Отговори
# 690
  • Мнения: 4 859
gabsolini,с млечните жлези имам проблеми от 10 години-мастит,кисти,по едно време ме бяха изплашили и с рак,добре че се оказа доброкачествено образувание и се редуцира само.....Моята док ми каза да не рискувам с кърмене.не знам защо,месец след раждането ще ми изпише хормонални таблетки живи и здрави само Praynig Peace
Не знам дали е от спорта,

# 691
  • Мнения: 4 859
Момичета имам менструални болки през 6 минути #CrazyЗа по десетина секунди newsm78 Контракции ли са това newsm78 На колко време е по колко трябва да ме държат,за да ходя към болницата?Мъжо спи,да го будя ли,като ме отпусне все едно нищо не ми е имало #CrazyНито тапа ми е паднала,нито води са ми изтекли ooooh!

# 692
  • Мнения: 843
Добро утро,
Лейди, май скоро ще се похвалиш  Grinning
успех мила    Hug
Тази нощ бебо беше неспокоен, но все пак спа 5.30-6 часа. Че миналата нощ беше страшно - явно ни почват колики. Взех да имам капки абоколикен, но засега съм дала чая от копър на хип. Даже и аз пийнах Simple Smile
Моля да ме поправите на първа страничка - бебе Димитър се роди на 25.10 Simple Smile

# 693
  • Мнения: 4 859
Мами най-накрая родих Grinning
Бебе Ивайла,3,400,естествено на 3,11,това за първа страничка Heart Eyes
Имам много шевове,наложи се епизиотомия,и ме приспаха при шиенето.Отидох с 10 сантиметра разкритие и родих за 15 минути CrazyМного съм доволна,д-р Илиев от Токуда буквално ми роди бебето Party

# 694
  • Мнения: 364
Честито, лейди! Да сте живи и здрави и двете!!! Много усмивки и слънчеви мигове на всички нови мами и техните бебета!!!!  Hug  bouquet  bouquet
 Моят бебешор в момента яко се напъва, ама не ще да пуска пустото дупе  Joy май пак ще помагам с термометъра и зехтина  Rolling Eyes
Вчера изкарахме карта за отсъпка от ДМ - доволна съм  Peace
Хубав ден пожелавам на всички!!!

# 695
  • Мнения: 328
lady_gothic    bouquet  bouquet  Честито! Да ти е жива и здрава, а ти бързо да се оправяш.

# 696
  • Мнения: 592
Мами най-накрая родих Grinning
Бебе Ивайла,3,400,естествено на 3,11,това за първа страничка Heart Eyes
Имам много шевове,наложи се епизиотомия,и ме приспаха при шиенето.Отидох с 10 сантиметра разкритие и родих за 15 минути CrazyМного съм доволна,д-р Илиев от Токуда буквално ми роди бебето Party

Честитоооо живи и здрави да сте лесно си родила   bouquet  bouquet  bouquet Hug Hug

# 697
  • Мнения: 226
Честито на новите мами! Да са Ви живи и здрави бебоците, много да Ви радват и късмета да върви с тях ръка за ръка!  bouquet Hug Hug Hug
Мами да Ви се оплача, абе две деца съм отгледала , е в такъв филм не съм влизала. Откакто се е родил мъника сме ходили на консултация два пъти и двата пъти педиатърката, която мога да кажа, че е много добра( от опит зная и не само) пипа му фонтанелата и все казва, че е много малка, което е факт и за сега няма да даваме Вигантол. Да обаче от две седмици на бебо му се потят много ръчичките и крачетата и започна доста да се стряска- е това са едни от признаците за рахит, но те са много условни и основно се преглежда фонтанелата и понеже чак след две седмици сме на консултация, та мисълта ми е има ли и друга мама с такъв проблем, да сподели. Абе не знам ММ казва, че излишно се притеснявам  #Crazy, ама хайде де, то като е по- силно от мене.

# 698
  • Мнения: 226
gabsolini,с млечните жлези имам проблеми от 10 години-мастит,кисти,по едно време ме бяха изплашили и с рак,добре че се оказа доброкачествено образувание и се редуцира само.....Моята док ми каза да не рискувам с кърмене.не знам защо,месец след раждането ще ми изпише хормонални таблетки живи и здрави само Praynig Peace
Не знам дали е от спорта,
Аз съм с подобен проблем от 15 години. Странно нещо са докторите - ще ти кажа защо. Миналата седмица ходих при мамолога си, защото от едната страна едната ми бучка започна да нараства и да ме боли, прегледа ме и просто тази киста , която е там малко се е увеличила и притиска каналче по което слиза кърма, значи да уточня почти нямам кърма още от начало, но той ми каза да не цедя и да не я спирам с медикаменти, ами да слагам бебо за десет минути на двете гърди и той да изсуква някакво количество, за да не се получи мастопатия докато спре кърмата. Та мисълта ми е , гледай значи как всеки казва различно. Ето на тебе с медикаменти искат да ти я спират, на мене пък искат с намаляване на кърменето и кърменията.  Thinking

# 699
  • Мнения: 343
Мами най-накрая родих Grinning
Бебе Ивайла,3,400,естествено на 3,11,това за първа страничка Heart Eyes
Имам много шевове,наложи се епизиотомия,и ме приспаха при шиенето.Отидох с 10 сантиметра разкритие и родих за 15 минути CrazyМного съм доволна,д-р Илиев от Токуда буквално ми роди бебето Party
Честитооо ! Да ти е жива и здрава куклата, да расте щастлива и много да ви радва ! Бърдо възстановяване, мамче !  bouquet  bouquet  bouquet baby_neutral baby_neutral
От толкова притеснение какво ще те правят днес и бебка реши да не те мъчи и сама да си излезе   Wink

# 700
  • Бургас
  • Мнения: 9
Благодаря Ви за отговорите, мами! Здрави и спокойни бебчета желая на всички Ви!

# 701
  • Мнения: 146
Честито,Лейди   bouquet Да е много здрава,с късмет в живота и много обичана малката Ивайла  Hug Бързо възстановяване на теб  Heart Eyes

# 702
  • Мнения: 226
Мами най-накрая родих Grinning
Бебе Ивайла,3,400,естествено на 3,11,това за първа страничка Heart Eyes
Имам много шевове,наложи се епизиотомия,и ме приспаха при шиенето.Отидох с 10 сантиметра разкритие и родих за 15 минути CrazyМного съм доволна,д-р Илиев от Токуда буквално ми роди бебето Party
Честито!Да сте живи и здрави с принцеса Ивайла! Само хубави неща да Ви се случват и много късмет Ви желая!
Не се притеснявай за шевовете, леко по леко ще спре да те боли и ще паднат , и ще забравиш.Мий се по- често, за да паднат по- бързо шевовете и по- бързо да те отболи. Ако се налага си пръскай бивацин спрейче, също много помага за външни шевове. Hug

# 703
  • Мнения: 428
Лейди.готич честито. Най сетне ти олекна. Да ти е жива и здрава а ти бързо се оправяй.
Моето спиране на кърмата не върви никак. Вчера се изцедих до капка дори се наложи.да се напаря под душа че бях станала на буци и после се стегнах с ластичен бинт. Нощес обаче много ме боляха и като го свалих те станали на буци пак. Та сега ще пробвам с цедене на често и по малко. Нестига че имам малко кърма нестига че е рядка като вода ами така ми пълни гърдите и такива буци ми прави че кърменето за мен си остава най лошото преживяване и от двете ми раждания. Знам колко е хубаво за детето да се кърми предполагам че аз греша някъде и кърмя неправилно но почти не познавам родилка която да не е имала проблеми с кърмата и кърменето. За сега нямам планове за трето дете но ако имам просто няма да го кърмя от самото начало и неискам да преживявам този ад пак. Нестига грижите по бебето колики рев дундуркане недоспиване но и това болезнено кърмене цедене запушване и чудене наяло ли се е дали не реве че е гладно и всичките изтърпяни мъки и нерви и сълзи оооооо никога повече. Искренно завиждам на мамите които имат хубава кърма и си кърмят но аз пак не успях въпреки желанието ми дори дадох 150 евро за електрическа помпа само и само да станат нещата но уви.
Аз също имам мастит след първото раждане и няма оправия а сега ще стане още по зле но няма какво да се направи.
Мами вие които родихте по рано почнахте ли вече да правите секс. Не че ми е премърцало но мъжо дава зор. Аз вече нямам болки макар да имам шевове но чета в нета различни мнения едни пишат най рано след шест седмици други пишат че хормоните от секса помагали за възстановяването на матката. С първото раждане мисля че почнах някъде месец след раждането но тогава имах повече шевове и беше болезнено и сега ме е страх.

# 704
  • Мнения: 192
Лейди Готик, Честита Ивайла! Браво на теб, не е толкова страшно,  нали!? Да ти е жива и здрава щерката и много да ви радва!  Hug   bouquet
Честити бебечета и на другите нови мами - Myfin, dinapd, Жилет дано не пропускам някого. Живи и здрави и много щастливи да са ви дечицата!   bouquet
Някой беше питал за жълтеницата - ние се оправихме с облъчване на лампа.Знам, че и в България го правят.Иначе с големият син педиатъра ни каза да купим от аптека две банки глюкоза (най -ниския процент -мисля 5%) и да даваме с шише, вместо вода. Тук искат да кърмиш по -често. Целта е повече течности да приема бебето и да се отмива билирубина от бъбреците. Също ако още е силна жълтеницата акото е зелено, когато стане жълто - значи минава.

За разранените зърна, на мен ми помогна Лансинокс. Мазах обилно и отгоре слагах от онези абдорбиращи тампони за кърмачки, защото е мазно и цапа дрехите. Още на първия ден имаше подобрение и изобщо не съм спирала да кърмя.
 На баткото пишлето забелвахме малко по малко в продължение на една година горе -долу и то не на всяко къпане,  но винаги измивахме и до където кожата е свободна я поддържахме чиста отддолу, за да не сраства и да няма дразнене. Започнахме към  2-3 месечна възраст по съвет на педиатъра. Не е имало проблеми.
dokich, аз Вигантол няма да давам за сега. Тук практиката е друга - майката трябва да пие витамини за кърмещи и бебето получава вит. Д от мама,  а иначе ако е на АМ - има го в млякото. После на 6 месеца почват да дават на бебетата вит. Д. Това ми обясниха на мен. Мисълта ми е, че излишно се тревожиш.

Общи условия

Активация на акаунт