. Ако тогава си влязла поне в третия месец, може би би могло да се рискува, но ако си в началото на бременността... по- добре да не поемате този риск. Не знам. Трябва вие да си го вземете решението, а и не може ли да се посъветваш с лекар? Rolling Eyes

# 73
  • Мнения: 11
fashionmama,и аз не бих рискувала на отида на такава почивка ама в крайна сметка както си решиш  Hug
Аз нямам търпение в понеделник на прегледа да потвърдят новината  Praynig ааааа много съм щастлива за всички дружки,с които ще караме бременността  Hug Hug

# 74
  • Paris, France
  • Мнения: 285
Здравейте, момичета!
Нещата са вече почти сигурни - няма да се ходи. Както и да го въртим, трябва да сме луди да се втурнем и да си причиним такъв риск. А и, по-философски погледнато, нещо като "не иска" да се случва, явно е по-добре да не се насилва и в случая нещо по-хубаво ни чака тук. Дано да е така! Simple Smile
Така че спирам да ви говоря по тази тема и превключвам на следваща - имате ли симптоми?

Аз от няколко дни си усещам гърдите по-големи, чакам аха-аха да пуснат кърма  Mr. Green
Също, вече имам едно сериозно сутрешно гадене + повръщане, а с първото ми дете никога не съм имала такива проблеми и сега дано да е било само моментно, че хич не беше яко.

mama stefi
, а ти кога трябваше да имаш цикъл? Не е ли рано за преглед, то нищо няма да се види сега... Все пак, кажи как е минало Wink

Общи условия

Активация на акаунт