Детската градина- всичко, което ни вълнува-10

  • 28 073
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 985
За първи път тази година черпихме в градината. Предишните две години се падаше в събота и неделя. Честно казано не съм си и помисляла да черпим в понеделник  Rolling Eyes

# 721
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
И ние утре ще почерпим в градината.

# 722
  • София
  • Мнения: 63
Някой знае ли кога ще излязат графици за лятото кога ще работят и почиват през лятото градините в София?!
Натискат ни в работата да правим график за отпуските догодина, а нямам идея как да се съобразя с детето.

# 723
  • София
  • Мнения: 372
На нас още преди месец ни казаха, че ще работят август, а ще почиват юли.
Май е рано за график, но ако питаш в градината може и да знаят.

# 724
  • Мнения: 3 985
shanika, при вас не е ли един и същи всяка година? При нас винаги почиват през август, само тогава един месец  Peace

# 725
  • София
  • Мнения: 4 595
Графиците ги изкарват някъде май месец за Сф.
По-вероятно е, ако няма някой голям ремонт, който да наложи затваряне за по-дълъг период, градината да е със същия режим както това лято.
Не пречи и да питаш директорката (мисля, че тя по-скоро ще може да даде информация) кой месец се очаква да е почивката на градината ви.

# 726
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 406
Здравейте Hug
Чудех се дали да пускам тема или мога тук да споделя newsm78
Става дума за уроците по танци в детската градина.

# 727
  • Мнения: 11 578
Сподели, нали за градини си говорим. Hug

# 728
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 406
Толкова ме хвана яд вече с тия танци...
На родителската среща го записах на народни танци сина ми на 5г. в 3та група е.
Миналата година посещаваше само латино танци. Уж ходел, пък той друго ми казваше - карай, плащах/то не е много 10-20лв. в зависимост от посещенията/. Тази година го попитах дали иска да сменим и да опита с народните, каза - да и аз го записах.
От около месец госпожите ми казват, че ходел и на латиното, без да е записан.
Това, което си мисля е,че те го питат дали иска и го пращат и на двата вида, за да се отърват от още едно дете за гледане.
Той, милия се съгласява да ходи и на двете и ми казва в къщи, че ходел но не танцувал. Явно не му е интересно. Питам го дали му показват как се танцува, а той казва - да, но аз не мога и не искам.
Казах на госпожите да го пращат само на едното.
Да, ама не!
Те си карат за по-лесно и на двата вида. Днес ми се обажда домакинката да ми каже, че дължим и за латиното, представяте ли си. Тя била дала от джоба си и трябвало да платя.
О.к. ще платя, в никакъв случай не искам да ощетявам градината с 10-15лв., но нека някой да ми каже дали детето ми става за танци. Дали може и какво е научило. Няма, няма и няма. Все няма кой да даде мнение. Но, винаги има кой да иска пари.
Бясна съм им, но не искам да се конфронтирам с учителките му.

Стана дълго, извинете ме Hug

# 729
  • Мнения: 9 776
Ама какво има да се конфронтираш? Според мен не си отказала категорично, въпреки че си разбрала от детето, че не иска да ходи. Това се уточнява с възрастните, не с детето ти. Аз така по-миналата година пратих моето на народни, но в един момент от госпожата, която ги води разбрах, че той ходи, но не танцува и е по-добре да го отпиша. Поговорих си с детето, "убедих го", че трябва да ходи /много беше палав, исках да изразходва енергия/ и продължи, но на следващата година сам категорично отказа, а и аз не настоях, защото не видях нещо да е научил. Та така де. Уточни си сама искаш или не. Peace

# 730
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 406
Аз като казах, че не искам да се конфронтирам с госпожите му имах предвид, че каквото и да кажа е недоказуемо. Само тяхната дума, че ходел на всичко е валидна в случая. А, по-лошото е, че аз знам как те го пращат, но не мога да се изправя и да им кажа - "Вие го пращате, за да гледате с едно по-малко, че така ви изнася". По принцип съм доволна от тях, учат, знае стихотворения. Имат занимания по пеене, пее добре детето ми.
Миналата година имаше и желание за танци. Показа две-три стъпки от латиното и до там. Цяла година съм плащала той да седи и гледа. Да, но така е било удобно за госпожите му.
Но, тази година реших да им разваля комфорта поне с едно.

За мен не е важно ние с мъжа ми какво искаме. Готови сме да плащаме това, което му се отдава и му харесва разбира се. Но, не и да ме цакат така нахално пращайки го на всичко....само защото си мълча.

Освен това го записах и на плуване, че много искаше.Само дето на английски още не е поискал Crazy, но и на това ще го запиша. Сигурно в 4та група вече.

# 731
  • Мнения: 9 776
...."Вие го пращате, за да гледате с едно по-малко, че така ви изнася". .

Това е последното нещо, което бих си помислила. Rolling Eyes

А това, че си мълчиш - е как да разберат, че искаш или не? Ми кажи им в прав текст - пращайте го/не го пращайте. Аз така и не разбирам ти всъщност искаш или не искаш да ходи на танци. ooooh!

Моят син пък ме дразни като вземе да се "отписва" самосиндикално. Чул от друго дете, че ще се отписва, и хайде и той. Whistling Ама добре, че ми казва, та бързо го насочвам. Mr. Green

# 732
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 406
Е, аз не си мълча.
Нали написах в първия пост, че записан само на народни.

Но, понеже те са го изпратили на латино два-три пъти автоматично означава, че е записан за тях. Така било. Така ми обясниха сега чак.
5 пъти ме питат - Вие на кое сте го записали, аз 100 пъти им казвам -на народни танци.
Факт е, че се възползват от не добре ориентирания ми син и го подпитват дали иска да ходи на това и на онова. А, това че ти не би си помислила, че искат да се отърват е съвсем различно.
Защото аз си го мисля, не дори съм убедена, че се възползват.
Те каквото и да го попитат той казва все - Да!
Аз как да контролирам тази работа?!
Това ги попитах - Нищо!
Те го пращали на каквото е записан!
Кажете ми вие аз какво не разбрах от тази схема, моля.

# 733
  • Мнения: 18 707
Hushpuppy, това че показва 2 стъпки като цяло не означава, че не знае танците, но ако не е на точната песен и някой не зададе ритъм/стъпки нормално да не се сеща. Щерката на откритите уроци по плуване се справяше блестящо, а лятото на басейн нищо от упражненията не се сещаше как да направи. А учителката по танци понеже ми е приятелка виждаше, че знае танците, само като ми идваше на гости. В часовете е блеела. Иначе ситуацията е неприятна. Аз бих предупредила, че следващия месец няма да дам 1лв. за латино танци. Ако искат да го пращат на тяхна издръжка.

# 734
  • Мнения: 9 776
..... Аз бих предупредила, че следващия месец няма да дам 1лв. за латино танци. Ако искат да го пращат на тяхна издръжка.

Абсолютно и аз така бих постъпила. Застани си категорично на позицията и толкоз. Peace

Общи условия

Активация на акаунт