С първите есенни лъчи МАЙ-ското коремче започва да личи! - Тема 4

  • 22 294
  • 714
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Включвам се съвсем за кратко, колкото да не изтърва новата тема. И специално да кажа - страхотна е, много красива Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 39
Добро утро и от мен,мамчета!
благодаря и аз за страхотната нова тема
 7ма седмица премина под знака на гадене и преп.филийки Cryужасно се чувствах. Премина тази вълна и сега съм пък с настинка-зачервено гърло, натежали очи, хрема и т.н.всички екстри.Пия чай с мед и лимон,бонбони за гърло от разрешените и онази вечер си позволих 1 парацетамол(също позволен)
Още какво ли ще следва-не знам...
Поръчах си чия семенца. Пристигнаха вчера.Съпруга,милия, тъкмо ми приготви овесени ядки за закуска и без да пита,поръсил чия отгоре им. Те по принцип нали се накисват предварително, пречи ли,ако ги хапна така?
Искам да съм здрава и да си хапвам, както преди, вкуса ми се променя яко.
Приятна събота на всички Hug

# 17
  • Мнения: 304
Хееей, че хубаво оформление на темичката, поздравления, Sweety   bouquet
Момичета, гледам че коментирате ФМ, но тя не е ли още напред във времето 20-22 седмица?
Тук наричат изследването "Organ screening" и то е единственото, което не се поема от здравната каса до колкото знам, струва около 200 евро и е по желание. Аз смятам да го направя задължително.
Сега между 11-13 г.с. имам час за нухалната транслуценция (оценяване риска за синдром на Даун). Как се нарича това изследване в БГ? Питам за да мога да съм в час вие как вървите и какво се прави в БГ и тук като изследвания. До сега единственото, което ми прави много силно впечатление е, че за разлика от тук много често ходите на прегледи в БГ, аз за сега съм била само ВЕДНЪЖ  Crazy по график и веднъж по спешност. Следващия ми преглед е на 21.10 (NT) и после чааак 28 ноември съм при моя док. Междувременно имам контролен преглед при ЛЛ и втори тест за токсоплазмоза, но общо взето доста рядко съм по прегледи, което е ок де, че с работата съвсем ще се побъркам. Все пак от любопитство и да не пропусна нещо ви следя вие какви прегледи имате и какво става  Wink

# 18
  • Мнения: 636
Aphrodivina Аз доколкото разбрах в БГ  препоръчват ФМ 3 пъти веднъж 11-13 седмица веднъж 19-22  и третипът незнам кога  и за първите два не съм много сигурна дали това са седмиците но горе долу . Знам че 3 пъти препоръчват първите два най-добре третият може и без него . Аз като ида на преглед в сряда ще питам че то тук май от сега трябва час да се запазва а при нас незнам дали има изобщо  newsm78  и май ще ходя по софия за тези изследвания

# 19
  • Мнения: 1 066
Aphrodivina, при нас се препоръчват, както вече са написали, три фетални морфологии, като първата се прави между 11-14г.с. Явно при вас е само веднъж. Тук не се поема от здравната каса.  Нухалната транслуценция (оценяване риска за синдром на Даун) при нас е БХС, или по-точно казано биохимичен скриннинг. То се прави по същото време кат при вас.
Относно прегледите пак е много относително, аз бях на първи преглед да се установи бременност, после имах втори по спешност (на следващия ден след първия преглед), трети вече беше за установяване на съърдечен ритъм, и после имах четвърти при записване на Женска консултация.

# 20
  • Мнения: 960
ах каква хубава тема.Вчера пак си върнах вечерята   Sick Sick .И след  малко на работа

# 21
  • Мнения: 336
Абе момичета, казвайте че има нова тема. Аз цяла сутрин чакам ли чакам някой да пише в старата и докато се усетя, че Sweety си го е написала с еей такива огромни букави- НОВА ТЕМА... Ама кой да гледа, хехехе, простено ми е сега да съм такава разсеяна Wink
Иначе, Sweety , темата е прекрасна! Много е топла и есенна и поне на ммен ми вдигна настроението! Пожелавам ви да я пълним само с най- хубавите новини и приятни емоции!
Моят БХС е този петък, но ще ме гледа и на ехографа, стискам си палци, освен всичко да е наред да видим и какво ще е Simple Smile Някак странно е, че толкова рано може да се разбере, предният път това стана едва към 6 месец( но пък и апратурата беше къде по- стара).
Момичета, вие казахте ли вече на всички? Макар, че на мен взе да си ми личи все още си мълча, даже и на сестра ми не съм казвала... А имам приятелки, които само ми отправят намеци, а аз упорито отклонявам темата Grinning Този път няма да се крия, смятам, че и с шефа ми няма да имам проблеми, но пак си ми е притеснено...

# 22
  • Мнения: 304
Аз за сега освен на семействата ни и най- близките роднини казах само на някои от най-близките ми приятелки, както и мъжът ми на неговите. Страшно много хора още не знаят, на някои ще кажа от 4 месец натам, други ще си останат неинформирани. Изключително против съм и няма да пусна нито коментар нито намек във ФБ. Когато се роди бебче ще се похваля на целия свят, но нещо ме хващат суеверия сега, а и насила не искам да предизвиквам "лоши очи" и завистта на някои от познатите ми, че и по-близки приятели.
Сега се замислих, че на мен ми е лесно - като съм в чужбина и нямам личен контакт с приятели и познати в БГ освен по тел... За сега не планирам и да се прибирам до термина, ще съм инкогнито Simple Smile
На вас сигурно ще ви е по-трудно ако сте на моето мнение, особено на мамчетата в малките градове, където и случайните срещи са си по-чести.

Последна редакция: сб, 11 окт 2014, 12:43 от Aphrodivina

# 23
  • Мнения: 1 066
Аз казах на две от най-близките ми приятелки, едната е бременна в 6-ти месец, казали сме на моите родители и родителите на ММ, и на сестра му. Също и на бабите и дядовците. Нямам намерение да крия вече, който ме усети и ще казвам, втората ми приятелка ме била усетила отдавна. А, казах и на работата. Peace

# 24
  • Мнения: 3 546
Страхотна тема, точно за тиквения празник края на този месец. Wink Ние вече казахме на всички, по-скоро аз. Не мога да го крия искам сякаш да се похваля и аз за нещо хубаво.

# 25
  • Мнения: 636
 на никой още не съм казала ама аз съм само в 6г.с.3дни само мъжо знае и една приятелка която всъщност беше първата научила тъй като ми бяха изписали хормонални изследвания и ходих с нея да ги взема а то се оказах бременна и като ги разгледахме с нея то се подразбра и веднага тест и излезе положителен и айде пак при доктора вместо с хормонален дисбаланс с бременност  Grinning тя си е желана де Simple Smile

# 26
  • Мнения: 16
Привет, момичета,
Не успявам толкова често да пиша, но не пропускам да ви чета до последната буква.
Аз за момента съм казала само на една колежка, и то защото и тя е бременна, но е доста по- напреднала, та си коментираме с нея кога какво се случва. Мислим към средата на ноември да обявим На родителските тела, едно за да е по- сигурно, че всичко е наред, а второ и да ги съберем заедно, по повод рождения ми ден и мислим да им го сервираме празнично, много ще се зарадват и четиримата, отдавна се надяват тайничко и само леки намеци правят.
Мъжът е в луд ентусиазъм, неговите най-близки приятели и почти всиките му колеги вече знаят, но аз в офиса също ще изчакам до последно, че при мен е по- деликатно.

Темата за имената ми е много интересна, ни е до момента с ММ имаме консенсус само за едно- Виктор/ия, аз много харесвам и Емма, но нямам пълна подкрепа, а и се притеснявам да не й се налага после все да обяснява, че се пише с две м. Иначе за мен е важно името да е българско, но да може лесно да се произнася и по света. нямам против да е кръстено и на баби и дядовци, особено като се има предвид, че трима са с една буква, но още с нея точно не сме харесали име...

Много дълга станах, последно ще кажа, че и при мен гаденето е непоносимо от седмица, чух се преди малко с моята доки и по нейно предписание отивам да търся таблети за смучене Емил, хомеопатични са и се надявам да имат ефект. Иначе съм на дуфастон и папаверин, май никой не пие точно това, но сигурно е подобно на утрогестана.

Хубав слънчев ден, мами Sunglasses

# 27
  • Мнения: X
Аз съм си записала час за Фемина за края на месеца. Надявам се всичко да е наред и да остана доволна, че не са малко пари. Не ги попитах по телефона, но една приятелка скоро ходи и каза 100лв. Дълго се чудих всъщност, предния път не съм ходила, доктора макар със стара апаратура следеше всичко стриктно. Сега.... не знам що така ме е шубе, иска ми се да съм безгрижна като първия път Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 442
Радвам се, че темата ви харесва!

За казването - за сега знаят само родителите ми и родителите на ММ, чакаме да минат още месец два и тогава ще се разбере.  Peace

# 29
  • Мнения: 1 066
На мен с каквато скорост ми расте коремчето, скоро няма да е тайна дори и за непознатите хора по улиците. Joy

Общи условия

Активация на акаунт