С първите есенни лъчи МАЙ-ското коремче започва да личи! - Тема 4

  • 22 287
  • 714
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 299
Новата темичка. Hug
Sweety, прекрасна е   bouquet Все такива да ги правиш.

И ние не сме казвали на никой дори родителите ни не знаят, чакаме да чуем сърчицето и тогава ще споделим новината.

Тъй като ми е първа бременност ще се радвам някоя мама с опит да ми обясни какви изследвания предстоят, макар че АГ ще ми каже аз все пак да съм подготвена.
Ще се радвам на отговор!  Peace

# 31
  • Мнения: 1 066
Като изследвания - кръв, урина, секрет, ще ти вземат при записване на ЖК. Там ще те измерят също- ръст, кг, корем, кръвно.
После по желание БХС и фетална морфология между 11-та и 13та г.с.
За начало това е.

# 32
  • Мнения: 299
Алия много ти благодаря!   bouquet

# 33
  • Мнения: 1 442
Още веднъж благодаря! Hug Hug Hug

# 34
  • Мнения: 304
Ох момичета, днес много ме заболя от ляво, предполагам е яйчника с кистата... Болката е пробождаща, много ми е неприятно Sad
Отделно кръста ме боли от седмица, чудя се надухало ли ме е, не ми се мисли какво ще е по-нататък с големия тумбак.

# 35
  • Мнения: 30
Здравейте!
Безкрайно съжалявам за загубата на двете майчета, зная колко е тежко...

По темата с ФТ - още преди подробно проучих, че истинските специалисти за това (за София) се броят на пръстите на едната ръка - Марков, Димитрова, Томова ......... Като цяло във Фемина са добри и с отлична апаратура. Не мисля, че отношението на останалия персонал или чакането трябва да е причина да търсите други - най-важното е КОЙ ще види бебето, няколко часа се преглъщат. Аз лично съм била при Томова през първата бременност и тя беше много обстойна - мисля, че тя в допълнение е и изключителен специалист по ехокардиография.
Доколкото зная, на този етап БХС в комбинация с ехография вкл. измерването на НТ е достатъчен, аз преди 4 г. правих ФМ само около 20 г.с. И мисля, че има причина да се разчита предимно на тази ФМ.

В чужбина общо ходят на 3-4 ехографии, а не като нас - на 10-15-20 и мисля, че не са по-глупави или по-бедни от нас. Скоро четох една статия, на която хич не ми се иска да вярвам, че ултразвукът не е толкова безобиден за бебетата. Така че с нищо не трябва да се прекалява.

Аз съм на утрогестан заради предходен аборт, но последния път питах доктора относно секса и той каза, че няма проблем. Мъжът ми присъстваше на прегледа и съответно сега дори и да му обяснявам, че почти на всички вас ви е позабранен и че не е лошо да се ограничава, той си знае само, че докторът е разрешил и това е  Simple Smile Не че имам нещо против за момента.

# 36
  • Мнения: 1 746
благодаря за темата, включвам се само така засега

# 37
  • София
  • Мнения: 1 677
За фетална морфология най-добри са Марков, Стратиева и Чавеева, последните имат дипломи и са сертификацирани  по образната диагностика при бременните, до колкото съм чула са единствените такива тук.
Емил и аз пия за гадене, помага ми за сега.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 385
Хоп цоп и тук Simple Smile Отново супер темичка, браво на Sweety Wink
Алия, да, на 17-ти ще ходи мъжа ми да запазва час за 20-ти или 22-ри, зависи къде ще се вредим.
Само да кажа, че не сте ме добавили още във фб групата, не трябваше ли да получа известие, нещо?

# 39
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Да се похваля, че през последните два дни се върнах към живота, почти не ми се гади, вчера излязох с приятелка и се чувствах добре през цялото време, на връщане умишлено си удължих маршрута, днес излизахме семейно на вечеря... Доволна съм, уж дреболия, а ми е много важно.

И аз в най-скоро време ще разбера кога ще правим ФМ. Следващата седмица ще се регистрирам на ЖК ако всичко е наред и ще получа информация за всички изследвания.
Някой прави ли вече цитонамазка? По принцип се полага една безплатна на бременни, поне миналата година така ми обясниха и тогава се възползвах. След това през април правих колпоскопия, така че ако сега лекарят прецени, че мога да пропусна, ще го направя.

# 40
  • Мнения: 960
Аз пък на обратното отначалото добре сега почвам май този период. Сега като се пребирах как ме изплашиха едни кучета.Добре че бях въоръжена   Laughing. Не знам всички ме питат моя взима ли ме ами аз съм на 5 мин от метрото . Thinking.При мен всички знаят още една седмица сме на доктор за изледванията ,още се чудя за БХС  че едни ми казват да го правя др това си е теория и само ту ще го правя ту не не знам до др седмица има време ай ще съм спокойна като го направя Whistling

# 41
  • Мнения: 336
То и аз май съм така, все ми е лошо- не мога да се отърва от гадния привкус в устата-каквото и да ям, той си остава. Напоследък много бързо взех да се изморявам- а хем си правя обикновените неща. Лошото е, че когато злоупотребя започва да ме боли ужасно кръста Sad Вечер съм толкова отпаднала, че 2 часа събирам сили да изкъпя мен и детето. Дано вече тези неприятни неща да започнат да отминават или поне да започнем по- леко да ги приемаме, че то така не си е работа...

# 42
  • Мнения: 1 066
SELICITA, я ми прати мейла си, за да ти пратя покана за ФБ. Мъжа ти от колко мисли да ходи, аз се чудя 6.30 дали е достатъчно рано?

Тайга, на мен и секрет и ако прецени цитонамазка ще ми взимат след вече в 4-ти, или след 4-ти месец. Лекарят не искам в първите три.

# 43
  • София
  • Мнения: 792
 
       Добро утро!
       И днес казаха, че ще е слънчев и топъл ден Simple Smile Пожелавам слънчево и усмихнато настроение на всички!
       Като изключим, че денонощно се съдирам от кашлица, нямам,с вързани с бременността. Искам да започна с йога, но ще изчакам..Задъхването или изчезна, или не го забелязвам заради вируса. Е, киселини също имам, но само ако не внимавам каквоям.
      За цитонамазката: Мен ме записаха на ЖК още на първия преглед в 7 г.с, в петък. Предложиха ми цитонамазка, но аз обясних, че през април сме правили. Док. каза, че може да мина с нея. Взе ми само секрет и ми даде направления за кръв и урина. Каза, че ако нямам документ за кръвната група, ще ми даде направление следващия път, но аз си го пазя. Мисля да изчакам с изследванията, тъй като от вируса ще са променени.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 385
Добро утро на всички, да, очертава се страхотен ден отново, дано се позадържи така времето.
Исках да питам- от предното раждане ми се появи раничка, която ми изгориха, но към момента на забременяването не беше изчезнала напълно, дали това може да създаде проблем, защото както знаем не е добре да не се лекуват тези ранички. 9 месеца са много време и се притеснявам да не стане някакво усложнение. А знаете ли, че бебето лекува организма на майката? Препоръчват забременяване при някои ракови болести, както и МС ( множествена склероза)

Общи условия

Активация на акаунт