Декемврийче сладко във корема се протяга, нетърпение голямо мама вече я наляга!

  • 30 808
  • 797
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 958
Ми тя беше, но естествено случая се покри и най-вероятно е минала с условна или нещо такова..Заради това, че беше на 18-19 г., първа бременност, бебето беше на месец примерно..Е, не пледираха невменяемост (въпреки че се бяха опитали нещо такова, че била в следродилна депресия.. ooooh! ) но го сложиха по непредпазливост, а не умишлено..

# 466
  • Мнения: 958
О Боже, какво да говорим изобщо, сега гледам новините - изхвърлено новородено бебе в контейнер е намерено в центъра на Казанлък #Cussing out И ако нещо си мислите друго - от български произход, не от ромски...Слава Богу, детето е живо, добре, ч е клошар го намерил и съобщил..Искам да стрелям #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 467
  • Мнения: 509
Някои се борят цял живот за бебе, други си ги изхвърлят... Cry Е тази със сигурност е невменяема!

# 468
  • Мнения: 110
Brit_Brit, добре ни дошла още една мама с близнаци Simple Smile При мен са момченца, но вие доста рано сте си определили дата за секциото Simple Smile Аз дори още не съм сигурна къде искам да раждам..Ти как се чувстваш...
Започнахме новата седмица, тази и още две и 45 дневния болничен Simple Smile Надявам се да ги устискам геройски Simple Smile

Здравей ziz7uu, ами то при нас не е много сигурно дали изобщо ще стигнем до тогава. Аз съм с операция на миома, която ми направиха миналата година (когато забременявах никои не мислеше, че ще са две... ако знаех щях да изчакам). А и мадамите не са много елегантни, ами си вървят като за едно бебе, което допълнително усложнява нещата.  Rolling Eyes Иначе тя датата не е окончателна. В понеделник съм при докито и той ще каже как се развиваме, ако не стигнем желаното тегло - над 2,5 кг и ако можем да стискаме ще го отложим за по-късно. 
За момента сме много добре, направо мога да кажа страхотно - има болки тук и  там и някои затруднения, но не е нещо от което да се оплача. Аз съм си в къщи от края на 3-тия месец и може би това е причината да се чувствам толкова добре. Блажена почивка и много разходки, йога и медитация  Laughing
Пожелавам ти да устискате до края и да родиш без проблем. Ти как мислиш да раждаш? Аз исках естествено, но заради операцията, а и понеже мадамите не искат да се завъртят се налага секцио.


Brit, добре дошла и от мен! Hug Ако желаеш да те впиша в първия пост на нашата тема дай малко повече инфо Simple Smile Иначе за педиатрите според мен е по-добре да попиташ в някоя от отчетните теми в "Родени", 2013 примерно, защото те вече са записани, ходят си на прегледи и имат по-пресни наблюдения Peace

Каква информация точно ви трябва?! Живеем в София, аз мисля да раждам в Плевен, защото само на този доктор мога да се доверя. В 30 г.с. съм и съм бременна с близнаци момиченца. Първа бременност ми е, а зачеването си е по естествен начин, т.е. не е инвотро. За момента сме планували раждането да е на 11.12, но в понеделник ще знам със сигурност, защото тогава сме при доктора. Ако ви трябва друго инфо ми пиши  Wink

# 469
  • Мнения: 958
Brit,  много си обичам бебчо, който е в мен, но, леле, искам да ти кажа, че благородно ти завиждам - винаги съм си мечтала за близнаци, пък и за момичета едновременно Heart Eyes А като е по естествен път, имате ли в родата близнаци наследствено, или вашите за първи път? Ох прекрасно Heart Eyes

# 470
  • София
  • Мнения: 8 671
Брит, казваш от кой град си, години, термин и какво чакаш.В твоя случай близнаци момичета. 
За моето бебе казват, че има голяма вероятност да с абили две  hahaha И при аборта да са махнали едното, а младежа да се е криел някъде из "дебрите" ми, затова да е оцелял  Laughing Имах и доста висок ЧХГ, той ми увеличи риска за Даун, но генетичката каза, че вероятно са били две и затова  newsm78

# 471
  • Мнения: 509
И аз с първата брем имах 2, но прокървих в малките месеци и после едното вече го нямаше... остана само нашият батко.

Последна редакция: вт, 21 окт 2014, 21:58 от Dakota

# 472
  • Варна
  • Мнения: 759
Вярвам тук сме се събрали все интелигентни и разумни жени, не мисля, че някоя дори ще й мине през ума да отвори прозореца да проветрява, докато бебето е в стаята. Пък да не говорим за зимата  Shocked Или пък изобщо да остави бебе на 1 месец само и да отиде на друг етаж. Но има уникални случаи, просто. Имахме комшии - квартиранти, с много нисък социален статус, които имаха дъщеря на 3 г. и бебе на 6-7 месеца. Едно на ръка, че пушеха в стаята при децата и почти не проветряваха, а по-лошото беше, че оставяха децата сами и заминаваха на някъде почти за целия ден. Смятах да се обадя на социалните, но те живяха под нас 2 месеца и избягаха без да платят наем, ток, вода за месеца, че и завлякоха хазяите си с някакъв заем.
Пък за изхвърленото бебе...  censored Моя приятелка, на която съм кума, от 5 години се опитват с мъжа й да имат бебе. Какво ли не са преживяли, какви ли не изследвания, хормони вземаше, операция за миома й правиха и още и още и накрая се оказа, че дори държавата няма да ги подпомогне, защото ще трябва да използват донорни яйцеклетки. Сега събират пари поне за един опит  Cry

# 473
  • Мнения: 1 209
Брит, казваш от кой град си, години, термин и какво чакаш.В твоя случай близнаци момичета. 
За моето бебе казват, че има голяма вероятност да с абили две  hahaha И при аборта да са махнали едното, а младежа да се е криел някъде из "дебрите" ми, затова да е оцелял  Laughing Имах и доста висок ЧХГ, той ми увеличи риска за Даун, но генетичката каза, че вероятно са били две и затова  newsm78
Ирайн, напълно е възможно. Имах съседка, на която така и бяха правили аборт, а след това се оказало, че има още едно бебе.

# 474
  • Мнения: 657
Днес изобщо нямах време да ви чета и съм изпуснала много интересни теми Wink Изчетох всичко и ми стана много интересно как майките-първескини са се запасили с чувалчета, а всички останали, които очакват второ бебче няма да ползват Mr. Green И ние така - от раждането до поне 5-6 месеца не сме ползвали никакви чувалчета Simple Smile Те реално бебетата не шават чак толкова много през първите месеци, та няма кой знае каква вероятност да се отвият през нощта Peace И да се отвият - не са голи. Отделно това, че ще ставате на 2-3 часа за кърмене и смяна на памперси и ще си ги проверявате как са - студени ли, изпотени ли Simple Smile
На дъщеря ми й купих едно единствено чувалче към шестия месец и установих, че не й харесва особено това, че краката й са затворени вътре. Тя и до ден днешен е шило като спи Laughing Отделно се изпотяваше в него - според мен с чувал и със завивка не е същото, защото чувалът топли и отдолу, на гърба, а завивката е само отгоре Peace Та, моят съвет е недейте се презапасява с чувалчета - може изобщо да не ви влязат в употреба Wink Всичките обяснения за претопляне и изстиване, с точни градуси и прочие, на мен лично са ми прекалено "по учебник". Недейте се втелясва. Когато се роди бебето ще се научите сами да се ориентирате по него Simple Smile Нито съм мерила т-рата в стаята, нито т-ра на водата за баня, нито съм стерилизирала ножичката преди да режем ноктите - които впрочем рязахме редовно от момента на раждането всеки път като израстваха Wink Няма нищо сложно и опасно, просто не трябва да се режат до дъно Peace На мен лично тия ръкавички бебешките са ми ужасно анти. На дъщеря ми не съм слагала и сега пак няма да слагам bowuu
Няма нищо по-силно и точно от майчиния инстинкт. Доверявайте му се на него повече, отколкото на учебниците Wink Peace Heart Eyes

# 475
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 484
Добро утро! Grinning
Отново чудесен пост на Мимченце! Hug  bouquet

# 476
  • Мнения: 1 909

Няма нищо по-силно и точно от майчиния инстинкт. Доверявайте му се на него повече, отколкото на учебниците Wink Peace Heart Eyes

 Hug  bouquet

# 477
  • Мнения: 10 678

за желязото - може би не го усвояваш добре. Знам, че може за добро усвояване да се пие фолиева к-на, а кафето да не е точно след хранене. Пий мн вода (30мл на кг тегло) и яж кис.мляко. Аз вечер пия 1чч пр.мляко с лъжица мед, а сутрин на гладно чаша топла вода.

politam, и аз се зачудих как така пиеш желязо, пък хемоглобинът ти продължава да спада.  newsm78 Между магнезия и желязото трябва да имаш задължително поне 2 часа разстояние, нали знаеш - магнезият пречи на усвояването на желязото. А желязото най-добре се усвоява с витамин С. Примерно, смеси желязото със сок от портокал или моркови.

Ако това, дето пиеш те запича, пробвай да го смениш с друг препарат. Т.е., не си ли го коментирала с наблюдаващият ти?

# 478
  • Мнения: 614
Мимченце - наистина страхотен пост Hug

Госпожите в детската градина ме изненадаха много мило. Научили са Вики на ето това стихотворение:
Георги Веселинов
Моята сестричка
Кротко е заспала
моята сестричка,
лекичко подпряла
бузичка с ръчичка.
— Спи, сестричке, мила,
наше сладко бебе!
Спи, събирай сила —
ще стоя при тебе!
Мама е излязла —
работа я чака!
Тебе аз ще пазя,
че нали съм кака!

Вчера, като ми го каза си пророних една сълза Heart Eyes

# 479
  • Варна
  • Мнения: 759
Мимченце, съгласна съм с поста ти  Hug
Аз съм предвидила различни завивки и дрешки, а бебо сам ще си реши кое му харесва  Flutter
Когато бяхме с камина на дърва, не се успокоявах, докато не стане 30 градуса  Laughing Обаче от мин.зима сме с климатик и поддържаме 20-21 градуса, което ми е напълно достатъчно, даже се учудих на самата себе си. Мъжа ми пък въобще не вирее на високи температури и спи с отвити крака  Grinning
Lady Clarion, прекрасно е  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт