Декемврийче сладко във корема се протяга, нетърпение голямо мама вече я наляга!

  • 30 785
  • 797
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 110
Brit,  много си обичам бебчо, който е в мен, но, леле, искам да ти кажа, че благородно ти завиждам - винаги съм си мечтала за близнаци, пък и за момичета едновременно Heart Eyes А като е по естествен път, имате ли в родата близнаци наследствено, или вашите за първи път? Ох прекрасно Heart Eyes

След като се върнахме от доктора разбрахме, че и в двата рода сме имали близнаци. Аз знаех само за моя, но изобщо не съм се замисляла за това, когато заговорихме за деца с ММ. В последствие се оказа, че то при нас си е било предрешено, защото и от двете страни е трябвало да имаме близнаци  Crazy
Много е странно докато свикнеш с мисълта. В самото начало доки каза, че много пъти се случва да се заченат две бебета, но в много малко случай остават и двете и първия месец се чудех какво искам.... Две ли да си останат, едно ли?! Направо не можех да спя и когато отидохме да видим дали ще са две или едно бях много раздвоена. Но като им видях сърчицата веднага разбрах, че ги искам и двете... без значение колко ще ми е трудно  Blush


Брит, казваш от кой град си, години, термин и какво чакаш.В твоя случай близнаци момичета. 
За моето бебе казват, че има голяма вероятност да с абили две  hahaha И при аборта да са махнали едното, а младежа да се е криел някъде из "дебрите" ми, затова да е оцелял  Laughing Имах и доста висок ЧХГ, той ми увеличи риска за Даун, но генетичката каза, че вероятно са били две и затова  newsm78

Град - София, но ще раждам в Плевен, години 28, термин принципно 04.01, но за момента ще раждаме на 11.12 и да близнаци момичета.

Често се случва да се открие второто по-късно, защото в повечето случай доктора като види едно плодно сакче не търси друго. При мен ги видяха още на първи преглед, защото бяха едно до друго. По-добре така, защото иначе да ми кажат в 4-тия месец, че са две щеше да е още по-голям шок  Joy


И аз с първата брем имах 2, но прокървих в малките месеци и после едното вече го нямаше... остана само нашият батко.

Много съжалявам, че се е случило така, но според моя доктор е често срещано явление. Даже той си ме беше подготвил, че до третия месец не може да гарантира дали ще останат две и мнооооооого да внимавам.... Аз съм на принципа, че каквото ти е писано това ще стане. Да, разбира се аз се пазя много и правя всичко за да може да устискаме  до края, но съм наясно, че нещата не винаги зависят от теб  Sad
И каквото ти е писано това е....

# 511
  • София
  • Мнения: 8 654
Абе, и да ти кажат, че са 2 във 4-ия месец..преглъща се  Laughing на мен в 4-ия ми казаха, че все още съм бременна  hahaha 
 

# 512
  • Мнения: 509
Ирайн, значи грешката е била вярна (лекарската, де)  Heart Eyes

# 513
  • Мнения: 80
Мляко с нес, ако имаш изкривяване на гръбначния стълб е добре да си вземеш всички документи и снимки, които имаш. Анестезиологът ще проведе консултация с теб и ще прецени къде да постави упойката.  Peace

Мерси, Шоколадче! Това ме интересуваше. При мене не е изкривяване де, а стеснени междудискови пространства на две места на гръбнака и съответно посплескани дискове... Та се замислих, че май няма как точно от тази страна да ми поставят упойката...

# 514
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Анестезиологът ще прецени къде точно да те бодне, не се притеснявай. Това го обсъждахме в една от темите за бъдещи родители и анестезиолозите така отговориха.  Peace

# 515
  • Мнения: 107
Като заговорихте за упойки, аз с предното раждане не съм ползвала упойка, но сега се позамислям, че няма да е зле да си поспестя някое и друго страдание. Знам, че епидуралната упойка е най-предпочитана, но не съм се интересувала кога точно трябва да си я "поръчаш". Предварително ли се уговаря или ако много те боли и по време на раждането можеш да поискаш?  newsm78

# 516
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
В Надежда казаха, че по всяко време можеш да си я заръчаш. Не зная каква е политиката на другите болници.

# 517
  • Варна
  • Мнения: 759
Аз фотограф за самото изписване не мисля да ангажирам, но се замислям за коледна фото-сесия  Heart Eyes
Също и не смятам да каня изрично никой, който има желание, е добре дошъл. Майка ми съм я поканила за Коледа (тя едва ли ще има възможност да дойде по-рано), но с условието, че ще домакинства  Mr. Green

# 518
  • София
  • Мнения: 8 654
По принцио май трябва да се предупреди при приемането, че искаш. Но като те заболи също може. Въпросът е да имаш разкритие между 4-6 см и да няма някакви проблеми.

# 519
  • Пловдив
  • Мнения: 161
Здравейте, мами Simple Smile А какво мислите за помощта на някоя от бабите/ друг роднина след изписването. Ще имате ли някой, който ще ви помага и за колко време, т.е. и  за колко време ще ви гостува? По-скоро ще е помощ с бебчо или с домакинството? Първо бебче ще ни е. Все ми се срува, че ще има конфликти и обидени накрая, а не мога да си мълча, да не говорим, че тогава ще имаме най-голяма нужда от спокойствие.

Последна редакция: ср, 22 окт 2014, 23:14 от ludatakrisi

# 520
  • София
  • Мнения: 8 654
При мен никой няма да идва. Таткото ще помага. Иначе ще идват да го виждат, предполагам.
Ще видим и по Коледа как ще се организираме, къде ще празнуваме.

# 521
  • Мнения: 559
При мен мисля, да дойде майка ми, за седмица-две, то се падат и празници. Опредено мисля да се възползвам най-вече от помощ в домакинството, не толкова за бебето. И на мен ми е първа бременност.

# 522
  • Мнения: 221
Заявила съм, че не искам помощт "отвън" след раждането  Laughing Въпреки това има настоявания от едната страна. Дано се преборим. Така де, аз, мъжът ми ще си е вкъщи и дъщеря ми е голяма вече- все си мисля, че тримата ще се справим с едно малко бебче. Първия път имах помощ от баби и по-скоро се прескачахме в нас.... отдъхнах си, когато си останахме само ние и си влезнахме в ритъм.

# 523
  • Мнения: 86
Аз ще седя при родителите ми до към март месец... Първо чедо чакам, така че предпочитам да не съм съвсем сама  Grinning

За изписването - мисля да мина колкото се може по незабелязано. Родителите ми ще дойдат да ни вземат, вероятно и родителите на мъжа ми. Мисля си че ще съм супер уморена тогава и няма да ми е до хора и снимки  newsm78 Като цяло не разбирам защо това изписване от болницата се смята за голямо събитие, ако някой му се пише да обясни, ще съм благодарна Simple Smile

# 524
  • Мнения: 90
При мен на изписването ще е само ММ  Laughing

Нашите ще дойдат на 30ти - т.е. минимум 2 седмици след раждането. Баща ми ще стои 1 седмица,  майка ми - 5. На свекърва ми съм казала най-рано през февруари ама най-добре е да не идва - ние можем да й отидем на гости март. Че тя милата е доста възрастна и нито с бебето нито в домакинството ще ми помага - най- много да ми изпокъса нервите  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт